Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Editio
Liczba stron: 320
Rozmiar 2,3 MB
Data premiery: 2017-06-23
Tytuł: Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości
Tytuł oryginalny: A Devil's Chaplain: Reflections on Hope, Lies, Science, and Love
Autor: Dawkins Richard
Tłumacz: Lipa Michał
Wydawnictwo: Editio
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Data premiery: 2017-06-23
Rok wydania: 2014
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 22369222

Opis

Kim tak naprawdę jest richard dawkins? genialnym naukowcem czy religijnym szarlatanem? jego kolejne tezy budzą mnóstwo skrajnych emocji, od zachwytu po zagorzałą krytykę. To zebrane w jednej książce najlepsze i najbardziej przełomowe z esejów dawkinsa: na temat pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. Jest laureatem Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości Pobierz wielu prestiżowych nagród naukowych i literackich, a także szefem katedry popularyzacji nauki na uniwersytecie oksfordzkim. Napisał wiele książek, które zmieniły bieg nauki, w tym rozplatania tęczy, ślepego zegarmistrza i boga urojonego. Teksty wychodzące spod jego pióra są uznawane za wybitne i nawet najwięksi przeciwnicy przyznają, że argumentacja, jaką stosuje, jest niebezpiecznie przekonująca... Przyjrzyj się z bliska myśleniu i pasji jednego z największych intelektualistów naszych czasów.. Możesz kochać dawkinsa albo go nienawidzić, nie wolno ci jednak przejść obojętnie obok tej książki.

"jaką książkę mógłby napisać kapłan diabła o tym niezgrabnym, marnotrawnym, nieudolnym i przerażająco okrutnym dziele natury!" karol darwin . To także poruszający hołd złożony przyjaciołom i polemistom. Mieszka w oksfordzie. Profesor richard dawkins - brytyjski etolog, zoolog, ewolucjonista i publicysta. sztuka zaraźliwego entuzjazmu. Jest ona imponującym wycinkiem naszego wszechświata, doskonale przeanalizowanym i odkrytym na nowo. Jedno Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości Pobierz jest pewne - to znakomity orator i doskonały pisarz.

Poznaj jego trzeźwe poglądy na rzeczywistość oraz refleksje, które sprawią, że spojrzysz na wiele spraw we własnym życiu z zupełnie nowej perspektywy.

Woody Allen. Wywiady
Eseje wybrane
Kwiatki Marii Czubaszek
Tani drań
Dziedzicząc miłość. Część 1. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny
Pamiętnik i inne pisma z getta
Dymna
Herr Guardiola. Projekt Bayern Monachium
Słonimski. Heretyk na ambonie
Matka Sanepid
Alan Turing. Enigma
W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy