Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 232
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2016-09-29
Tytuł: Jeszcze jeden oddech
Tytuł oryginalny: When Breath Becomes Air
Autor: Kalanithi Paul
Tłumacz: Małecki Łukasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 232
Data premiery: 2016-09-29
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20313869

Opis

I zaczyna pisać. Jeszcze jeden oddech Pobierz Poruszająca, prawdziwa, refleksyjna. poruszająca historia genialnego neurochirurga, który zmierzył się z chorobą jako pacjent.opowieść o odchodzeniu w zgodzie z sobą i ze światem. Bardzo pięknie opisana podróż człowieka przez życie, na które składa się również droga do zostania lekarzem. Książka niemal natychmiast po wydaniu znalazła się na 1 miejscu listy bestsellerów „new york timesa” i, mimo upływu kolejnych tygodni, już dwudziestu czterech od premiery, nadal je zajmuje. . Międzynarodowy fenomen wydawniczy. Autor nie pisze tylko o tym, jak bardzo będzie mu brakować z czy y, ale snuje także wątki filozoficzne na temat życia, z którymi zmagał się od lat studenckich.

Ale prawdziwe pytanie brzmi nie jak długo, lecz jak będziemy żyć – odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy w żadnym podręczniku..." „guardian” . Wiele jest książek, które powstaje kiedy autor dowiaduje się o terminalnej Jeszcze jeden oddech Pobierz chorobie, ale tak naprawdę każda historia jest inna. Numer 1 na liście bestsellerów „new york timesa”.paul kalanithi był jednym  z najzdolniejszych amerykańskich neurochirurgów i ogromnym miłośnikiem poezji. Historia lekarza, ale nie tylko dla lekarzy. To zdanie i ta książka są drogowskazem dla wszystkich, którzy znaleźli się w ekstremalnej życiowej sytuacji, a przy tym piękną opowieścią o miłości małżeńskiej w czasie największej próby – śmiertelnej choroby."  jerzy stuhr"poruszająca i mądra prawdziwa opowieść o rodzinie, medycynie i literaturze.. Dla wszystkich.. W sumie prawa sprzedano do niemal 40 krajów, między innymi: danii, norwegii, tajwanu, izraela, chin, indonezji, portugalii, rosji."jest w tej niezwykłej książce takie piękne zdanie: bohater podjął decyzję, by nie odwracać wzroku od śmierci.

Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia.jeszcze jeden oddech bije rekordy popularności na całym świecie. W wieku 36 lat, po blisko 10-letniej pracy Jeszcze jeden oddech Pobierz w charakterze neurochirurga i pod koniec wyczerpującej rezydentury, w momencie gdy paulem zaczęły interesować się najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, młody lekarz usłyszał diagnozę iv stadium raka płuc.w jednej chwili paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą. Wytrwale, strona po stronie, niezależnie od trudności, jakie przynosiła postępująca choroba.jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. Wyciska łzy i ogromnie inspiruje." „the washington post”"ta książka w piękny i mądry sposób przekonuje nas, że każdego dnia konfrontujemy się ze śmiercią... Książka podbiła też rynek brytyjski (w wielkiej brytanii jeszcze jeden oddech miał już 16 dodruków!), kanadyjski, włoski i niemiecki. Paul kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. Zapis determinacji i świadectwo walki.

Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy
Słynne ucieczki Polaków
Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy
Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami
Komandos. Moja służba w Navy SEAL i strzały, które zabiły bin Ladena
Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet
Mein Kampf. Biografia książki
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
Obsesja piękna
Z Nowym Jorkiem na NY
Rosyjska ruletka. Jak Putin zhakował Amerykę i wygrał wybory za Donalda Trumpa
Dawid Janczyk. Moja spowiedź