Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Liczba stron: 318
Rozmiar 18 MB
Data premiery: 2018-03-14
Tytuł: Podstawy maszynoznawstwa
Autor: Biały Witold
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 318
Data premiery: 2018-03-14
Rok wydania: 2018
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25810196

Opis

. Zostały w niej omówione zasady projektowania najważniejszych elementów maszyn, takich jak: osie i wały, łożyska, przekładnie zębate czy sprzęgła.autor w przejrzysty sposób opisuje najważniejsze warunki konstrukcyjne, które powinna spełniać maszyna, czyli niezawodność, trwałość, lekkość ergonomiczność i ekologiczność. Przybliża także tematykę dotyczącą poszczególnych grup maszyn, w tym zwłaszcza budowy maszyn przepływowych i wyporowych, siłowni i kotłów. dowiedz się, na czym polega  metoda projektowania na dopuszczalne naprężenie i na nośność graniczną, a także zjawisko tarcia i zużycia materiału. Niezwykle istotne jest też to, aby każdy inżynier posiadał podstawową wiedzę o aktualnie dostępnych materiałach i rozumiał ich zachowanie się w warunkach eksploatacyjnych.niniejsza publikacja pomaga przyszłym projektantom w opanowaniu zagadnień związanych z podstawami konstrukcji, budowy i działania podstawowych urządzeń mechanicznych i ich struktur. Przyszli inżynierowie dowiedzą się, Podstawy maszynoznawstwa Pobierz w jaki sposób dobrać odpowiednią metodę projektowania, w zależności od rodzaju i charakteru obciążeń, stateczności konstrukcji, a także wymogów optymalizacyjno-ekonomicznych oraz jak porównywać warunki pracy danego elementu z właściwościami różnych materiałów użytych do wykonania konstrukcji tak, aby odpowiadały wymaganiom technicznym postawionym przez konstruktora.książka będzie szczególnie przydatna studentom takich kierunków jak: zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa czy logistyka i transport oraz wszystkim osobom, którym niezbędna jest ogólna wiedza inżynierska dotycząca teorii budowy maszyn. Sprawdź, jak działają połączenia kształtowe, wpustowe, kołkowe, sworzniowe i spawane oraz jak dokonywać obliczeń wytrzymałościowych osi i wałów.

konstruowanie maszyn jest procesem bardzo złożonym, a powstanie odpowiednio działającego i bezpiecznego urządzenia wymaga znajomości podstaw projektowania jego poszczególnych elementów.. Poznaj podstawowe parametry przekładni mechanicznych, rodzaje kół i przekładni zębatych, a także zasady pracy maszyn przepływowych, turbin parowych, siłowni z turbiną przeciwprężną oraz różnych rodzajów kotłów.

Mikrobiologia lekarska
Laboratorium chemii. Skrypt dla studentów Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska i Wydziału Fizyki UW
Techniki pracy ze zwierzętami użytkowymi: bydło, świnie, owce, kozy
Poszerzanie mostów
ABC reumatologii
Mosty ruchome
Geomorfologiczne uwarunkowania występowania naturalnych geologicznych barier izolacyjnych na wybranych obszarach Polski Środkowej
Psychiatria w praktyce ratownika medycznego
Mwana znaczy dziecko. Z afrykańskich tradycji edukacyjnych
Księga niesamowitości nie z tej ziemi!
O stygmatach, mumiach i innych niezwykłych zjawiskach
Wokół Kena Robinsona. Kreatywnego myślenia o edukacji