Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Seria: Cykl demoniczny
Liczba stron: 344
Rozmiar 3,5 MB
Data premiery: 2018-08-22
Tytuł: Dziedzictwo posłańca
Seria: Cykl demoniczny
Autor: Brett Peter V.
Tłumacz: Mortka Marcin
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Data premiery: 2018-08-22
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26827858

Opis

Jako krasjański mieszaniec został odrzucony przez mieszkańców zielonych krain. . Pozostawiony pośród nocy mógł liczyć tylko na to, Dziedzictwo posłańca Pobierz czego przez kilka krótkich lat nauczył go jego ojciec, sharum relan. Całościowo opowiadanie jest dobre, ze względu na pokazanie zakładania gniazda demonów, ale po za tym nie wnosi nic szczególnego do wiedzy o tym świecie. Ogień zabrał mu rodzinę, majątek i absolutnie wszystko, co znał. Jednakże autor napisał również kilka historii pobocznych, które ostatecznie nie znalazły się w książkach. Stary przyjeciel relana, posłaniec ragen, postanowił po wielu latach odejść ze służby i zająć się rodziną. A w ostatnim - selia zwana wyschniętą, mamy okazję poznać jak selia, mówczyni potoku tibbeta radzi sobie w nowej sytuacji, niedługo po wyjeździe arlena i przekazaniu runów wojennych.

briar miał tylko 6 lat, gdy został na świecie zupełnie sam.. To spowodowało, że czytając historie tutaj zawarte, nie zrobiły one na mnie takiego wrażenia i były jedynie ciekawostką, a nie interesującą lekturą. Poznaj historię jednego z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych bohaterów "cyklu demonicznego". Zdecydowanie bardziej znam teraz tego drugoplanowego bohatera i potrafię lepiej zrozumieć jego decyzje, które później podjął, aniżeli przed lekturą tego zbioru. W dramatycznej sytuacji pojawia się jednak niespodziewany obrońca. Za możliwość przeczytania ebooka serdecznie dziękuję księgarni virtualo.pl! hrosskar.blogspot.com. . Wszystko Dziedzictwo posłańca Pobierz ponownie bazuje na temacie seksu, ale do tego zdążyłem się już w tym cyklu przyzwyczaić.

Jednak gdy dowiaduje się o zaginięciu briara, ponownie rusza na szlak, by odnaleźć syna starego przyjeciela i sprowadzić go w bezpieczne miejsce. Będzie zmagała się nie tylko z demonami, ale również z własną przeszłością. Rodzinna tragedia okazuje się początkiem niezwykłej ścieżki, którą everam w swej mądrości przeznaczył niepozornemu chłopcu. Niemniej jednak czytając te opowiadanie przez czwartym tomem, pojawienie się briara nie byłoby dla mnie tak dziwne i Dziedzictwo posłańca Pobierz nie zastanawiałbym się, po co autor wprowadza kolejną postać pod koniec cyklu, jak i tak jest ich już bardzo dużo. Dowiadujemy się w jaki sposób briar stracił rodzinę, dlaczego jest taki nieufny, kim byli jego rodzice i skąd jego zamiłowanie do lubczyku. Po premierze otchłani, cykl demoniczny można uznać już za zamknięty. Pierwsze z nich - tytułowe opowiada o briarze, drugoplanowym bohaterze z czwartego i piątego tomu cyklu.

W drugim opowiadaniu - święto w potoku tibbeta, obserwujemy epizod z życia arlena, jako młodzieńca, podczas święta przesilenia zimowego. Sam byłem ich ciekawy, zwłaszcza historii briara, który skrywał wiele tajemnic i nie wszystkiego dało się domyślić czytając tylko powieści. Niestety, dopiero po wydaniu ostatniego, piątego tomu cyklu demonicznego, fabryka słów zdecydowała się wydać dziedzictwo posłańca. Same w sobie opowiadania nie są złe, ale ich akcja rozgrywa się mniej więcej przed tronem z czaszek, przez co nie zrobiły na mnie większego wrażenia, ani nie wniosły zbyt wiele na temat wojny z demonami, ponieważ Dziedzictwo posłańca Pobierz znałem już finał tego cyklu. Dziedzictwo posłańców stanowi jedynie dobry zbiór opowiadań, który został wydany w polsce stanowczo za późno w stosunku do cyklu demonicznego. Mamy okazję je poznać w zbiorze dziedzictwie posłańca, w którym znajdziemy trzy opowiadania. Najważniejsze, z perspektywy całości jest pierwsze opowiadanie.

Dodatkowo poznajemy losy selii za młodu i dowiadujemy się skąd się wziął przydomek wyschnięta. Natomiast selia zwana wyschniętą stanowi pokazanie jak młode demony umysłu zaczęły zakładać swoje własne roje i znosić do niego ludzi, co później zostało tylko wzmiankowane. Z racji swojego półkrasjańskiego pochodzenia został odrzucony przez mieszkańców i żyje na bagnach, Dziedzictwo posłańca Pobierz wykorzystując wiedzę jaką zdobył od swojego ojca. Od tamtego czasu fani tego cyklu fantasy niejednokrotnie dopytywali się, kiedy będzie można przeczytać niewydane dotąd opowiadania z tego świata. Święto w potoku tibbeta to bardzo krótkie i w sumie nic nie wnoszące do wiedzy o bohaterach i świecie opowiadanie. Od czasu wydania po polsku wojny w blasku dnia minęło już parę lat. Na jaw wychodzą małostkowe żądania, grzechy przeszłości, które nie pozwalają dość długo zjednoczyć się ludziom we wspólnej walce.

Czytając je miałem wrażenie, że ten nie za długi fragment kiedyś miał się znaleźć w malowanym człowieku, ale nie pasował i został po prostu usunięty. Przeciwko nim staje ludność potoku z selią na czele. Gdy miał on sześć lat, na skutek nieszczęśliwego wypadku, ogień i demony zabrały mu wszystko co miał - rodzinę, dom i nie tylko.

Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia
Outsider
Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora
Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża koronna
Kroniki Riyrii. Tom 2. Róża i cierń
Draconis Memoria. Tom 3. Cesarstwo popiołów
Wiedma
Szklany tron. Tom 5.5. Wieża świtu
Kate Daniels. Tom 6. Magia wskrzesza
Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie