Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 492
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-02-22
Tytuł: Tesla. Władca piorunów
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 492
Data premiery: 2018-02-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25651362

Opis

. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki. Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie Tesla. Władca piorunów Pobierz wiążąc się z nikim. Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem. Nigdy nie odnaleziono sprawców. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „sprawy rządowe”. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i osiągnięć tesli, przypomina wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami.

Wizjoner. Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców. Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.jego twarz gościła na okładce time’a, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów m. Genialny i zazdrosny, skonfliktowany z marconim – o wynalazek radia, z edisonem – o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Tesla. Władca piorunów Pobierz Legenda związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca.

Wierzył w teorię płaskiej ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana Tesla. Władca piorunów Pobierz i fałszerza. Wszystkie posiadłości należące do tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie powiernictwo majątków obcokrajowców, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem stanów zjednoczonych.. Był wrażliwy na dźwięki, skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu. Zapomniany geniusz. Poznajemy dzieciństwo tesli, okres jego dojrzewania. Nominowany do nagrody nobla, nigdy jej nie otrzymał. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi.

Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów. Długo by wymieniać. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. Silnika elektrycznego, elektrowni wodnej, dynama rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Tesla. Opisują jego faktyczne odkrycia Tesla. Władca piorunów Pobierz oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób. .

Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i inspiracje genialnego „chorwackiego serba”. Słowińskiego, która tym razem ukazała się nakładem wydawnictwa fronda. Szczegółowo opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca Tesla. Władca piorunów Pobierz jego życia. Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu czasu na ich realizację. Wyprzedzał swoje czasy. Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. Skakał z parasolem z dachu stodoły.

Nigdy się nie ożenił i prawie całe życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. Być może to daleko posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com. Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki. Oczywiście to była tylko fikcja, ale wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla. Tesla. Władca piorunów Pobierz Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia i telefonii komórkowej.

Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty. Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności. A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele Tesla. Władca piorunów Pobierz tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. Był szalonym naukowcem, którego poczynaniom przyglądało się fbi. Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy.

Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa Tesla. Władca piorunów Pobierz odmieniły życie wielu milionów ludzi na całym świecie. Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych. In. Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł i odkryć jego tajemnice..

Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty wizualne jak poeta zakochany w czystym tańcu płomieni i świateł. Jako mały chłopiec kilka Tesla. Władca piorunów Pobierz razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że uciekł przed stadem dzików. Władca piorunów” jest wartą przeczytania obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Wniósł ogromny wkład w rozwój elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać. . Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy.

Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe do użycia w razie potrzeby. Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć owe „sekrety tesli”. Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana Tesla. Władca piorunów Pobierz prestiż, gdzie wcielił się w niego david bowie. Wynalazcą był w zasadzie od dziecka. Potrafił jednym spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu. Badaniami naukowca interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia.

Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu. Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Naukowy Tesla. Władca piorunów Pobierz świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. Książka „nikola tesla. Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje czasy. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy. Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację miał ten zapomniany geniusz.

Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i Tesla. Władca piorunów Pobierz maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika. Silnik elektryczny, transformator, radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych wynalazców np.marconiego,edisona. Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń. Można by to uznać za fantastykę naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”. Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl.

Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny. Tesla jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości. Nikola tesla. . Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli Tesla. Władca piorunów Pobierz utrapieniem tesli w dorosłym życiu. Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej cywilizacji.

Rozkładał i składał zegarki dziadka. . Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie udostępniają materiałów tesli z archiwum. Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam. Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Katalog niedoszłych katastrof Tesla. Władca piorunów Pobierz był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły. Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów.

Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek. Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów. Millikan potwierdził teorię tesli. W ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w panteonie największych wynalazców. Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli.

Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Antoni Gaudi. Czarodziej architektury