Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: AWF Warszawa
Seria: Studia i monografie
Liczba stron: 210
Rozmiar 2,6 MB
Data premiery: 2018-02-16
Tytuł: Wybrane metody oceny dynamiki układu ruchu człowieka
Seria: Studia i monografie
Autor: Wychowański Michał
Wydawnictwo: AWF Warszawa
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 210
Data premiery: 2018-02-16
Rok wydania: 2008
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25624656

Opis

Dokonano krytycznej analizy metod oceny funkcjonalnej narządu ruchu stosowanej w klinikach. Stwierdzono, że w porównaniu do zaawansowanych metod diagnostyki, jakie stosuje się w sporcie wyczynowym, kliniczna ocena funkcjonalna narządu ruchu opiera się wyłącznie na testach nie spełniających warunków wymaganych do obiektywnej oceny funkcjonalnej Wybrane metody oceny dynamiki układu ruchu człowieka Pobierz układu ruchu, czyli nie opiera się na metodach pomiaru bezpośredniego i zasadach metrologii. Dokonano wyboru metod pomiarowych przydatnych do oceny siły mięśniowej wybranych stawów. celem niniejszej pracy było opracowanie i uzasadnienie wyboru metod pomiarowych do oceny układu ruchu człowieka przydatnych do celów optymalizacji leczenia i rehabilitacji. Pomiarów dokonano na prototypowym stanowisku w pozycji leżenia przodem w położeniach kątowych stawu od pełnego wyprostu co 15° do 165°.. Szczególną uwagę w przeglądzie literatury przedmiotu poświęcono rozwojowi metod diagnostycznych dotyczących oceny cech fizycznych człowieka w polsce. Pomiarów momentów sił w stawie biodrowym dokonano na 80 kobietach i 80 mężczyznach.

. Mierzono momenty sił podczas zginania i prostowania. W pomiarach statycznych momentów sił rozwijanych w stawie łokciowym uczestniczyło 101 kobiet i 99 mężczyzn. Przedstawiono przegląd piśmiennictwa dotyczący metrologicznych aspektów biomechanicznej diagnostyki układu ruchu. Przeprowadzono pomiary statycznych momentów siły w stawach: łokciowych, biodrowych, kolanowych i skokowo-goleniowych oraz pomiary podczas prób stabilograficznych na młodych i zdrowych ochotnikach, w zdecydowanej większości studentach akademii wychowania fizycznego w warszawie. Łącznie dla celów niniejszej pracy przebadano 1122 osoby.

Meblowanie szkolnej demokracji
Manifest obfitości. 10 prostych zasad
Mężczyźni są jak ryby. Jak złowić faceta
Wewnątrzunijni partnerzy strategiczni Rzeczypospolitej Polskiej
Gry i zabawy Turków osmańskich
The Emergence of Normative Orders
Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Udane życie z perspektywy psychologicznej
Wizja Krasińskiego
W mroku uczonej niewiedzy
Archiwum Ringelbluma. Konspiracyjne archiwum Getta Warszawy. Tom 17. Prasa getta warszawskiego: Poalej Syjon Lewica i Poalej Syjon Prawica
Kobiety w policji. Teoria i praktyka
Marksizm. Nadzieje i rozczarowania