Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 492
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-02-22
Tytuł: Tesla. Władca piorunów
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 492
Data premiery: 2018-02-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25651362

Opis

genialny i zazdrosny, skonfliktowany z marconim – o wynalazek radia, z edisonem – o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana i fałszerza. . Nikola tesla. Wszystkie posiadłości należące do tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie powiernictwo majątków obcokrajowców, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem stanów zjednoczonych. Tesla. Władca piorunów Pobierz Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń. Wizjoner. Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych.

Zapomniany geniusz. Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana prestiż, gdzie wcielił się Tesla. Władca piorunów Pobierz w niego david bowie. Nominowany do nagrody nobla, nigdy jej nie otrzymał. Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację miał ten zapomniany geniusz. Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Katalog niedoszłych katastrof był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. Rozkładał i składał zegarki dziadka.

Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „sprawy rządowe”. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości. Tesla. Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty. Wierzył w teorię płaskiej ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne.. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.jego twarz gościła na okładce time’a, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Tesla. Władca piorunów Pobierz Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki.

Nigdy nie odnaleziono sprawców. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy. Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów. Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców. Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć owe „sekrety tesli”. Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa odmieniły życie wielu milionów Tesla. Władca piorunów Pobierz ludzi na całym świecie.

Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny. Wynalazcą był w zasadzie od dziecka. Naukowy Tesla. Władca piorunów Pobierz świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. Tesla jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej cywilizacji. Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia.

Władca piorunów” jest wartą przeczytania obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Potrafił jednym spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i osiągnięć tesli, przypomina Tesla. Władca piorunów Pobierz wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami. Silnika elektrycznego, elektrowni wodnej, dynama rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Opisują jego faktyczne odkrycia oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób. Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli utrapieniem tesli w dorosłym życiu.

Długo by wymieniać. A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”. Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem. In. Był szalonym naukowcem, którego Tesla. Władca piorunów Pobierz poczynaniom przyglądało się fbi. Skakał z parasolem z dachu stodoły. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl.

. Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam. Książka „nikola tesla. Silnik elektryczny, transformator, radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek Tesla. Władca piorunów Pobierz był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych wynalazców np.marconiego,edisona. Badaniami naukowca interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com.

Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. . Słowińskiego, która tym razem ukazała się nakładem wydawnictwa fronda. Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów Tesla. Władca piorunów Pobierz m. Poznajemy dzieciństwo tesli, okres jego dojrzewania. Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli.

Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności. Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty wizualne jak poeta zakochany w czystym Tesla. Władca piorunów Pobierz tańcu płomieni i świateł. Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie udostępniają materiałów tesli z archiwum. Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy. Oczywiście to była tylko fikcja, ale wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu.

Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, Tesla. Władca piorunów Pobierz dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i inspiracje genialnego „chorwackiego serba”. Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. . Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów. Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje czasy. Szczegółowo opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca jego życia.

Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Był wrażliwy na dźwięki, skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu. W Tesla. Władca piorunów Pobierz ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w panteonie największych wynalazców. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł i odkryć jego tajemnice.. Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu czasu na ich realizację. Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek. Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy.

Być może to daleko posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi. Millikan potwierdził teorię tesli. Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Można by to uznać za fantastykę naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”. Nigdy się nie ożenił i prawie całe Tesla. Władca piorunów Pobierz życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. .

Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać. Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe Tesla. Władca piorunów Pobierz do użycia w razie potrzeby. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla. Wniósł ogromny wkład w rozwój elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... Legenda związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Jako mały chłopiec kilka razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że uciekł przed stadem dzików.

Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów. Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia i telefonii komórkowej. Wyprzedzał swoje czasy. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki.

Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Antoni Gaudi. Czarodziej architektury