Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 492
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-02-22
Tytuł: Tesla. Władca piorunów
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 492
Data premiery: 2018-02-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25651362

Opis

Zapomniany geniusz. Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i inspiracje genialnego „chorwackiego serba”. Nominowany do nagrody nobla, nigdy jej nie otrzymał. Władca piorunów” jest wartą przeczytania obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz Tesla. Władca piorunów Pobierz spiskową teorią dziejów. Badaniami naukowca interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. Wizjoner. Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny.

Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów. Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „sprawy rządowe”. . Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Tesla. Władca piorunów Pobierz Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. Wszystkie posiadłości należące do tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie powiernictwo majątków obcokrajowców, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem stanów zjednoczonych. Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie udostępniają materiałów tesli z archiwum.

Wierzył w Tesla. Władca piorunów Pobierz teorię płaskiej ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł i odkryć jego tajemnice.. genialny i zazdrosny, skonfliktowany z marconim – o wynalazek radia, z edisonem – o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia i telefonii komórkowej. Tesla. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. . Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam.

Nigdy nie odnaleziono sprawców. Można by to uznać za fantastykę naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. Katalog niedoszłych katastrof był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.jego twarz gościła na okładce time’a, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań.. Nikola tesla. Szczegółowo Tesla. Władca piorunów Pobierz opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca jego życia.

. Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli utrapieniem tesli w dorosłym życiu. Był wrażliwy na dźwięki, skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu. Wniósł ogromny wkład w rozwój Tesla. Władca piorunów Pobierz elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy. Potrafił jednym spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu.

Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu czasu na ich realizację. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy. W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia. Tesla jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Millikan potwierdził teorię tesli. . Tesla. Władca piorunów Pobierz

Opisują jego faktyczne odkrycia oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości. Skakał z parasolem z dachu stodoły. W ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w Tesla. Władca piorunów Pobierz panteonie największych wynalazców. Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych. A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”. Książka „nikola tesla.

Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej cywilizacji. Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i Tesla. Władca piorunów Pobierz osiągnięć tesli, przypomina wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami. Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek. Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Silnik elektryczny, transformator, radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych wynalazców np.marconiego,edisona. Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com.

Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów m. Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać. Długo by wymieniać. Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły Tesla. Władca piorunów Pobierz mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi. Wynalazcą był w zasadzie od dziecka. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl.

Naukowy świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. Być może to daleko posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Silnika elektrycznego, elektrowni wodnej, dynama Tesla. Władca piorunów Pobierz rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. . Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana i fałszerza. Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń.

Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana prestiż, gdzie wcielił się w niego david bowie. Był szalonym naukowcem, którego poczynaniom przyglądało się fbi. Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje Tesla. Władca piorunów Pobierz czasy. Jako mały chłopiec kilka razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że uciekł przed stadem dzików. Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa odmieniły życie wielu milionów ludzi na całym świecie. Legenda związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca. Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu.

Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć owe „sekrety tesli”. Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. Wyprzedzał swoje czasy. Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli. Nigdy się nie ożenił i prawie całe życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. Poznajemy dzieciństwo Tesla. Władca piorunów Pobierz tesli, okres jego dojrzewania. Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty wizualne jak poeta zakochany w czystym tańcu płomieni i świateł.

Oczywiście to była tylko fikcja, ale wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy. Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację Tesla. Władca piorunów Pobierz miał ten zapomniany geniusz. Słowińskiego, która tym razem ukazała się nakładem wydawnictwa fronda. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla.

Rozkładał i składał zegarki dziadka. Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika. Tesla. Władca piorunów Pobierz Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne.

Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności. Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe do użycia w razie potrzeby. Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem. Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy. In.

Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Antoni Gaudi. Czarodziej architektury