Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Liczba stron: 307
Rozmiar 3 MB
Data premiery: 2017-01-25
Tytuł: Margo
Autor: Fisher Tarryn
Tłumacz: Brodzik Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 307
Data premiery: 2017-01-25
Rok wydania: 2017
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20947293

Opis

Krzywda za krzywdę. 'przyjaźń między brzydką grubaską, a przystojnym kaleką' pewnego dnia, przechodząc swoją ulicą podchodzi do chłopaka na wózku. »margo« wciąga, hipnotyzuje, zaskakuje. Margo od najmłodszych lat musiała sobie radzić z obelgami rówieśników i matki oraz wszelkimi niesprawiedliwościami, które czekają na nią na każdym kroku. Narodziny potwora Margo Pobierz już dawno nie były tak satysfakcjonujące! szykujcie się na pyszną lekturę, zarwaną noc i niezapomniane wrażenia!" olga kowalska, wielkibuk.com . Margo to nie jest płytka bohaterka, którą możemy często spotkać w różnych młodzieżówkach. Dziewczyna trzyma się na uboczu, dni spędza w samotności. Świetna książka, pochłania w całości.

Trudno o niej zapomnieć!" anita boharewicz, book reviews by anita "trupie życie w trupim bone, w krainie bez boga, pośród strachu i rozpaczy, gdzie codzienność przypomina koszmar – witajcie w świecie margo. Mała przemiana zaczęła się już w bone i to ona miała wpływ na dalsze losy margo. co się dzieje z osobą, kiedy jej własny umysł staje się wrogiem? nie wiem. Jest niechcianym dzieckiem kobiety chorującej na depresję, która zamknęła się na świat zewnętrzny. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje judaha – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Choćby życie ci się skomplikowało, musisz zaakceptować to, co się stało, porzucić ideały i nakreślić nową mapę prowadzącą do szczęścia' margo szuka szczęścia. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim, odkrywa przed margo świat, jakiego dotąd nie znała. W takim właśnie miejscu wychowała Margo Pobierz się główna bohaterka.

I przykładnie ukarać… oko za oko. Nadal nie jestem jednak pewna do samego zakończenia. Radzę przygotować duże ilości ciepłej herbaty na bezsenne noce…" olga kalicka, aktorka "codzienność, która przytłacza.. Nie zawiodłam się, szum wokół tej książki nie sprawił, że stała się ona przereklamowana.. I boję się dowiedzieć. Chłopiec nie ma wystarczającej opieki, więc główna bohaterka czasami się nim zajmuje, dając mu dzięki temu Margo Pobierz trochę miłości. Swój dom nazywa "pożeraczem". Nie często tak się zdarza, że daną pozycję polecam na prawo i lewo.

W domu mieszka dziewczyna. Margo wzbudziło u mnie bardzo dużo uczuć jednocześnie: złość, bezradność, smutek, dezorientacje. "»margo« to nie Margo Pobierz tylko mroczny thriller, ale przede wszystkim niezwykła historia nieprzeciętnej dziewczyny. . Brak nadziei na lepsze jutro. Margo rozpoczyna własne śledztwo, ponieważ chce ukarać morderców. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje ją niczym służącą. Https://kacikmilosnikowksiazek.wordpress.com/2017/10/08/margo/ bone to ponure miasteczko, zapomniane przez samego boga, gdzie każdy myśli tylko o tym jak przetrwać kolejny dzień.

Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. Zarówno margo jak i judah marzą, aby w przyszłości uciec z bone i zacząć normalne życie. Nieszablonowy sposób narracji w połączeniu ze wstrząsającą fabułą sprawia, że od książki nie można się oderwać. Z całego serduszka polecam wam margo. W głowie margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić morderców. Margo Pobierz Jest na tyle zdeterminowana, że podejmuje pracę, do której chodzi pieszo kilka kilometrów dziennie. Ból za ból. Razem spędzają czas, oglądają filmy.

W bone jest dom. 'smutek trwa dłużej, jest trwalszy i z taką łatwością zastępuje pozytywne uczucia, że nawet nie poczujesz zmiany, gdy znajdziesz się w jego okowach' podsumowując, historia bardzo mnie wciągnęła. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje Margo Pobierz sobie sprawy, jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić. Nawet pani od polskiego. Żyje w ponurym miasteczku bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Książka sprawia, że będziemy o niej myśleć na długo po skończeniu jej. I przemoc, tak bardzo wpisana w ludzką naturę. Tłumaczy nam dlaczego postąpiła tak, a nie inaczej.

W dziewczynie mieszka ciemność… margo nie jest jak inne nastolatki. Zacznijmy może od tego, że margo to powieść nie dla każdego. Nie docenia się ich, bo są małe.' wśród głównych bohaterów poznajemy małą nevaeh, którą margo poznała w czasie, kiedy jeszcze jeździła autobusem do pracy. Nikt sobie nie pomaga, a przejezdni jak najszybciej opuszczają to miejsce, ponieważ czują, że coś jest z nim nie tak. Nie powiem jestem zadowolona z efektu autorki i po prostu jeśli kiedykolwiek przyjedzie do polski z chęcią ją wyściskam i z przyjemnością opowiem jej co ze mną uczyniła. Nie jest idealną nastolatką, wręcz przeciwnie jest gruba i brzydka. Mała Margo Pobierz pokonywała tą samą trasę do babci, aż pewnego dnia ktoś ją zamordował...

'wzbiera we mnie nienawiść do tego, czym staliśmy się w bone wbrew naszej woli i przed czym nie potrafimy uciec, bo jesteśmy zbyt słabi.' autorka przedstawia jak społeczeństwo i środowisko, w jakim się wychowujemy może wpłynąć na nasze życie i Margo Pobierz decyzje, które podejmujemy. Razem też zastanawiają się kto z okolicy zamordował małą nevaeh. Terryn fisher opisuję w jakim celu powstała ta książka. Sama powieść jest trochę dla starszych, dojrzalszych odbiorów. Głównie sama główna bohaterka, która jest narratorem historii i pokazuję nam swoją historię naprawdę ciekawy sposób. Czy im się to udaje? przekonamy się z czasem. Od śmierci dziewczynki margo zaczyna żyć według zasady oko za oko, krzywda za krzywdę.

Muszę podkreślić, że ostatnie karty stron w książce margo od autorki są bardzo ważne. Nie jest to lekka lektura więc jednak ostrzegam, że do jej przeczytania potrzebujecie przysiąść gdzieś w zacisznym miejscu.. Sądzę, że to najlepsza lektura, którą przeczytałam w tym roku, więc polecam każdemu, kto nie miał jeszcze styczności z twórczością tarryn fisher – jestem pewna, że kiedy już zaczniecie czytać, nie będziecie mogli przestać!. Przyrzeka sobie, że od tego momentu to ona Margo Pobierz będzie sprawcą a nie ofiarą. To naprawdę silna, mądra dziewczyna, która dorasta na naszych oczach. Poznajemy też małego mo, syna narkomanów, którzy mieszkają niedaleko margo. .

Tak zaczyna się przyjaźń margo i judaha. Judah jednak również posiada wiele wyjątkowych cech, które powodują przywiązanie się do jego postaci. Margo Pobierz 'dzieci są niedostrzegane. Czuje desperacką żądzę zemsty na wszystkich ludziach, którzy krzywdzą niewinnych. Świetna pozycja dla osób, które szukają oryginalnego i tajemniczego thrillera psychologicznego, który wciąga od pierwszej strony. 'żeby być naprawdę szczęśliwą, musisz tego chcieć. Przedpremierowo i chwilę po premierze wszędzie było o tej książce głośno, więc postanowiłam ją kupić i właśnie skończyłam czytać.

Krótkie rozdziały, szybka akcja i nieprzewidywalne wydarzenia sprawiły, że czytałam ją z ogromną przyjemnością. Miałam huśtawkę nastroju czytając ją i to naprawdę niezłą Margo Pobierz jakbym wsiadła do karuzeli, która nie zamierza się zatrzymać za żadną cenę. Nie chodzi tutaj, że było to złe wręcz przeciwnie. „margo” to historia o mrocznej naturze człowieka, która wychodzi na wierzch w najgorszym momencie życia. Sama powieść skrywa wiele tajemnic, które czytelnik musi rozwiązać razem z główną bohaterką. Chociaż książka na samym początku nie za bardzo mnie intrygowała przez poznanie przyjaciela głównej bohaterki i ich dialogii na samym początku to potem wszystko się zmienia w zjawiskowym tempie. Jej matką jest prostytutka, która każdego wieczora przyjmuje pod swój dach mężczyzn.

Razem snują plany o przyszłości, o tym jak wyrwać się z mrocznego miasta i rozpocząć życie od nowa. Z biegiem czasu margo udaje się wyrwać z bone, a to co dzieje się później jest cyklem wydarzeń, których kompletnie się nie spodziewałam. Margo pokazuję dużo brutalności rzeczywistego świata co jest na wielki plus. Niekochana przez matkę, próbuje pokochać samą siebie. . Cała książka jest niesamowicie dopracowana co powoduję, że powieść po prostu Margo Pobierz zachwyca. Pokazuję nam, że trzeba walczyć z tym, że kiedy dzieje się zło nie powinniśmy zamykać oczu tylko zareagować, pomóc, ponieważ nigdy nie wiemy czy to nas nie spotka coś złego.

Tarryn fisher ma naprawdę niesamowity styl pisania. Sama książka posiada brutalność, bardzo dużo scen drastycznych, które mogą u nie których wzbudzić nie przyjemne odczucia. Dziewczyna jest przekonana, ze wszystko zmieni się na Margo Pobierz lepsze, gdyż poznaje judaha – niepełnosprawnego chłopaka z sąsiedztwa, który daje jej iluzję dogodnego życia. Margo w tym czasie zajada się pączkami zamknięta we własnym pokoju. W międzyczasie udaje jej się schudnąć przez co czuje się i wygląda jak zupełnie ktoś inny. Gdy wszystko zaczyna się układać, w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka. .

Bohaterowie margo są naprawdę intrygujący. Autorka dotyka wiele ważnych tematów, o których dziś nie jest wystarczająco głośno, które są codziennością większości.. Cała historia jest dziwna, wręcz zaskakująca. Chociaż sam jej przyjaciel - judah również skradł moje serce muszę przyznać, że jego postać podobała mi się mniej. Tytułowa margo to dziewczyna zamieszkująca małe miasteczko bone. Powieść wywołała u mnie tak wiele emocji i takiego zadowolenia, że przeze mnie cała klasa prawię teraz zabiera się za jej czytanie.

Chłopiec w pasiastej piżamie
Mistrz i Małgorzata
Tamte dni, tamte noce
Kroniki portowe
Nawrócona
Anna Karenina
Nocny pociąg do Lizbony
Czarodziejska góra
Mr. Wright. Tom 2. Dobry wybór
Kocie oko
Poczucie kresu
To, co zostało