Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Poradnia K.
Liczba stron: 166
Rozmiar 4,8 MB
Data premiery: 2017-11-27
Tytuł: Dachołazy
Tytuł oryginalny: The rooftoppers
Autor: Rundell Katherine
Tłumacz: Bieroń Tomasz
Wydawnictwo: Poradnia K.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 166
Data premiery: 2017-11-27
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 25065114

Opis

Dziewczynka twierdzi, że pamięta swoją mamę, która grała w orkiestrze na Dachołazy Pobierz statku. Niezwykła powieść utytułowanej na świecie pisarki katherine rundell "dachołazy" o sile marzeń i miłości. "goodreads" "zachwyca i działa jak miód na serce". Zawieszamy się nad nimi z uśmiechem – tak gada do nas świetna proza.. Jedyną wskazówką jest plakietka z futerału wiolonczeli z nazwą zakładu, który stworzył instrument. Już pierwsze zdanie obiecuje wiele. "booklist" .

Raz po raz natykamy się przy lekturze na kapitalne zdania - Dachołazy Pobierz świeże, zabawne, poruszające... "the guardian" orzekł, że książka jest nadzwyczajna. "magiczna opowieść". "the guardian" "cudowna, magiczna i wyjątkowa książka". Jedną  z pierwszych czytelniczek książki w polsce była joanna olech, która nie kryje zachwytu powieścią: "katherine rundell podarowała młodym czytelnikom pyszną książkę - gęstą od przygód, śmieszną i straszną w najlepszych proporcjach. Nie wszystkim się one podobają – dlatego prześladuje ich opieka społeczna, chcąca oddać sophie do sierocińca. Sophie i charles wyruszają do paryża, chcąc ją odnaleźć.

Czy przeczucie sophie jej nie myli? kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej w poszukiwaniach? porównywana do twórczości roalda dahla, książka łączy w subtelny sposób świat fantazji i fikcji, z wyrafinowaną prozą poetycką, która zachwyci czytelników w wieku od 7 do 80 lat. Dachołazy Pobierz Czytelnicy, którym przypadły do gustu książki z serii lemony snicket, pozycje ellen potter czy cornelii funke, koniecznie muszą sięgnąć po literaturę katherine rundell. Rundell winduje literaturę dla młodych na wysoką półkę – niełatwo będzie doskoczyć". I jest to obietnica spełniona. dachołazy – nigdy nie rezygnuj z marzeń. Phillip pullman, autor "złotego kompasu" zachwycił się nią i stwierdził, że to jedyna w swoim rodzaju autorka o niezwykłej wyobraźni. Sophie jest sierotą, jako niemowlę została znaleziona w kanale la manche po katastrofie statku queen mary w futerale na wiolonczelę.

Jej opiekunem staje się charles, ekscentryczny naukowiec o nowatorskich metodach wychowawczych. »dachołazy« to fabuła chłopacka i dziewczyńska zarazem; dla opornych i biegłych w czytaniu pospołu. "publishers weekly" "nadzwyczajna, niezwykła".

Dziwna i taki jeden
PAX. Tom 4. Bjera
Moje serce, mój wróg
Eliza i jej potwory
Bardzo biała wrona
Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz
Nie poddawaj się
Wróbelek z kości
Saga o Walhalli. Tom 1. Sigrid
Pan. Tom 2. Mroczna przepowiednia króla elfów
Victor Junior nr 21 (345)
Cogito nr 2 (524)