Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 104
Rozmiar 0,3 MB
Data premiery: 2016-10-27
Tytuł: I nie wróciłeś
Tytuł oryginalny: Et Tu N`es Pas Revenu
Autor: Loridan-Ivens Marceline, Perrignon Judith
Tłumacz: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 104
Data premiery: 2016-10-27
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20436025

Opis

Zostaje schwytana i uwięziona w obozie koncencentracyjnym, z którego zostaje uwolniona dopiero I nie wróciłeś Pobierz w maju w 1945 roku. Marceline loridan-ivens – dziennikarka, dziłaczka polityczna, reżyserka, urodzona w polsce w rodzinie żydowskiego pochodzenia, w 1919 roku wyemigrowała do francji. Judith perrignon jest dziennikarką, pisarką i eseistką. Wzbudzająca wiele kontrowersji francuska dziennikarka  w nietypowy sposób dołącza do grona piszących o obozach koncentracyjnych. Jest po prostu tak, jakby już mnie tu nie było. Pogodną w ten nasz specyficzny sposób – żeby zemścić się za to, że jestem smutna i jednak się śmiać. .

Ale się zmieniam. Słucham radia, wiadomości, wiem, co się dzieje, i coraz częściej ogarnia mnie strach.. Podczas I nie wróciłeś Pobierz ii wojny świtowej wraz z ojcem bierze czynny udział w walce przeciwko hitlerowskim niemcom. To nie gorycz, nie stałam się zgorzkniała. może trudno ci będzie w to uwierzyć, ale mimo tego, co nas spotkało, byłam osobą pogodną. Życie w obozie koncentracyjnym, do którego autorka trafiła, mając kilkanaście lat, stanowi jedynie tło opowieści o powrocie do wolności i życia. To nie jest relacja z miejsca, w którym trzeba było staczać walkę o każdą chwilę życia, ale opowieść o niemożliwym powrocie do świata, który stał się obcy i nieprzychylny, o tęsknocie za tymi, którym niczego nie trzeba by tłumaczyć.

O życiu na zawsze naznaczonym tragedią. Nie znajduję w tym wszystkim swojego miejsca. To długa rozmowa z ojcem, który tam zginął, list pisany po wielu latach do jedynego człowieka, który potrafiłby zrozumieć.

Lord Lister. Tajemniczy nieznajomy. Tom 14. Agencja matrymonialna
Miasto pływające
The Ambassadors
Przebudzenie Lukrecji. Tom 3. Żywioły Lukrecji
Niebo upadłych
Malarz smoków
The Firm of Girdlestone
Wszyscy patrzą
Heart of Darkness
The Jewel of Seven Stars
Rodney Stone
Kasrylewka