Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 492
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-02-22
Tytuł: Tesla. Władca piorunów
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 492
Data premiery: 2018-02-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25651362

Opis

Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców. . Nigdy nie odnaleziono sprawców. Długo by wymieniać. Wizjoner. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi. Wierzył w teorię płaskiej ziemi Tesla. Władca piorunów Pobierz i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”.

Nominowany do Tesla. Władca piorunów Pobierz nagrody nobla, nigdy jej nie otrzymał. Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam. Jego śmierć wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów. Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik podpisany „sprawy rządowe”.. . Zapomniany geniusz. Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych.

O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.jego twarz gościła na okładce time’a, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów. . Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i inspiracje genialnego „chorwackiego serba”. Genialny i zazdrosny, skonfliktowany z marconim – o wynalazek radia, z edisonem – o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. Wszystkie posiadłości należące do tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie powiernictwo majątków obcokrajowców, pomimo że był Tesla. Władca piorunów Pobierz on pełnoprawnym obywatelem stanów zjednoczonych. Skakał z parasolem z dachu stodoły.

Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Tesla Tesla. Władca piorunów Pobierz jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Tesla. Badaniami naukowca interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów.

Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny. . Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe do użycia w razie potrzeby. Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć Tesla. Władca piorunów Pobierz owe „sekrety tesli”. Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com. Silnik elektryczny, transformator, radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych wynalazców np.marconiego,edisona. Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu.

Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki. . Tesla. Władca piorunów Pobierz Nigdy się nie ożenił i prawie całe życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. Legenda związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca. Wyprzedzał swoje czasy.

Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli Tesla. Władca piorunów Pobierz utrapieniem tesli w dorosłym życiu. Rozkładał i składał zegarki dziadka. Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy. Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana i fałszerza. Millikan potwierdził teorię tesli. Był szalonym naukowcem, którego poczynaniom przyglądało się fbi. Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać.

Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem. Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa odmieniły życie wielu milionów ludzi na całym świecie. Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów m. Władca piorunów” jest wartą przeczytania Tesla. Władca piorunów Pobierz obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy. Można by to uznać za fantastykę naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”.

Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli. Nikola tesla. In. Był wrażliwy na dźwięki, Tesla. Władca piorunów Pobierz skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł i odkryć jego tajemnice.. Opisują jego faktyczne odkrycia oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób.

Katalog niedoszłych katastrof był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły. Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Wniósł ogromny wkład w rozwój elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... Szczegółowo opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca jego życia. Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których Tesla. Władca piorunów Pobierz między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne.

Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana prestiż, gdzie wcielił się w niego david bowie. Wynalazcą był w zasadzie od dziecka. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości. Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu Tesla. Władca piorunów Pobierz czasu na ich realizację. Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl.

Silnika elektrycznego, elektrowni wodnej, dynama rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Naukowy świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. Książka „nikola tesla. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń. Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej Tesla. Władca piorunów Pobierz cywilizacji.

Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje czasy. W ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w panteonie największych wynalazców. Oczywiście to była tylko fikcja, ale Tesla. Władca piorunów Pobierz wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i osiągnięć tesli, przypomina wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami. Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia i telefonii komórkowej.

Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie udostępniają materiałów tesli z archiwum. Jako mały chłopiec kilka razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że uciekł przed stadem dzików. Poznajemy dzieciństwo tesli, okres jego dojrzewania. Słowińskiego, która tym razem ukazała się nakładem wydawnictwa fronda. W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia. Być może to daleko posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu Tesla. Władca piorunów Pobierz osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty.

Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty wizualne jak poeta zakochany w czystym tańcu płomieni i świateł. Potrafił jednym spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu. Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację miał ten zapomniany geniusz. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy. Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy.

Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Antoni Gaudi. Czarodziej architektury