Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Liczba stron: 282
Rozmiar 8,2 MB
Data premiery: 2017-02-08
Tytuł: Kromka chleba
Autor: Dworak Dagmara
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 282
Data premiery: 2017-02-08
Rok wydania: 2017
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 21009259

Opis

Dagmara dworak w ten sposób powstał unikatowy zapis wspomnień dwojga żyjących uczestników tamtych wydarzeń – danuty i bogusława. Tym bardziej wstrząsającą, że płynącą z głębi serca Kromka chleba Pobierz dzieci, które ją przeżyły. Ta historia jest mi szczególnie bliska. Nigdy nie była moją własną historią, lecz historią przeżyć mojej rodziny z lat 1940-1946 i dziejów syberyjskiego zesłania moich dziadków. poruszające wspomnienia z syberyjskiego zesłania. Przemierza szlaki rodzinnej tułaczki, szuka grobu matki, decyduje się spojrzeć w oczy historii. Polecam kromkę chleba, książkę i film.

Podziwiam i zazdroszczę, Kromka chleba Pobierz że tyle udało się odnaleźć. Dlatego rozumiem, ale i podziwiam bohatera, że po siedemdziesięciu latach wraca do dziecięcej traumy. Dzięki temu i moje dzieci będą bogatsze o te wyjątkowe wspomnienia. Też straciłem na wschodzie w mrokach totalitaryzmu rodzinę, a z nią ważną część tożsamości. Po latach wyrywkowego obcowania z nią przyszedł czas, żeby wszystko uporządkować, zapisać, przekazać dalej. Wiem, jak obsesyjna może być potrzeba powrotu. Przejmująca opowieść.

- wiesław adamczyk, autor bestsellera „kiedy bóg odwrócił wzrok” ta historia towarzyszyła mi od zawsze, z nią dorastałam Kromka chleba Pobierz i szłam przez życie (…). Teraz i ty możesz ją poznać.. Wyjątkowy powrót po 70 latach na miejsce zsyłki. Dzięki danusi i bogusławowi, mojemu ukochanemu wujostwu, wszyscy możemy przekonać się, jakimi szczęściarzami jesteśmy, żyjąc w czasie pokoju... Wzrastałam, słuchając jej zimowymi wieczorami. Ich przeplatające się wypowiedzi malują całościowy obraz najpierw przedwojennego rodzinnego życia w hajnówce, potem tragedię wywózki, dramat syberyjskiej tułaczki, powrót do polski, a wreszcie podjętą po dziesięcioleciach próbę odtworzenia trasy dawnej tułaczki i odwiedzenia miejsc zesłania. Cieszę się bardzo, że została spisana.

Joanna brodzik, aktorka, najstarsza z pięciorga wnucząt jadzi . Bogusław chrabota, redaktor naczelny „rzeczpospolitej” jak ocenić historię, wobec której jest się kompletnie nieobiektywnym? ilością wypłakanych łez. Historię piękną i straszną. Jak wyrazić pragnienie, żeby tę historię poznali inni? wybuchami niepohamowanego śmiechu i minutami głębokiego wzruszenia...znam tę historię od dziecka.

Słowacja. Góry dla niecierpliwych
FIFA mafia
Balagan. Alfabet izraelski
Szkoła szpiegów
U 977. Ostatni okręt Hitlera
Hiszpania. Praktyczny przewodnik
List do ojca
Paryże innej Europy. Warszawa i Bukareszt, XIX i XX wiek
Niewidzialni
Zwierzęta, ludzie, bogowie
Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym
Nagi umysł