Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rozmiar 0,1 MB
Data premiery: 2016-02-17
Tytuł: Diabeł stróż
Tytuł oryginalny: Diablo Guardian
Autor: Velasco Xavier
Tłumacz: Olejnik Magdalena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Język wydania: polski
Język oryginału: hiszpański
Data premiery: 2016-02-17
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25406191

Opis

Wie, że sprawy zaszły już tak daleko, że nie pozostaje jej nic innego, jak tylko postawić wszystko na jedną kartę… diabeł stróż został w 2003 roku nagrodzony prestiżową nagrodą alfaguara. Uciekając przed nefastófelesem i losem, który nagle się od niej odwrócił, violetta trafia do meksyku, gdzie desperacko próbuje odbić się od dna. świetnie napisana, brutalna i jednocześnie zabawna, niezwykle oryginalna i inteligentna powieść pełna odniesień do popkultury. Jej rodzice weszli w posiadanie tej gotówki w niezbyt legalny sposób. Na podstawie książki powstaje serial telewizyjny dark ranger. Dzięki dużej dozie szczęścia trafia do nowego yorku, gdzie przez cztery lata żyje w zawrotnym tempie, nie oszczędzając na niczym, ma wszak pokaźny zapas pieniędzy i spore potrzeby, napędzane dodatkowo białym proszkiem wciąganym do nosa. Dobra passa kończy Diabeł stróż Pobierz się dopiero, kiedy na jej drodze staje podający się za bogatego dziedzica nefastófeles, który ma podobny pomysł na życie jak violetta, jest przy tym, na jej nieszczęście, daleko bardziej bezwzględny.

José miguel oviedo, peruwiański pisarz „triumf nowej estetyki. Połączenie powieści drogi i pamiętnika prostytutki. „utrzymana w stylistyce amores perros oraz i twoją matkę też opowieść o niezwykłej podróży”. Manuel gutiérrez aragón, hiszpański scenarzysta  „violetta to bohaterka, jakiej jeszcze nie widzieliśmy, bezkompromisowa, rockandrollowa, poruszająca się na granicy światów kobiecego i męskiego”.  esmeralda santiago, peruwiańska pisarka „cudowna proza, szalona, dynamiczna i pełna humoru”. Poznaje piga, swojego diabła stróża.. Opowieść o losach kobiety w świecie, w którym pierwszorzędną rolę odgrywają pozory i o prawdziwie pierwotnym, niemalże dzikim instynkcie przeżycia jednostki. Violetta, oficjalnie nosząca dumne imię rosa del alba, ma piętnaście lat i mieszka w meksyku z rodzicami, którymi szczerze gardzi za ich graniczącą ze Diabeł stróż Pobierz śmiesznością hipokryzję.

Carmen posadas, urugwajska pisarka „niezwykle aktualna i uniwersalna lektura”. Antyrealizm magiczny, zabawna powieść pisana w rytm muzyki iggiego popa, siouxsie i the banshees”. Gdy pieniądze się kończą, violetta łata budżet, podrywając zamożnych klientów luksusowych hoteli, łamiąc przy okazji wszelkie możliwe prawa i zasady. Alberto fuguet, chilijski pisarz . Początek lat 90. Po serii śmiałych wybryków, by uniknąć zamknięcia Diabeł stróż Pobierz w szpitalu psychiatrycznym, violetta ucieka z domu z walizką zawierającą sto tysięcy dolarów. Xx wieku.

Do tej pory w samym meksyku sprzedano ponad 100 tysięcy egzemplarzy książki.

W cieniu wiązów
Kolekcja romansów
I to przeminie
Wykorzenieni
Awanturnicy z Karaibów
Litwin w Wilnie
Trzech, a nawet czterech prezydentów
Tymon Ateńczyk
The Confidence-Man. His Masquerade
Ścieżka nad urwiskiem
Dziewczyny
Zostańcie z nami