Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 608
Rozmiar 2,4 MB
Data premiery: 2017-04-12
Tytuł: Małe wielkie rzeczy
Tytuł oryginalny: Small Great Things
Autor: Picoult Jodi
Tłumacz: Moltzan-Małkowska Magdalena
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 608
Data premiery: 2017-04-12
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21336799

Opis

. . Kiedy po rutynowym zabiegu umiera noworodek, ojciec dziecka oskarża o morderstwo afroamerykańską pielęgniarkę. Jak zawsze nie zawiodłam się!!!! książka rewelacyjna, jak każda tej autorki, porusza jak zawsze mało łatwe tematy. #1 na liście bestsellerów "new york timesa" – jodi picoult raz jeszcze zachwyca czytelników wciągającą powieścią na temat jednego z najważniejszych problemów etycznych naszych czasów. . Uprzedzenia rasowe, przywileje, władza – to jedynie część Małe wielkie rzeczy Pobierz kwestii, które porusza i przedstawia w wymiarze dotąd niespotykanym. Wrażenia z tych czytelniczych przygód spisywałam w formie skondensowanych podsumowań na początku istnienia bookendorfiny.

W "małych wielkich rzeczach" picoult opowiada o władzy i uprzedzeniach, o tym, co nas dzieli i łączy.. Jodi... Jodi picoult bierze na warsztat uprzedzenia rasowe, przywileje, sprawiedliwość oraz współczucie – i swoim zwyczajem nie podsuwa łatwych odpowiedzi. Turk, ojciec chłopczyka nie może pogodzić się, że opiekę nad dzieckiem sprawuje afroamerykańska kobieta. "małe wielkie rzeczy" to kawał dobrej literatury spod pióra autorki, która zna się na swoim fachu. Świetny warsztat pisarski, ciekawe zagadnienia, psychologiczne aspekty, etyczne dylematy, dramatyczne nuty, odcienie dobra i zła. Ani ona, ani jej prawniczka, ani ojciec zmarłego chłopczyka nie mają pojęcia, że ta śmierć odmieni ich życie w sposób, którego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć. Natomiast turk wydał mi się przejaskrawiony, owszem wywołuje silne Małe wielkie rzeczy Pobierz emocje, jednak kwestionowałabym wydarzenia z jego udziałem na końcu powieści, lecz rozumiem, że taka finalna odsłona miała konkretne przesłanie.

To powieść o objawieniach, które przychodzą z niespodziewanej strony. W zasadzie nie ma książki jodi picoult, która by mnie rozczarowała, za każdym razem spotkanie z jej twórczością zaliczam do dobrych i udanych. Z wnikliwością, szczerością i empatią maluje obraz Małe wielkie rzeczy Pobierz rzeczywistości, z którą mamy do czynienia na co dzień i której często nie przyjmujemy do wiadomości. Chodzi nie tylko o jawną wrogość, celową dyskryminację, wprost artykułowane pozorne zarzuty i bolesne słowa pogardy, ale również o konserwowanie utajonych uprzedzeń, bezrefleksyjne przyjmowanie stereotypów, akceptowanie racji większości, przyznawanie przywilejów określonym grupom. Bardzo dobra książka,na czasie!. Polecam. Refleksyjna, zmuszając do myślenia, głębokiego zastanowienia nad życiem, zasadami równości i sprawiedliwości panującymi w naszym świecie powieść.

Dynamiczne rytmy Małe wielkie rzeczy Pobierz pozostawiają jednak swobodną przestrzeń dla przemyśleń i refleksji, których nasuwa się sporo. Pokazuje nam, że jeśli chcemy możemy osiągnąć bardzo dużo.... Przekonała mnie zwłaszcza kreacja ruth, bardzo wyrazista i realna. "...tak naprawdę w miłości nie chodzi o to, na co patrzymy, tylko kto patrzy." autorka podjęła trudny i złożony, ale jakże istotny, temat rasizmu, zarówno w jego aktywnej, jak i biernej postaci. Fabuła mocno wciąga, pochłania intrygującym scenariuszem zdarzeń, nawet nie zauważamy jak szybko przenikamy przez rozdziały książki, angażujemy się w akcję, docieramy do odpowiedzi na niewygodne pytania, rozwiewamy wątpliwości, odkrywamy prawdę. Ja pochłonęła ja w dwa dni.. Gorąco polecam jak nie tą, to na pewno każdą inną tej autorki!.

. . Jednak zawsze pozostanie "coś". W powieści z różnych stron rozpatrywane jest to negatywne zjawisko, podkreślane są jego źródła, historyczne Małe wielkie rzeczy Pobierz uwarunkowania, polityczne bariery i współczesne trendy społeczne. Lektura warta posiadania jej na półce. Obrony ruth podejmuje się kennedy, to pierwsza sprawa o morderstwo w karierze adwokatki. Nie brakuje umiejętnie podsycanego napięcia, nagłych zwrotów akcji, zaskakujących incydentów, frapujących wątków pobocznych.

Udana mieszanka wzruszenia, smutku, rozgoryczenia, oburzenia, niedowierzania, negacji i zaprzeczenia. Tak było choćby z Małe wielkie rzeczy Pobierz powieściami "przemiana", "dziewiętnaście minut", "to, co zostało", "w naszym domu", "jesień cudów", "deszczowa noc", "jak z obrazka". Dlatego głos narracji oddany został trójce bohaterów, dwóm stojącym po różnych stronach barykady silnym osobowościom i reprezentantce prawa. Jak wiele jeszcze potrzeba czasu, aby nie dochodziło do sztucznych podziałów między ludzkimi rasami? jak boleśnie mogą ranić słowa, nawet te nieuświadomione i krążące w publicznym obiegu? dlaczego tak łatwo przychodzi ocenianie innych przez pryzmat koloru skóry? o nagłą śmierć noworodka na szpitalnym oddziale zostaje oskarżona pielęgniarka ruth. . Książka porusza tematu bardzo poważna na wiele sposobów: zabawny, wzruszający, surowy, przejmujący. Bookendorfina.pl.

Autorka uczy nas, aby nie ocenia ludzi po okładce, nie podążać ślepo utartymi schematami. Nie cofa się przed niczym, aby zrealizować plan zemsty i udowodnić wyższość białej rasy. Jako biały supremacjonista, nienawidzący dla samej nienawiści, pragnie nie tyle sprawiedliwości, co spektakularnego pomszczenia śmierci synka. Ciekawie udało się sportretować kennedy, z zainteresowaniem śledzimy dokonującą się w niej przemianę, zdobywanie coraz głębszej świadomości cichego przyzwolenia na nietolerancję także w symbolicznym wymiarze.

Tatuażysta z Auschwitz
Czerwony notes
Genialna przyjaciółka. Tom 3. Historia ucieczki
Shantaram. Tom 2. Cień góry
Wielkie kłamstewka
Labirynt duchów
Kolekcja nietypowych zdarzeń
Małe życie
Siedem Sióstr. Tom 1
Ameryka w ogniu
Kobiety w blasku słońca
Wielkie kłamstewka