Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 336
Rozmiar 6,8 MB
Data premiery: 2017-05-11
Tytuł: Zamach. Jan Paweł II - 13 maja 1981. Spisek. Śledztwo. Spowiedź
Autor: Tacik Jacek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 336
Data premiery: 2017-05-11
Rok wydania: 2017
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21394515

Opis

Pokonał czterdzieści pięć tysięcy kilometrów, przemierzył trzy kontynenty, wykonał setki telefonów, dociekał, porównywał szczegóły, nie stronił od pytań trudnych i niewygodnych. Zamachowca! 26 osób. Konradem hejmo, posądzanym o zdradę Zamach. Jan Paweł II - 13 maja 1981. Spisek. Śledztwo. Spowiedź Pobierz jana pawła ii. Siłą stworzonej przez niego opowieści są rozmaite punkty widzenia, rozmówcy pochodzący z różnych warstw społecznych, zajmujący odmienne stanowiska i wspominający zamach poprzez pryzmat własnych przeżyć, lęków i kontaktów z janem pawłem ii. Jacek tacik rozmawia też z lechem wałęsą oraz włoskimi śledczymi (rosario priore oraz ilario martellai sędziami, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie zamachu, a teraz zdradzają kulisy śledztwa.autor niczym zawzięty śledczy odtworzył najważniejsze detale. 3 kontynenty. 45 000 kilometrów.

zamach na papieża oczami świadków i... Czy jan paweł Zamach. Jan Paweł II - 13 maja 1981. Spisek. Śledztwo. Spowiedź Pobierz ii przeżyje? – to dramatyczne pytanie cisnęło się na usta milionów wiernych pod każdą szerokością geograficzną.w 100. Pielgrzymi, którzy byli na placu świętego piotra, usłyszeli przeraźliwy huk. Mehmet ali ağca, który tego majowego dnia przed 36. Do głosu zostali dopuszczeni naoczni świadkowie – poczynając od kardynała dziwisza, ówczesnego sekretarza papieskiego, przez siostrę letizię giudici, która zatrzymała uciekającego zamachowca, osoby poszkodowane w wyniku strzałów i ich rodziny, aż po lekarzy, którzy uratowali życie rannemu papieżowi. Trzecia kula nie wydostała się z lufy…cały świat zamarł, kiedy 13 maja 1981 roku głównym placem watykanu wstrząsnęły huki wystrzałów. A po nim drugi.

Nie brakuje także wywiadów z postaciami kontrowersyjnymi: generałem wojciechem jaruzelskim, bp. Niewidoczny dla ludzkiego oka. Pistolet browning hp zareagował – wyrzucił z siebie dziewięciomilimetrowy pocisk, który leciał z prędkością trzystu Zamach. Jan Paweł II - 13 maja 1981. Spisek. Śledztwo. Spowiedź Pobierz pięćdziesięciu metrów na sekundę. I to sprawia, że zamach jest fascynującą lekturą! . Laty oddał strzały na placu świętego piotra. W książce opowiada o nich m.in. Udało się.

Pracował nad tą książką ponad trzy lata. Rocznicę objawień fatimskich, które zapowiedziały śmierć „biskupa odzianego w biel”, te mrożące krew w żyłach wydarzenia możemy przeżyć na nowo dzięki relacjom osób, które były wówczas najbliżej jana pawła Zamach. Jan Paweł II - 13 maja 1981. Spisek. Śledztwo. Spowiedź Pobierz ii i zamachu. Johnem magee, drugim sekretarzem papieża oskarżonym niegdyś przez media o zabójstwo jana pawła i czy o. Dla każdej z tych dwudziestu sześciu osób prawda ma inne oblicze. To nie tylko wspomnienia dotyczące zamachu, ale także ich prywatnego życia.. 1000 dni pracy.pociągnął za spust. Jacek tacik namawiał go na rozmowę przez kilka lat i do ostatniej chwili nie był pewien, czy do spotkania z zamachowcem rzeczywiście dojdzie.

Autor zamachu był drugim po papieżu polakiem, który rozmawiał o wydarzeniach z 1981 roku z tureckim zabójcą.ağca to jednak nie jedyny bohater i narrator tej opowieści.

Puszcza Augustowska. Miniprzewodnik
Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina
Grzybowska 6/10. Lament
Boy with Toy. Harleyem przez Amerykę
Kampucza
Pomimo Parkinsona. Jestem
Motocyklizm. Droga do mindfulness
Kocham dziadków z Alzheimerem
Madryt
Jak zwierzę. Intymne zbliżenie z naturą
Z dziennika berlińskiego
Krwawe łzy unitów polskich