Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 232
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2016-09-29
Tytuł: Jeszcze jeden oddech
Tytuł oryginalny: When Breath Becomes Air
Autor: Kalanithi Paul
Tłumacz: Małecki Łukasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 232
Data premiery: 2016-09-29
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20313869

Opis

W wieku 36 lat, po blisko 10-letniej pracy w charakterze neurochirurga i pod koniec wyczerpującej rezydentury, w Jeszcze jeden oddech Pobierz momencie gdy paulem zaczęły interesować się najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, młody lekarz usłyszał diagnozę iv stadium raka płuc.w jednej chwili paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą. Historia lekarza, ale nie tylko dla lekarzy. Ale prawdziwe pytanie brzmi nie jak długo, lecz jak będziemy żyć – odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy w żadnym podręczniku..." „guardian” . Wiele jest książek, które powstaje kiedy autor dowiaduje się o terminalnej chorobie, ale tak naprawdę każda historia jest inna. Wytrwale, strona po stronie, niezależnie od trudności, jakie przynosiła postępująca choroba.jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. . W sumie prawa sprzedano do niemal 40 krajów, między innymi: danii, norwegii, tajwanu, izraela, chin, indonezji, portugalii, rosji."jest w tej niezwykłej książce takie piękne zdanie: bohater podjął decyzję, by nie odwracać wzroku od śmierci.. Bardzo pięknie opisana podróż człowieka przez życie, na które składa się również droga do zostania lekarzem.

Paul kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. Poruszająca, prawdziwa, Jeszcze jeden oddech Pobierz refleksyjna. poruszająca historia genialnego neurochirurga, który zmierzył się z chorobą jako pacjent.opowieść o odchodzeniu w zgodzie z sobą i ze światem. Autor nie pisze tylko o tym, jak bardzo będzie mu brakować z czy y, ale snuje także wątki filozoficzne na temat życia, z którymi zmagał się od lat studenckich. To zdanie i ta książka są drogowskazem dla wszystkich, którzy znaleźli się w ekstremalnej życiowej sytuacji, a przy tym piękną opowieścią o miłości małżeńskiej w czasie największej próby – śmiertelnej choroby."  jerzy stuhr"poruszająca i mądra prawdziwa opowieść o rodzinie, medycynie i literaturze. Dla wszystkich.. Zapis determinacji i świadectwo walki.

Książka niemal natychmiast po wydaniu znalazła się na 1 miejscu listy bestsellerów „new york timesa” i, mimo upływu kolejnych tygodni, już dwudziestu czterech od premiery, nadal je zajmuje. Numer 1 na liście Jeszcze jeden oddech Pobierz bestsellerów „new york timesa”.paul kalanithi był jednym  z najzdolniejszych amerykańskich neurochirurgów i ogromnym miłośnikiem poezji. I zaczyna pisać. Książka podbiła też rynek brytyjski (w wielkiej brytanii jeszcze jeden oddech miał już 16 dodruków!), kanadyjski, włoski i niemiecki. Międzynarodowy fenomen wydawniczy. Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia.jeszcze jeden oddech bije rekordy popularności na całym świecie. Wyciska łzy i ogromnie inspiruje." „the washington post”"ta książka w piękny i mądry sposób przekonuje nas, że każdego dnia konfrontujemy się ze śmiercią...

Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy
Słynne ucieczki Polaków
Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy
Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami
Komandos. Moja służba w Navy SEAL i strzały, które zabiły bin Ladena
Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet
Mein Kampf. Biografia książki
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
Obsesja piękna
Z Nowym Jorkiem na NY
Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa
Dawid Janczyk. Moja spowiedź