Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Czwarta strona
Seria: Żniwiarz
Liczba stron: 308
Rozmiar 4,3 MB
Data premiery: 2017-05-10
Tytuł: Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc
Seria: Żniwiarz
Autor: Hendel Paulina
Wydawnictwo: Czwarta strona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 308
Data premiery: 2017-05-10
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21418938

Opis

Czy na Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz pewno? na pierwszy rzut oka magda jest zwykłą dwudziestolatką. Gorąco polecam! recenzja również na blogu: http://ksiazkidusza.blogspot.com/2017/09/sowianskie-demony-powrociy-zniwiarz.html. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Słowiańskie demony odeszły w niepamięć wiele lat temu, jednak czy to oznacza, że przestały istnieć? nic bardziej mylnego. pierwsza odsłona serii żniwiarz! mówią, że demony, zabobony i czary odeszły już do przeszłości. Sam pomysł na wykorzystanie słowiańskich wierzeń uważam za genialny. Dziewczyna pokazuje mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Feliksowi nigdy nie zabiera to więcej niż 2-3 miesiące.

Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. Magda i jej rodzina do nich należą. . Kim są żniwiarze? to pokutujące susze, zajmujące się tropieniem upiorów i innych demonów, by odesłać ich tam skąd przybyli lub unicestwić na zawsze. Tymczasem między magdą a mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii.. . To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Po prostu Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz to my nauczyliśmy się ich nie zauważać.

Pochłonęłam ją w niecałe dwa dni, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Nie jest to zbyt popularny temat i zdaje się nieciekawy, bo raczej nie może się równać z wierzeniami starożytnych greków i rzymian. Jednak minęło pół roku, a po nim nie ma ani śladu. Czy śmierć feliksa to wszystko zapoczątkowała? września 18, 2017 słowiańskie demony powróciły! żniwiarz pusta noc- paulina hendel mitologię grecką i rzymską zna praktycznie każdy. Jest to moja pierwsza książka z motywem mitologii słowiańskiej i nie byłam do końca do niej przekonana, jednak okazała się być niezwykle wciągająca. Czy historia magdy ma Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz szanse z percy'm jacksonem? słowiańskie demony odeszły w niepamięć wiele lat temu, jednak czy to oznacza, że przestały istnieć? nic bardziej mylnego. Aczkolwiek wciąż żyją ludzie, którzy ich dostrzegają.

Lubi słuchać opowieści feliksa o martwcach i chciałaby z nim jeździć na polowania, ale on oczywiście się na to nie zgadza. Nigdy nie wiadomo, która śmierć okaże się ostatnią, a także ile czasu zajmie im znalezienie nowego ciała. Ma kilkaset lat i wciąż zdarza mu się używać archaizmów. Nigdy nie wiadomo, która śmierć okaże się ostatnią, a także ile czasu zajmie im znalezienie nowego Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz ciała. Jednak minęło pół roku, a po nim nie ma ani śladu. Ma całkiem sympatyczny charakter, ale bywa złośliwy. Dziewczyna widzi nawich od najmłodszych lat i wie o nich prawie wszystko dzięki swojemu wujowi feliksowi, który jest żniwiarzem.

Aczkolwiek wciąż żyją ludzie, którzy ich dostrzegają. Kim są żniwiarze? to pokutujące susze, zajmujące się tropieniem upiorów i innych demonów, by odesłać ich tam skąd przybyli lub unicestwić na zawsze. Po prostu to my nauczyliśmy się ich nie zauważać. Po otrzymaniu propozycji zrecenzowania tej powieści w ramach współpracy z wydawnictwem czwarta strona stwierdziłam, że czemu nie? to była jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam. Łączy go z magdą więź, której nie potrafi wytłumaczyć. Czy warto sięgnąć po tę książkę? moim zdaniem tak! ma niesamowity mroczny klimat i jest dla mnie czymś zupełnie nowym we współczesnej literaturze. Feliksowi Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz nigdy nie zabiera to więcej niż 2-3 miesiące.

Polubiłam go i mam nadzieję, Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz że nie bardzo zmieni się w kolejnym tomie. Fabuła jest pełna zwrotów akcji i niespodziewanych zdarzeń. Chciałam ją przeczytać, ale nie była to pozycja, która znajdowała się na początku mojej listy must read raczej gdzieś po środku, w stylu przeczytam, gdy już nie będę miała co czytać. Ale czy ktokolwiek zagłębiał się w naszą mitologię słowiańską? podejrzewam że niewielu takich by się znalazło. Często ryzykuje swoje życie zbytnio się tym nie przejmując. Po dwutygodniowym męczeniu kronik atopii postanowiłam wziąć się za żniwiarza pusta noc. Główna bohaterka magda to silna i odważna dziewczyna.

Martwi się o dziewczynę i między innymi dlatego zakazuje jej udawać się z nim na polowania. Jest nieufny w stosunku do wielu nowo poznanych ludzi i z tego powodu odstrasza wszystkich chłopaków magdy. Są omawiane w szkole, a ich motyw jest często wykorzystywany w książkach, czy też filmach. Gdy w końcu wraca w świecie żniwiarzy zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Bohaterzy przypadli mi do gustu, są intrygujący i budzą sympatię. Magda i jej rodzina do nich należą. Gdy Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz w końcu wraca w świecie żniwiarzy zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Po śmierci szukają ciała, które mogliby zająć i zaczynają kolejne życie. Dziewczyna widzi nawich od najmłodszych lat i wie o nich prawie wszystko dzięki swojemu wujowi feliksowi, który jest żniwiarzem. Jednak paulina hendel postanowiła go wykorzystać w swojej najnowszej serii. Czy śmierć feliksa to wszystko zapoczątkowała? powiem szczerze, że nie ciągnęło mnie mocno do tej książki. Feliks jest bardzo interesującą postacią. Autorka ma świetny styl pisania i nie zanudza przesadzonymi opisami. Po śmierci szukają ciała, które mogliby zająć i zaczynają kolejne Żniwiarz. Tom 1. Pusta noc Pobierz życie.

Ma ciekawy charakter, umie postawić na swoim i jest uparta.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1. Złodziej pioruna
Feel again
Silence. Tom 2. Broken Silence
Zwiadowcy. Księga 6. Oblężenie Macindaw
Dary anioła. Tom 6. Miasto niebiańskiego ognia
Zwiadowcy. Księga 13. Klan Czerwonego Lisa
Eragon
Oddychaj mną
Elementals. Tom 2. Krew Hydry
Zwiadowcy. Księga 9. Halt w niebezpieczeństwie
Pewnego dnia
Rywalki. Tom 4. Następczyni