Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Seria: Cykl demoniczny
Liczba stron: 344
Rozmiar 3,5 MB
Data premiery: 2018-08-22
Tytuł: Dziedzictwo posłańca
Seria: Cykl demoniczny
Autor: Brett Peter V.
Tłumacz: Mortka Marcin
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Data premiery: 2018-08-22
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26827858

Opis

Pozostawiony pośród nocy mógł liczyć tylko na to, czego przez kilka krótkich lat nauczył go jego ojciec, sharum relan. Przeciwko nim staje ludność potoku z selią na czele. W dramatycznej sytuacji pojawia się jednak niespodziewany obrońca. Natomiast selia zwana wyschniętą stanowi pokazanie jak młode demony umysłu zaczęły zakładać swoje własne roje i znosić do niego ludzi, co później Dziedzictwo posłańca Pobierz zostało tylko wzmiankowane. Stary przyjeciel relana, posłaniec ragen, postanowił po wielu latach odejść ze służby i zająć się rodziną.. Będzie zmagała się nie tylko z demonami, ale również z własną przeszłością. Jako krasjański mieszaniec został odrzucony przez mieszkańców zielonych krain. A w ostatnim - selia zwana wyschniętą, mamy okazję poznać jak selia, mówczyni potoku tibbeta radzi sobie w nowej sytuacji, niedługo po wyjeździe arlena i przekazaniu runów wojennych.

Jednak gdy dowiaduje się o zaginięciu briara, ponownie rusza na Dziedzictwo posłańca Pobierz szlak, by odnaleźć syna starego przyjeciela i sprowadzić go w bezpieczne miejsce. Czytając je miałem wrażenie, że ten nie za długi fragment kiedyś miał się znaleźć w malowanym człowieku, ale nie pasował i został po prostu usunięty. Rodzinna tragedia okazuje się początkiem niezwykłej ścieżki, którą everam w swej mądrości przeznaczył niepozornemu chłopcu. Święto w potoku tibbeta to bardzo krótkie i w sumie nic nie wnoszące do wiedzy o bohaterach i świecie opowiadanie. . Jednakże autor napisał również kilka historii pobocznych, które ostatecznie nie znalazły się w książkach. Poznaj historię jednego z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych bohaterów "cyklu demonicznego". Na jaw wychodzą małostkowe żądania, grzechy przeszłości, które nie pozwalają dość długo zjednoczyć się ludziom we wspólnej walce.

briar miał tylko 6 lat, gdy został na świecie zupełnie sam. W drugim opowiadaniu - święto w potoku tibbeta, obserwujemy epizod z życia arlena, jako młodzieńca, podczas święta przesilenia zimowego. Ogień zabrał mu rodzinę, majątek i absolutnie wszystko, co znał. Dowiadujemy się w jaki sposób briar stracił rodzinę, dlaczego jest taki nieufny, kim byli jego rodzice i skąd jego zamiłowanie do lubczyku. Same w sobie opowiadania nie są złe, ale ich akcja rozgrywa się mniej więcej przed tronem z czaszek, przez co nie zrobiły Dziedzictwo posłańca Pobierz na mnie większego wrażenia, ani nie wniosły zbyt wiele na temat wojny z demonami, ponieważ znałem już finał tego cyklu. Najważniejsze, z perspektywy całości jest pierwsze opowiadanie. Gdy miał on sześć lat, na skutek nieszczęśliwego wypadku, ogień i demony zabrały mu wszystko co miał - rodzinę, dom i nie tylko.

Dziedzictwo posłańców stanowi jedynie dobry zbiór opowiadań, który został wydany w polsce stanowczo za późno w stosunku do cyklu demonicznego. Wszystko ponownie bazuje na temacie seksu, ale do tego zdążyłem się już w tym cyklu przyzwyczaić. Całościowo opowiadanie jest dobre, ze względu na pokazanie zakładania gniazda demonów, ale po za tym nie wnosi nic szczególnego do wiedzy o tym świecie. Za możliwość przeczytania ebooka serdecznie dziękuję księgarni virtualo.pl! hrosskar.blogspot.com. Sam byłem ich ciekawy, zwłaszcza historii briara, który skrywał wiele tajemnic i nie wszystkiego dało się domyślić czytając tylko powieści. Dodatkowo poznajemy losy selii za młodu i dowiadujemy Dziedzictwo posłańca Pobierz się skąd się wziął przydomek wyschnięta. .

Niemniej jednak czytając te opowiadanie przez czwartym tomem, pojawienie się briara nie byłoby dla Dziedzictwo posłańca Pobierz mnie tak dziwne i nie zastanawiałbym się, po co autor wprowadza kolejną postać pod koniec cyklu, jak i tak jest ich już bardzo dużo. Z racji swojego półkrasjańskiego pochodzenia został odrzucony przez mieszkańców i żyje na bagnach, wykorzystując wiedzę jaką zdobył od swojego ojca. Od czasu wydania po polsku wojny w blasku dnia minęło już parę lat. Od tamtego czasu fani tego cyklu fantasy niejednokrotnie dopytywali się, kiedy będzie można przeczytać niewydane dotąd opowiadania z tego świata. Zdecydowanie bardziej znam teraz tego drugoplanowego bohatera i potrafię lepiej zrozumieć jego decyzje, które później podjął, aniżeli przed lekturą tego zbioru. To spowodowało, że czytając historie tutaj zawarte, nie zrobiły one na mnie takiego wrażenia i były jedynie ciekawostką, a nie interesującą lekturą. Po premierze otchłani, cykl demoniczny można uznać już za zamknięty.

Mamy okazję je poznać w zbiorze dziedzictwie posłańca, w którym znajdziemy trzy opowiadania. Niestety, dopiero po wydaniu ostatniego, piątego tomu cyklu demonicznego, fabryka słów zdecydowała się wydać dziedzictwo posłańca. Pierwsze z nich - tytułowe opowiada o briarze, drugoplanowym bohaterze z czwartego i piątego tomu cyklu.

Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia
Outsider
Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora
Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża koronna
Kroniki Riyrii. Tom 2. Róża i cierń
Draconis Memoria. Tom 3. Cesarstwo popiołów
Wiedma
Szklany tron. Tom 5.5. Wieża świtu
Kate Daniels. Tom 6. Magia wskrzesza
Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie