Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 456
Rozmiar 24,2 MB
Data premiery: 2018-05-21
Tytuł: Drapieżny ród Piastów
Autor: Leśniewski Sławomir
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 456
Data premiery: 2018-05-21
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26596693

Opis

Jednocześnie byli też znani z okrucieństwa, porywczości i bezwzględności w sprawowaniu rządów. Przyznam szczerze, że na potrzeby książki autor znacznie uprościł historię. Bolesławowie chrobry, szczodry i krzywousty. Nie ma się zatem wrażenia, że Drapieżny ród Piastów Pobierz jest przeładowana faktami, nie znajdziecie tam też również zbyt wielu dat. Do niedawna wydawało się, że o pierwszych władcach polski wiadomo wszystko. Zdecydowanie książka jest bardziej popularna niż naukowa. Łączy ich jedno – na tle innych dynastii wyróżniali się nietuzinkową osobowością oraz inteligencją połączoną częstokroć z geniuszem politycznym. Czytałam z zapartym tchem głównie dlatego, że język tej książki jest bardzo plastyczny, a ona sama została napisana lekko i przyjemnie.

Drapieżny ród Piastów Pobierz . Przez to stała się płynna, ciekawa (przez podkręcenie niektórych wydarzeń) i całkowicie przyswajalna dla zwykłego czytelnika. Obok nich postaci, których historycy niesłusznie spychają na drugi plan, takie jak siostra mieszka i adelajda albo bolesław rogatka. . Czytelnik śledzi opisywane wydarzenia tak, jakby oglądał wciągający i oddający historyczne realia serial. Nie jestem znawcą tej epoki, ale czytając co nieco mam wrażenie, że autor trochę naciągnął niektóre rzeczy. pobożni władcy czy żądni krwi zbrodniarze? łagodne białogłowy czy podstępne uwodzicielki? książka sławomira leśniewskiego o średniowiecznych polskich władcach. Zrobił to jednak w tak umiejętny sposób, że udowodnił, że umie oczarować czytelnika..

Konflikt księcia bolesława z biskupem stanisławem, rzeź w gąsawie i bunt wójta alberta za czasów łokietka w książce leśniewskiego nabierają nowego wymiaru. Tymczasem najnowsze odkrycia naukowe pokazują, że im więcej o piastach wiemy, tym więcej pojawia się nowych pytań i tajemnic do odkrycia.. "drapieżny ród piastów" to nie tylko porcja rzetelnej historycznej wiedzy, ale przede wszystkim pasjonująca opowieść o polskich władcach, o ich namiętnościach i słabościach. Bezlitośnie i bez skrupułów rozprawiali się ze swoimi przeciwnikami, nawet z najbliższymi krewnymi. Z fenomenem rodu piastów w swej najnowszej książce postanowił zmierzyć się popularyzator historii sławomir leśniewski.

Słowiańskie dzieje
Wandalowie, czyli Polacy
Pax Romana. Wojna, pokój i podboje w świecie rzymskim
SPQR. Historia starożytnego Rzymu
Widziałem oblężenie Warszawy
Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
36 forteli
303. Mój dywizjon
Czarna księga sanacji
Testament Odessy
Wojna Zimowa. Białe piekło Sowietów
Krótka historia pijaństwa