Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 360
Rozmiar 4,7 MB
Data premiery: 2018-05-22
Tytuł: Dziewczynka, która wypiła księżyc
Autor: Barnhill Kelly
Tłumacz: Kisiel-Małecka Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 360
Data premiery: 2018-05-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26243917

Opis

Jest równie ekscytująca i wielowarstwowa, jak klasyki piotruś pan czy czarnoksiężnik z krainy oz". Jeden z nich postanawia zabić wiedźmę, by uwolnić swój lud od trwającego od lat terroru. "people" . Do czego doprowadzić może wiara w zabobony? jak Dziewczynka, która wypiła księżyc Pobierz niebezpieczna jest moc, którą posiadła luna i jak potoczą się losy xan, glerka oraz fyriana, którzy stali się rodziną dziewczynki? "nie sposób się od niej oderwać... Od wieków mieszkańcy protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Mnożące się dokoła złowrogie znaki wzmagają strach mieszkańców protektoratu. Kiedy zbliżają się trzynaste urodziny luny, jej moc przybiera na sile...

"new york times" "przepięknie napisana fantazja o dziewczynce, która otrzymuje niezwykłe magiczne moce, po tym, jak wiedźma xan karmi ją blaskiem księżyca". Ale xan jest dobra. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta. Xan postanawia Dziewczynka, która wypiła księżyc Pobierz sama wychować tę niezwykłą dziewczynkę. Jednemu z nich przypadkowo daje jednak do wypicia blask księżyca, napełniając je magią o niewyobrażalnej mocy.. Dom w leśnym zaciszu dzieli z mądrym potworem glerkiem i maleńkim smokiem fyrianem o wielobarwnych skrzydłach. Ratuje ona porzucone dzieci i oddaje w opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu, karmiąc niemowlęta blaskiem gwiazd.

bestseller "new york timesa", nagrodzony prestiżowym medalem johna nebery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą.

Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu
Kłopoty chomika Hubercika
Pan Samochodzik i Templariusze
Dziennik cwaniaczka. Tom 3. Szczyt wszystkiego
Kapelusz Pani Wrony
Heartland: Dalsze losy Amy / Świąteczny czas / Niezapomniane lato
Superksiążka do angielskiego dla przedszkolaków
Bajki terapeutyczne. Część 1
Krzyżówki przyrodnicze dla dzieci
Czytam sobie. Planety pana Mikołaja. Fakty. Poziom 1
Kto wypuścił bogów
Zaopiekuj się mną. Dom dla Moli