Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Seria: Cykl demoniczny
Liczba stron: 344
Rozmiar 3,5 MB
Data premiery: 2018-08-22
Tytuł: Dziedzictwo posłańca
Seria: Cykl demoniczny
Autor: Brett Peter V.
Tłumacz: Mortka Marcin
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Data premiery: 2018-08-22
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26827858

Opis

Poznaj historię jednego z najbardziej tajemniczych i nietuzinkowych bohaterów "cyklu demonicznego". Całościowo opowiadanie jest dobre, ze względu na pokazanie zakładania gniazda demonów, ale po za tym Dziedzictwo posłańca Pobierz nie wnosi nic szczególnego do wiedzy o tym świecie. Jako krasjański mieszaniec został odrzucony przez mieszkańców zielonych krain. Same w sobie opowiadania nie są złe, ale ich akcja rozgrywa się mniej więcej przed tronem z czaszek, przez co nie zrobiły na mnie większego wrażenia, ani nie wniosły zbyt wiele na temat wojny z demonami, ponieważ znałem już finał tego cyklu. Jednak gdy dowiaduje się o zaginięciu briara, ponownie rusza na szlak, by odnaleźć syna starego przyjeciela i sprowadzić go w bezpieczne miejsce. Gdy miał on sześć lat, na skutek nieszczęśliwego wypadku, ogień i demony zabrały mu wszystko co miał - rodzinę, dom i nie tylko. .. Pierwsze z nich - tytułowe opowiada o briarze, drugoplanowym bohaterze z czwartego i piątego tomu cyklu.

Ogień zabrał mu rodzinę, majątek i absolutnie wszystko, co znał. Dodatkowo poznajemy losy selii za młodu i dowiadujemy się skąd się wziął przydomek Dziedzictwo posłańca Pobierz wyschnięta. Stary przyjeciel relana, posłaniec ragen, postanowił po wielu latach odejść ze służby i zająć się rodziną. Jednakże autor napisał również kilka historii pobocznych, które ostatecznie nie znalazły się w książkach. briar miał tylko 6 lat, gdy został na świecie zupełnie sam. Za możliwość przeczytania ebooka serdecznie dziękuję księgarni virtualo.pl! hrosskar.blogspot.com. Pozostawiony pośród nocy mógł liczyć tylko na to, czego przez kilka krótkich lat nauczył go jego ojciec, sharum relan. Sam byłem ich ciekawy, zwłaszcza historii briara, który skrywał wiele tajemnic i nie wszystkiego dało się domyślić czytając tylko powieści.

W dramatycznej sytuacji pojawia się jednak niespodziewany obrońca. Dowiadujemy się w jaki sposób briar stracił rodzinę, dlaczego jest taki nieufny, kim byli jego rodzice i skąd jego zamiłowanie do lubczyku. Rodzinna tragedia okazuje się początkiem niezwykłej ścieżki, którą everam w swej mądrości przeznaczył niepozornemu chłopcu. Niestety, dopiero po wydaniu ostatniego, piątego tomu cyklu demonicznego, fabryka słów zdecydowała się wydać dziedzictwo posłańca. Święto w potoku tibbeta to bardzo krótkie i w sumie nic nie wnoszące do wiedzy o bohaterach i świecie opowiadanie. Dziedzictwo posłańca Pobierz A w ostatnim - selia zwana wyschniętą, mamy okazję poznać jak selia, mówczyni potoku tibbeta radzi sobie w nowej sytuacji, niedługo po wyjeździe arlena i przekazaniu runów wojennych. Od tamtego czasu fani tego cyklu fantasy niejednokrotnie dopytywali się, kiedy będzie można przeczytać niewydane dotąd opowiadania z tego świata.

To spowodowało, że czytając historie tutaj zawarte, nie zrobiły one na mnie takiego wrażenia i były jedynie ciekawostką, a nie interesującą lekturą. Z racji swojego półkrasjańskiego pochodzenia został odrzucony przez mieszkańców i żyje na bagnach, wykorzystując wiedzę jaką zdobył od swojego ojca. Mamy okazję je poznać w zbiorze dziedzictwie posłańca, w którym znajdziemy trzy opowiadania. . Natomiast selia zwana wyschniętą stanowi pokazanie jak młode demony umysłu zaczęły zakładać swoje własne roje i znosić do niego ludzi, co później zostało tylko wzmiankowane. Na jaw wychodzą małostkowe żądania, grzechy przeszłości, które nie pozwalają dość długo zjednoczyć się ludziom we wspólnej walce. Po premierze Dziedzictwo posłańca Pobierz otchłani, cykl demoniczny można uznać już za zamknięty.

Zdecydowanie bardziej znam teraz tego drugoplanowego bohatera i potrafię lepiej zrozumieć jego decyzje, które później podjął, aniżeli przed lekturą tego zbioru. Od czasu wydania po polsku wojny w blasku dnia minęło już parę lat. Niemniej jednak czytając te opowiadanie przez czwartym tomem, pojawienie się briara nie byłoby dla mnie tak dziwne i nie zastanawiałbym się, po co autor wprowadza kolejną postać pod Dziedzictwo posłańca Pobierz koniec cyklu, jak i tak jest ich już bardzo dużo. Przeciwko nim staje ludność potoku z selią na czele. W drugim opowiadaniu - święto w potoku tibbeta, obserwujemy epizod z życia arlena, jako młodzieńca, podczas święta przesilenia zimowego. Czytając je miałem wrażenie, że ten nie za długi fragment kiedyś miał się znaleźć w malowanym człowieku, ale nie pasował i został po prostu usunięty. Najważniejsze, z perspektywy całości jest pierwsze opowiadanie.

Będzie zmagała się nie tylko z demonami, ale również z własną przeszłością. Wszystko ponownie bazuje na temacie seksu, ale do tego zdążyłem się już w tym cyklu przyzwyczaić. Dziedzictwo posłańców stanowi jedynie dobry zbiór opowiadań, który został wydany w polsce stanowczo za późno w stosunku do cyklu demonicznego.

Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia
Outsider
Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora
Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża koronna
Kroniki Riyrii. Tom 2. Róża i cierń
Draconis Memoria. Tom 3. Cesarstwo popiołów
Wiedma
Szklany tron. Tom 5.5. Wieża świtu
Kate Daniels. Tom 6. Magia wskrzesza
Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie