Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Liczba stron: 350
Rozmiar 6,1 MB
Data premiery: 2018-04-19
Tytuł: Słowiańskie dzieje
Autor: Dębek Bogusław Andrzej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 350
Data premiery: 2018-04-19
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26081809

Opis

Autor odtwarza ten proces, korzystając także z najnowszych osiagnięć genetyki. Pozornie może sensacyjnie wyglądać przedstawienie filistyńczyków jako odłamu ludów morza i jednocześnie przodków słowian, ale w świetle dowodów teza ta Słowiańskie dzieje Pobierz okazuje się prawdziwa. W efekcie rozwoju tych ludów w średniowieczu powstały słowiańskie narody i państwa, w tym naród i państwo polskie. Superwulkanów na migracje ludów, ale i tym razem autor precyzyjnie to uzasadnił. Z nich wyłonili się prasłowianie. Książka nie jest napisana w stylu taniej sensacji, czyli pisać, żeby pisać. Lat temu nad dunajem, w dorzeczach dniepru, wisły, odry i łaby. Podawane są fakty, a nie domysły i hurra turbo słowiańska wizja.

"słowiańskie dzieje" to kompendium wiedzy o dawnych dziejach słowiańszczyzny oraz ludów Słowiańskie dzieje Pobierz z nią spokrewnionych z nią ludów. Autor pokazał, że nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że słowianie nagle pojawili się w iv wieku n.e. Ukazuje też władców, wydarzenia polityczne i wojny, organizację społeczną oraz bogaty świat wierzeń religijnych poszczególnych grup słowian. Tego tu nie ma. Ludność tę nazwano ariami. Niestety trzeba się tu dobrze wpatrywać. . Podobnie sensacyjnie można potraktować rolę wpływu gigantycznych wybuchów tzw.

Słowiańskie dzieje to książka, która wprowadzając w skomplikowaną i fascynującą historię naszych przodków, wywołuje również refleksję nad naszym pochodzeniem. . Słowiańskie dzieje Pobierz Opowieść zaczyna się wiele tysięcy lat temu, gdy na obszarach azjatyckich wyodrębniły się pierwociny ludów indoeuropejskich. Natomiast krok po kroku można tu śledzić tysiące lat trwający proces kształtowania się etnosu słowian od czasów protosłowiańskich sprzed co najmniej 7,5 tysiąca lat temu. Niektóre ludy indoaryjskie, np. Książka jako całość jest jednak świetnie napisana, czytelnik został poważnie potraktowany.. Scytowie i sarmaci, skierowały się później na zachód, dokonując podbojów na terenie europy.. Wytknąć można zbyt małe mapki, ale chyba to bardziej „zasługa” wydawnictwa.

Stało się to co najmniej 7,5 tys. Jest to proces trwający dziesiątki tysięcy lat.

Wandalowie, czyli Polacy
Pax Romana. Wojna, pokój i podboje w świecie rzymskim
SPQR. Historia starożytnego Rzymu
Widziałem oblężenie Warszawy
Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych
36 forteli
303. Mój dywizjon
Czarna księga sanacji
Testament Odessy
Wojna Zimowa. Białe piekło Sowietów
Krótka historia pijaństwa
Szanowny panie Gistapo. Donosy do władz niemieckich w Warszawie i okolicach w latach 1940- 1941