Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 432
Rozmiar 5,4 MB
Data premiery: 2018-06-06
Tytuł: Błękit
Autor: Lunde Maja
Tłumacz: Marciniakówna Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: norweski
Liczba stron: 432
Data premiery: 2018-06-06
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26296081

Opis

Jej orężem jest błękit – jacht, który otrzymała od ojca na osiemnaste urodziny... Jednocześnie przekazuje nam, głuchym na wołanie dzikiej przyrody czytelnikom, przerażające ostrzeżenie – jeśli nie zaczniemy szanować otaczającej nas natury, zginiemy razem z nią. Siedemdziesięcioletnia signe przybywa w rodzinne strony. Przyszłość bez niej jest bardziej przerażająca niż Błękit Pobierz świat bez pszczół. Kolejne połacie lądu trawi pożar. David ucieka w ostatniej chwili, wraz z jedenastoletnią córką lou.. Panująca w europie susza prowadzi do wojen i wyniszcza kontynent.

Norweżka, jak nikt inny potrafi zgłębić meandry ludzkiej psychiki. Lecz nawet obóz dla uchodźców nie jest już bezpieczną przystanią. "dagbladet" . autorka bestsellerowej Błękit Pobierz "historii pszczół" – sprzedanej w polsce w nakładzie 65 tysięcy egzemplarzy – powraca z niezwykłą powieścią o... Odnaleziona w ogrodzie żaglówka ma być ich arką, gdy w końcu spadnie deszcz… "błękit" to drugi tom cyklu powieściowego, rozpoczętego bestsellerową "historią pszczół", którego głównym tematem są zmiany klimatu i degradacja środowiska naturalnego. Signe przyjeżdża, by podjąć z nimi ostatnią, nierówną walkę. "dagens næringsliv"  "nowa książka mai lunde to świetna wiadomość – dla natury i literatury".

Południe francji, rok 2041. Pozostał tylko lodowiec. Wodzie. Zachodnia norwegia, rok 2017. "jej pierwsza powieść podbiła świat. Zbudowana z dwóch równolegle prowadzonych i łączących się w zaskakujący sposób wątków powieść potwierdza Błękit Pobierz pisarski kunszt mai lunde. Ale i jego zwolennicy postępu postanowili przekuć w kostki lodu do drinków.

Dziką naturę okiełznano i wykorzystano do napędzania elektrowni wodnej. Powracają bolesne wspomnienia o magnusie, niespełnionej miłości, straconym dziecku… nie ma już śladu po wzgórzach, rzece breio i wodospadach dwie siostry, o których przetrwanie walczyła jako nastolatka. Przemierzając wyludnioną okolicę, david i lou w jednym z opuszczonych domów postanawiają zaczekać na koniec lub cud. Z »błękitem« maja lunde zrobi to ponownie".

Opowieść o miłości i mroku
Córa Albionu / Kameleon / Śmierć urzędnika
Sto lat samotności
Nowy wspaniały świat
Jestem żoną szejka
Blask
Upadek
Do zobaczenia w zaświatach
Strażnik rzeczy zagubionych
Trylogia rzymska. Tom 1. Cycero
Genialna przyjaciółka. Tom 2. Historia nowego nazwiska
Jądro ciemności