Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 492
Rozmiar 1,1 MB
Data premiery: 2018-02-22
Tytuł: Tesla. Władca piorunów
Autor: Słowiński Krzysztof K., Słowiński Przemysław
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 492
Data premiery: 2018-02-22
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25651362

Opis

genialny i zazdrosny, skonfliktowany z marconim – o wynalazek radia, z edisonem – o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Bez jego odkryć i wynalazków, których są setki, nie byłoby obecnej cywilizacji. Wszystko podporządkował swoim wynalazkom, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Rozkładał i składał zegarki dziadka. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.jego twarz gościła na okładce time’a, a wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.pracownia naukowa genialnego wynalazcy spłonęła Tesla. Władca piorunów Pobierz w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Wniósł ogromny wkład w rozwój elektrotechniki, elektromagnetyzmu, radiotechniki, informatyki, robotyki, fizyki cząstek... Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać z energii wszechświata. Autorzy zebrali mnóstwo ciekawych wiadomości o życiu i działalności odkrywcy i wynalazcy.

Tesla. Legenda związana z jego narodzinami 9 lipca 1856 roku w małej dalmatyńskiej wiosce smiljan głosi, że kiedy o północy rodził się, rozpętała się potężna burza z piorunami, która jakby wyznaczyła przyszłość chłopca. Nominowany do nagrody nobla, nigdy jej nie otrzymał. . Wszystkie posiadłości należące do tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie powiernictwo majątków obcokrajowców, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem stanów zjednoczonych. Biografia wynalazcy pełna jest odniesień do czasów, w których tworzył, dzięki czemu poznajemy ważne okoliczności działania, motywy i Tesla. Władca piorunów Pobierz inspiracje genialnego „chorwackiego serba”. . Stąd popularność tesli wśród pisarzy science fiction, którzy chętnie wykorzystują go jako bohatera swoich książek.

Wizjoner. Być może odrobinę zapomniany, ale jego wkład w rozwój nauki jest niezaprzeczalny. Nigdy nie odnaleziono sprawców. Opisują jego faktyczne odkrycia oraz domniemane wynalazki, których prezentacji świadkami było tylko grono najbliższych mu osób. Jego śmierć Tesla. Władca piorunów Pobierz wpisała się w ciąg wydarzeń nazywanych nieraz spiskową teorią dziejów. Zj źródło: www.szkolnyklubrecenzenta.pl. Zapomniany geniusz.. Zachowywał w umyśle wszystkie tabele logarytmiczne gotowe do użycia w razie potrzeby.

Wierzył w teorię płaskiej ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Nikola tesla. Ciała nie poddano autopsji, a z jego pokoju zniknęły zapiski naukowe i czarny Tesla. Władca piorunów Pobierz notatnik podpisany „sprawy rządowe”. Skakał z parasolem z dachu stodoły. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców. Nikola tesla to jeden z największych wynalazców ubiegłego wieku, choć jego nazwisko i postać owiane są pewną aurą tajemnicy. Potrafił jednym spojrzeniem zapamiętać całą stronę tekstu maszynopisu.

Przewidział on istnienie nie tylko promieni kosmicznych, ale też sztucznej promieniotwórczości jeszcze przed marią curie-składowską, mikroskop elektronowy zanim skonstruowali pierwszy egzemplarz ernst ruska i maks knollz, zdjęcia rentgenowskie przed wilhelmem roentgenem. Bez niego mogłoby nie być prądu zmiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilotów do telewizora, czy radia Tesla. Władca piorunów Pobierz i telefonii komórkowej. Wizjonerskie twierdzenia tesli wstrząsały całymi obszarami nauki. Enigmatyczne były też jego nieudowodnione teorie, w których między innymi twierdził że ziemia jest płaska i wierzył w eter, tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Szczegółowo opisane zostają podwaliny jego współpracy z edisonem i ich późniejszy konflikt, który trwał do końca jego życia. Zawsze znał szczegóły techniczne, a jego naukowe stwierdzenia miały uzasadnienie w doświadczeniach, które przeprowadzał osobiście i powtarzał przynajmniej po dwadzieścia razy. W ostatnim czasie nazwisko tesli wraca na należne mu miejsce w panteonie największych wynalazców.

Życie tesli patrząc z nawet z perspektywy naszych czasów jest pełne tajemnic, ciężkiej pracy i setek pomysłów zrealizowanych i tych niezrealizowanych, które ponoć sam wynalazca miał poukładane w głowie i zwyczajnie nie starczyło mu czasu na ich realizację. . Dużo jest w książce historii związanych z ekscentryzmem, a także wyjątkowością nikoli tesli. Grubi ludzie budzili u niego odrazę, był despotyczny w stosunku do ubioru podwładnych. Powstają kolejne publikacje i programy dokumentalne o jego życiu i twórczości. Tesla. Władca piorunów Pobierz Wyprzedzał swoje czasy. In.

Jego życie było zaś pasmem wzlotów i upadków oraz walką z samym sobą, ale dzięki temu osiągnięcia naukowe niejako nakreślały wiek dwudziesty. Byli też tacy, którzy uważali go za szarlatana i fałszerza. Podobno wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości pięciuset kilometrów, a także podobno wynalazł urządzenie czerpiące energię wszechświata. Jako mały chłopiec kilka razy się topił, prawie ugotował się w kadzi z gorącym mlekiem, cudem uniknął pochowania żywcem, szczęściu zawdzięczał, to że uciekł przed stadem dzików. Władca piorunów” jest wartą przeczytania obszerną biografią człowieka uznawanego za genialnego wynalazcę, ale także za ekscentryka i wielkiego dziwaka. Słowińskiego, która tym razem ukazała Tesla. Władca piorunów Pobierz się nakładem wydawnictwa fronda. Uważany był za dziwaka, geniusza i samotnika.

Jego życie to pasmo przeplatających się ze sobą zwycięstw i niepowodzeń. Tesla jako bohater filmu skonstruował urządzenie do kopiowania materii. Pozostały po nim też niewyjaśnione tajemnice np. Nigdy się nie ożenił i prawie całe życie spędził w hotelach, gdzie unikał pokoi i pięter, których numery dzieliły się przez trzy. Można by to uznać za fantastykę Tesla. Władca piorunów Pobierz naukową, gdyby nie fakt, że po jego śmierci zniknęły wszystkie jego zapiski i notatnik z napisem „sprawy rządowe”. Wiele jeszcze przydomków można by mu nadać. Można poznać niesamowite pomysły nikoli z lat dziecięcych i młodzieńczych oraz momenty, w których doznawał swoistego olśnienia i rozwijał swoje wizje w świecie elektryczności.

Bez nikoli tesli świat, w którym żyjemy wyglądałby dziś zupełnie Tesla. Władca piorunów Pobierz inaczej, a większość współczesnych ludzi nawet nie wie, jak wielki wpływ na dzisiejszą cywilizację miał ten zapomniany geniusz. Książka nie jest tylko opisem drogi życiowej i osiągnięć tesli, przypomina wciągającą powieść z wieloma intrygującymi historiami, opisami, danymi oraz ciekawostkami. Być może geniusz wpadł na pomysły, których realizacja ze względów technicznych nie była jeszcze możliwa, a jeden z ostatnich rozdziałów próbuje odkryć owe „sekrety tesli”. Millikan potwierdził teorię tesli. Geniusz, wariat, ekscentryk, wizjoner. Po jego śmierci z pokoju hotelowego zniknęły projekty wielu niezrealizowanych wynalazków, a agendy rządowe do tej pory nie udostępniają materiałów tesli z archiwum. Był urodzonym i zamieszkałym w chorwacji serbem.

Badaniami naukowca interesowali się amerykańscy wojskowi, gdyż pracował nad bronią wykorzystującą promienie laserowe i cząsteczkowe oraz infradźwięki. Nic bardziej mylnego, autorzy bowiem zabierają nas nie tylko w podróż do przeszłości, aby osobiście spotkać geniusza dwudziestego wieku, ale także zagłębić się w jego umysł i odkryć jego tajemnice.. . Oczywiście to była tylko fikcja, ale wykorzystanie do tego postaci wynalazcy, spowodowane Tesla. Władca piorunów Pobierz było fascynacją wokół jego tajemniczej osoby oraz wynalazków. Jego mózg odbierał rzeczywistość kilkoma zmysłami równocześnie. Katalog niedoszłych katastrof był długi, ale mały tesla osiągnął wiek młodzieńczy i dorosły. Wynalazcą był w zasadzie od dziecka.

Jedną z nich jest wznowienie biografii tesli autorstwa przemysława słowińskiego i krzysztofa k. Silnik elektryczny, transformator, Tesla. Władca piorunów Pobierz radio, pilot do radia czy elektrownia wodna to tylko niektóre z wynalazków, które zmieniły świat. jak każdy wielki człowiek był, w odczuciu mu współczesnych, ekscentrykiem, postacią wielobarwną.autorzy w interesujący sposób przybliżyli tego wielkiego naukowca.pokusili się o przybliżenie tła historycznego , historii innych wynalazców np.marconiego,edisona. Władca piorunów to wciągająca, niesamowita i rzetelna biografia najbardziej enigmatycznego wynalazcy wszech czasów. Wykonali kawałek bardzo rzetelnej pracy. W jego umyśle jeden pomysł gonił drugi szybciej, niż on sam był w stanie się nad nim dokładnie zastanowić. Nikola tesla przysłużył się do rozwoju wielu ważnych dziedzin nauki i techniki. Kontrola pogody, broń energetyczna, bezprzewodowa transmisja prądu.

Panowie słotwińscy stworzyli bardzo ciekawą biografię, która w trakcie czytania nie nuży a czyta się ją jak dobrą powieść.gorąco polecam. A jednym z głównych wątków jego dorosłego życia stała się rywalizacja z thomasem edisonem, o czym wielokrotnie czytamy we „władcy piorunów”. Naukowy świat nie akceptował jego teorii promieni kosmicznych, ale po trzydziestu latach dr robert a. Być może to daleko posunięte stwierdzenia, ale na pewno jego wkład w rozwój tych kierunków nauki jest niezastąpiony. Długo by wymieniać. Współcześni mu naukowcy nie byli w stanie w pełni zrozumieć jego odczytów, patrzyli jak zahipnotyzowani, gdy przedstawiał efekty Tesla. Władca piorunów Pobierz wizualne jak poeta zakochany w czystym tańcu płomieni i świateł. .

W wieku pięciu lat zbudował koło wodne, ale bez łopatek, które obracało się w nurcie strumienia. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że wiele tajnych wynalazków dokonanych przez usa w drugiej połowie xx wieku mogło powstać na bazie notatek tesli. Powszechnie uważa się, że wynalazł xx wiek, bo był autorem wielu patentów m. Momentami można odnieść wrażenie, że czytamy historię wymyśloną na potrzeby powieści fantastycznej. Silnika elektrycznego, Tesla. Władca piorunów Pobierz elektrowni wodnej, dynama rowerowego, prądnicy prądu zmiennego, baterii słonecznych, autotransformatora, świetlówki, rezonansowej cewki wysokonapięciowej, pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. „nikola tesla władca piorunów” przemysława słotwińskiego i krzysztofa k.słotwińskiego ( wyd.fronda) to opowieść o człowieku genialnym jakim był serb – nikola tesla. Był wrażliwy na dźwięki, skrupulatny do przesady, panicznie bał się zarazków i dlatego nie podawał ręki przy powitaniu.

Bardzo charakterystyczny był jego epizodyczny występ w filmie nolana prestiż, gdzie wcielił się w niego david bowie. Wnikliwa, wciągająca, pasjonująca biografia, którą warto przeczytać:) https://magiawkazdymdniu.blogspot.com. Poznajemy dzieciństwo tesli, okres jego dojrzewania. Sprzęt, który przedstawiał był czymś nowym, zaprojektowanym i zbudowanym w jego warsztacie. Urządzenia elektryczne i różne wynalazki jego autorstwa odmieniły życie wielu milionów ludzi na całym świecie. Książka „nikola tesla. Dla jednych ludzi był czarodziejem, wizjonerem, prorokiem, Tesla. Władca piorunów Pobierz rozrzutnym geniuszem i największym uczonym wszech czasów.

Osobą odkrywcy interesowały się służby specjalne, wiele dokumentów podobno do dziś znajduje się w tajnych archiwach. Zawistni naukowcy i krytyczni dziennikarze byli utrapieniem tesli w dorosłym życiu. Na pewno był to człowiek, który wyprzedzał swoje czasy. Autorzy bardzo szczegółowo prezentują życie geniusza. Autorzy ukazują, jaki wpływ pewne wydarzenia z młodości mogły mieć na jego późniejsze życie i kontakty z innymi ludźmi. Był szalonym naukowcem, którego poczynaniom przyglądało się fbi.

Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
Antoni Gaudi. Czarodziej architektury