Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Liczba stron: 136
Rozmiar 1 MB
Data premiery: 2017-08-08
Tytuł: Napiłeś się ze śmiercią
Tytuł oryginalny: Napiłeś się ze śmiercią
Autor: Tatiana Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 136
Data premiery: 2017-08-08
Rok wydania: 2017
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 23158269

Opis

Śmierć i samotność mają zwykle dobrych kompanów. Czy śmierć oznacza koniec miłości? czy istnieje życie po śmierci a bliscy, którzy odeszli, mogą nadal czuwać nad nami i nas wspierać? i czy po stracie ukochanej osoby, można nadal normalnie funkcjonować i doceniać piękno otaczającego świata? książka udowadnia, iż to, czy człowiek wierzy w istnienie rzeczywistości równoległej, zależy głównie od potęgi uczucia, jakim darzyliśmy zmarłego. W jednym Napiłeś się ze śmiercią Pobierz cieniu zawsze siedzą nadzieja i wiara, po długich zdroworozsądkowych debatach burzy w mózgu, trzymając w dłoniach kryształowy miecz z wykutym przesłaniem: to o siebie musimy walczyć! a ty o kogo walczysz tym razem? . Myślę, że ze względu na osobiste doświadczenia, każdy odbierze ją na swój własny, wyjątkowy sposób. czy będziesz jak głupiec przemierzać cały świat, by dowiedzieć się, kim jesteś? ile razy jesteś gotów wybierać drogę, zanim na środku twojego salonu wyrośnie drzewo, w którego cieniu śmierć pija wino z narzeczonym? jak długo człowiek jest w stanie okłamywać siebie, że tak mu się tylko wydawało, a w rzeczywistości jest inaczej? tak, to prawda. Autorka przypomina nam również, iż dla miłości odległość jest niewielką przeszkodą. Śmierć pija czerwone wino, wytrawne, zwykle francuskie lub afrykańskie.. Te dwa aspekty należy poczuć, a nie analizować.

"napiłeś się ze śmiercią" uzmysławia także istotne kwestie, o których zapominamy na co dzień. To istna skarbnica złotych myśli, która pozwoli wam na chwilę zatrzymać się, zapomnieć o codziennym pędzie Napiłeś się ze śmiercią Pobierz życia i dostrzec rzeczywistość w zupełnie innym świetle. Lektura przypomina nam także o tym, jak ważne są samoakceptacja i dbanie o siebie. Jeśli kogoś kochaliśmy całym sercem, jesteśmy w stanie dostrzec znaki, za dana osoba nadal z nami przebywa, czuwa nad nami. Gorąco polecam!. . Dla tego uczucia warto poświęcić się i rzucić wszystko.

Najważniejsza jest miłość i jej okazywanie. To niby proste słowa, ale mają ogromną wartość i budują wspaniałą relację miedzy partnerami. Nadmierne myślenie i dociekanie nie prowadzi do niczego, jedynie mąci nam bardziej w głowie, dodaje zmartwień. Żyją w związku na odległość, jednak uczucie ich łączące jest nadzwyczaj dojrzałe. Prawdziwa miłość jest o wiele potężniejsza niż śmierć, nie jest w stanie rozdzielić pokrewnych dusz. Kilometry ich dzielące umacniają Napiłeś się ze śmiercią Pobierz relację, tęsknota ma działanie budujące. Umożliwia nam także ponownie zacząć cieszyć się tym, co mamy, doceniać, dostrzegać piękno wokół.

Jeśli darzysz kogoś uczuciem, nie wahaj się mu o tym stale mówić, wyznaj, jakim szczęściem jest możliwość rozmowy z nim, jak bardzo cieszysz się, że jest twoim partnerem . Nasze niezdecydowanie to czas stracony.tak jak wspominałam wcześniej, ta pozycja to przede wszystkim wulkan silnych emocji, które poruszają serce Napiłeś się ze śmiercią Pobierz i duszę czytelnika. Często ignorujemy ten fakt, a przecież jeśli nie kochamy samego siebie, nie jesteśmy w stanie darzyć uczuciem kogoś innego. Opiera się na wzajemnym zaufaniu, trosce, docenianiu szczęścia, jakim jest obecność tej drugiej osoby. Piękny, plastyczny, nasiąknięty uczuciami język autorki, filozoficzny klimat, jaki udziela się niezwykle intensywnie a także wspaniała i dociekliwa analiza ludzkich emocji tworzą razem harmonijną, ujmującą, refleksyjną opowieść, która pozostanie w pamięci na bardzo długo. Jeśli kogoś kochasz, nie ma sensu wahać się, czy bać zmian. Niestety wkrótce na ich drodze staje okrutna, bezwzględna choroba, która kończy się tragicznie.

Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, zdecydowanie należy kierować się bardziej sercem Napiłeś się ze śmiercią Pobierz niż rozumem, trzeba odczuwać i pokazywać swoje emocje, a nie próbować je na siłę zrozumieć. Poczucie niesprawiedliwość, żal, wycofanie mają siłę destrukcyjną, nie prowadzą do niczego dobrego, tracimy przez nie życie, szansę na radość. Głowni bohaterowie to krzysztof i katarzyna. Nie da się jej opisać, zamknąć w żadnych ramach, naukowo wytłumaczyć. Ta filozofia może wydawać się dla wielu nielogiczna, ale przecież i takim niepojętym uczuciem jest właśnie sama miłość. Zdecydowanie jest to książka, po jaką powinien sięgnąć każdy, zwłaszcza osoby, które utraciły kogoś bliskiego znajdą w niej otuchę, wsparcie i nadzieję, że miłość jest uczuciem nie do pokonania. Pamiętajmy, że być z kimś, kogo się kocha, jest największym szczęściem, ale nic nie jest nam dane na zawsze, dlatego należy o to dbać.

Wzbudza wiele głębokich refleksji, zarówno na temat śmierci najbliższych, pogodzenia się z nią, ale także życia obecnego, tego, co jest w nim najważniejsze, o czym nieraz zapominamy. "napiłeś się ze śmiercią" jest piękną, prawdziwą i niezwykle wartościową pozycją, obok której nikt nie będzie w stanie przejść obojętnie.

Ikar nad Świątoblinem
Cudna mieszczka
Fermenty
Bądź moim Bogiem
Pięć
Serce wie najlepiej
Morze słów, ocean milczenia
Planeta Kapri
Mistyczny dowcip
Popioły
Reguła
Przygody podmiotu