Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 307
Rozmiar 4,7 MB
Data premiery: 2018-07-24
Tytuł: Słynne ucieczki Polaków
Autor: Fedorowicz Andrzej
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 307
Data premiery: 2018-07-24
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26636955

Opis

Wanda pawłowska – miłość matki pokonała sowiecką bezpiekę . Czy to wiek osiemnasty czy dwudziesty, dalekie ostępy syberii, Słynne ucieczki Polaków Pobierz twierdza donżon, czy kl auschwitz - bohaterów łączy polski gen wolności. Książkową relację z wyprawy komuniści wyszukiwali w bibliotekach i palili na stosach. Nie ma takich więzień, z których polacy nie potrafiliby uciec. Dodatkowo: ucieczka złotego konwoju, epicka opowieść o ewakuacji polskich zapasów złota we wrześniu 1939 r. Pełna ciekawostek i nieznanych szerzej faktów książka. maurycy beniowski - skradzionym okrętem z tajnymi aktami z kamczatki do europy. Polecam..

Fałszywe komando uciekające z obozu zagłady. . Nie ma takich więzień, z których polacy nie potrafiliby uciec. Jędrzej giertych – brawurowa ucieczka jeńca ze ściśle strzeżonej twierdzy w srebrnej Słynne ucieczki Polaków Pobierz górze. . Wielka ucieczka z sobiboru – największa ucieczka z obozu śmierci w czasie ii wojny światowej. Ferdynand ossendowski - z bolszewickiego piekła przez mongolię i chiny do polski.

Czy to wiek osiemnasty czy dwudziesty, dalekie ostępy syberii, twierdza donżon, czy kl auschwitz - bohaterów łączy polski gen wolności. Bronisław szeremeta – z sowieckiego łagru przez dziką tajgę do polskiej konspiracji we lwowie. Więźniowie przebrani w mundury ss wymykają się z auschwitz – przy okazji wywożąc na zewnątrz słynny raport pileckiego. Gotowy scenariusz hollywoodzkiego filmu. Kazimierz piechowski, gienek bendera, józef lempart i stanisław jaster..

Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy
Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami
Komandos. Moja służba w Navy SEAL i strzały, które zabiły bin Ladena
Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet
Mein Kampf. Biografia książki
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
Obsesja piękna
Z Nowym Jorkiem na NY
Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa
Dawid Janczyk. Moja spowiedź
Anatomia Góry
Dreamland