Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 352
Rozmiar 7,1 MB
Data premiery: 2018-06-29
Tytuł: Antoni Gaudi. Czarodziej architektury
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Data premiery: 2018-06-29
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26497228

Opis

Nikomu nie przyszło do głowy, że wielki architekt i wizjoner ubiera się jak włóczęga. W zasadzie nic poza tym nie wiedziałam o słynnym architekcie, a że lubię czytać biografie sięgnęłam po książkę przemysława i krzysztofa słowińskich ,,antoni gaudi. Choć za życia gaudiego władze barcelony nie potrafiły dogadać się z artystą, to właśnie jego prace po latach stały się najbardziej rozpoznawalnymi wizytówkami stolicy katalonii. . Tej Antoni Gaudi. Czarodziej architektury Pobierz świątyni od 1914 roku gaudi poświęcił się zupełnie, zamieszkał nawet na jej terenie.po tym jak wpadł pod tramwaj, sanitariusze nie rozpoznali go i przewieźli do hospicjum dla ubogich.. Wielkość budowli jest imponująca i jak zostanie ukończona stanie się najwyższym kościołem na świecie. Żadna wycieczka nie ominie fantastycznego ogrodu güell, casa batlló i opus magnum artysty – bazyliki sagrada familia. In.

Twierdził, że artysta jest jedynie kontynuatorem dzieła boga – „wielkiego architekta”.obiekty architektoniczne katalońskiego mistrza przypominają raczej żywe organizmy niż dzieła Antoni Gaudi. Czarodziej architektury Pobierz ludzkich rąk. . zdarzały mu się budynki, w których nie przewidział ani jednego kąta prostego. Czarodziej architektury" antoni gaudi żył w latach 1852-1926 i śmiało można powiedzieć, że wyprzedził swój czas, gdyż jego projekty uważano za zbyt śmiałe i odważne kiedy żył. Na wystawie światowej w paryżu w 1878 roku europa zachwyciła się projektami gaudiego; osiedlami domków dla spółdzielni pracowniczej z matarό i …witryną sklepu fabrykanta rękawiczek.barceloński przemysłowiec eusebi güell docenił geniusz gaudiego i sfinansował wiele jego odważnych projektów. Budowa trwa do dnia dzisiejszego i jeśli będą odpowiednie fundusze z datków to zostanie ukończona w 2030 roku. Na początku swojej kariery, dla pieniędzy projektował dosłownie wszystko – od kiosków z papierosami do bram wjazdowych. Książę eusebi güell, dla którego gaudi wybudował pałac i park, które do dzisiaj są jedną z największych atrakcji barcelony.

Sztuka była dla niego sposobem ewangelizacji. Postać antoniego gaudiego zawsze kojarzyła mi się Antoni Gaudi. Czarodziej architektury Pobierz z barceloną i niezwykłym kościołem sagrada familia, który z daleka wygląda jak usypany z piasku. . Budowle wzbudzały kontrowersje, a na geniuszu architekta poznali się prywatni mecenasi, którzy dawali mu zlecenia m. Ostatnia budowla , którą zaczął budować na dwanaście lat przed śmiercią to templo expiatorio de la sagrada familia, która nadal jest w budowie. Styl gaudiego określany jest jako bujny romantyzm i rozwichrzona secesja, nie ma kątów prostych, linie są miękkie, falujące, inspirowane światem przyrody, który obserwował w dzieciństwie, gdy nie chodził do szkoły, bo cierpiał na reumatyzm. Wszystkie elementy architektoniczne mają znaczenie symboliczne i uzasadnienie w biblii.

Stworzył przełomowe projekty w architekturze i zaprojektował między innymi casa batlló, casa milà, casa calvet, pałac biskupi w astordze, pałac güell, finca miralles i wiele innych. Nie był teoretykiem i ciągle zmieniał swoje projekty, pracował razem z kamieniarzami, robotnikami i stolarzami. Pełna ciekawostek z życia słynnego architekta, bogato ilustrowana publikacja. Polecam.. Cała recenzja znajduje się tutaj:https://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2018/07/antoni-gaudi-czarodziej-architektury.html. Budowa tego pięknego kościoła rozpoczęła się w 1883 roku, ale podczas wojny domowej została częściowo spalona.

Podróże z Herodotem
Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście
Berlińska depresja. Dziennik
Bez strachu. Jak umiera człowiek
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike
Dior i ja. Autobiografia
Kochaj wystarczająco dobrze
Steve Jobs
Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej
Szkice piórkiem
Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Ania. Biografia Anny Przybylskiej