Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Seria: Cykl demoniczny
Liczba stron: 344
Rozmiar 3,5 MB
Data premiery: 2018-08-22
Tytuł: Dziedzictwo posłańca
Seria: Cykl demoniczny
Autor: Brett Peter V.
Tłumacz: Mortka Marcin
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Data premiery: 2018-08-22
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26827858

Opis

. To spowodowało, że czytając historie tutaj zawarte, nie zrobiły one na mnie takiego wrażenia i były jedynie ciekawostką, a nie interesującą lekturą. briar miał tylko 6 lat, gdy został na świecie zupełnie sam. Najważniejsze, z perspektywy całości jest pierwsze opowiadanie. Jako krasjański mieszaniec został odrzucony przez mieszkańców zielonych krain. Same w sobie opowiadania nie są złe, ale ich akcja rozgrywa się mniej więcej przed tronem z czaszek, przez co nie zrobiły na mnie większego wrażenia, ani nie wniosły zbyt wiele na temat wojny z demonami, ponieważ znałem już finał tego cyklu. Jednak gdy dowiaduje się o zaginięciu briara, ponownie rusza Dziedzictwo posłańca Pobierz na szlak, by odnaleźć syna starego przyjeciela i sprowadzić go w bezpieczne miejsce. Niemniej jednak czytając te opowiadanie przez czwartym tomem, pojawienie się briara nie byłoby dla mnie tak dziwne i nie zastanawiałbym się, po co autor wprowadza kolejną postać pod koniec cyklu, jak i tak jest ich już bardzo dużo.

Stary przyjeciel relana, posłaniec ragen, postanowił po wielu latach odejść ze służby i zająć się rodziną. Dziedzictwo posłańca Pobierz Z racji swojego półkrasjańskiego pochodzenia został odrzucony przez mieszkańców i żyje na bagnach, wykorzystując wiedzę jaką zdobył od swojego ojca. W dramatycznej sytuacji pojawia się jednak niespodziewany obrońca. Sam byłem ich ciekawy, zwłaszcza historii briara, który skrywał wiele tajemnic i nie wszystkiego dało się domyślić czytając tylko powieści. Rodzinna tragedia okazuje się początkiem niezwykłej ścieżki, którą everam w swej mądrości przeznaczył niepozornemu chłopcu. Przeciwko nim staje ludność potoku z selią na czele. Pozostawiony pośród nocy mógł liczyć tylko na to, czego przez kilka krótkich lat nauczył go jego ojciec, sharum relan.. Dziedzictwo posłańców stanowi jedynie dobry zbiór opowiadań, który został wydany w polsce stanowczo za późno w stosunku do cyklu demonicznego.

Ogień zabrał mu rodzinę, majątek i absolutnie wszystko, co znał. Niestety, dopiero po wydaniu ostatniego, piątego tomu cyklu demonicznego, fabryka słów zdecydowała się wydać dziedzictwo posłańca. Poznaj historię jednego z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych bohaterów "cyklu demonicznego". W drugim opowiadaniu - święto w potoku tibbeta, obserwujemy epizod z życia arlena, jako młodzieńca, podczas święta przesilenia zimowego. . Od czasu Dziedzictwo posłańca Pobierz wydania po polsku wojny w blasku dnia minęło już parę lat. Na jaw wychodzą małostkowe żądania, grzechy przeszłości, które nie pozwalają dość długo zjednoczyć się ludziom we wspólnej walce.

Mamy okazję je poznać w zbiorze dziedzictwie posłańca, w którym znajdziemy trzy Dziedzictwo posłańca Pobierz opowiadania. Dodatkowo poznajemy losy selii za młodu i dowiadujemy się skąd się wziął przydomek wyschnięta. Po premierze otchłani, cykl demoniczny można uznać już za zamknięty. Dowiadujemy się w jaki sposób briar stracił rodzinę, dlaczego jest taki nieufny, kim byli jego rodzice i skąd jego zamiłowanie do lubczyku. Będzie zmagała się nie tylko z demonami, ale również z własną przeszłością. Gdy miał on sześć lat, na skutek nieszczęśliwego wypadku, ogień i demony zabrały mu wszystko co miał - rodzinę, dom i nie tylko. Natomiast selia zwana wyschniętą stanowi pokazanie jak młode demony umysłu zaczęły zakładać swoje własne roje i znosić do niego ludzi, co później zostało tylko wzmiankowane.

Całościowo opowiadanie jest dobre, ze względu na pokazanie zakładania gniazda demonów, ale po za tym Dziedzictwo posłańca Pobierz nie wnosi nic szczególnego do wiedzy o tym świecie. Święto w potoku tibbeta to bardzo krótkie i w sumie nic nie wnoszące do wiedzy o bohaterach i świecie opowiadanie. Zdecydowanie bardziej znam teraz tego drugoplanowego bohatera i potrafię lepiej zrozumieć jego decyzje, które później podjął, aniżeli przed lekturą tego zbioru. Od tamtego czasu fani tego cyklu fantasy niejednokrotnie dopytywali się, kiedy będzie można przeczytać niewydane dotąd opowiadania z tego świata. Za możliwość przeczytania ebooka serdecznie dziękuję księgarni virtualo.pl! hrosskar.blogspot.com. A w ostatnim - selia zwana wyschniętą, mamy okazję poznać jak selia, mówczyni potoku tibbeta radzi sobie w nowej sytuacji, niedługo po wyjeździe arlena i przekazaniu runów wojennych. Jednakże autor napisał również kilka historii pobocznych, które ostatecznie nie znalazły się w książkach.

Pierwsze z nich - tytułowe opowiada o briarze, drugoplanowym bohaterze z czwartego i piątego tomu cyklu. Wszystko ponownie bazuje na temacie seksu, ale do tego zdążyłem się już w tym cyklu przyzwyczaić. Czytając je miałem wrażenie, że ten nie za długi fragment kiedyś miał się znaleźć w malowanym człowieku, ale nie pasował i został po prostu usunięty.

Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia
Outsider
Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora
Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża koronna
Kroniki Riyrii. Tom 2. Róża i cierń
Draconis Memoria. Tom 3. Cesarstwo popiołów
Wiedma
Szklany tron. Tom 5.5. Wieża świtu
Kate Daniels. Tom 6. Magia wskrzesza
Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie