Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Liczba stron: 114
Rozmiar 1,3 MB
Data premiery: 2016-09-28
Tytuł: Gorzka pomarańcza
Autor: Hamid Nadia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 114
Data premiery: 2016-09-28
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20305543

Opis

Nadia odzyskała wolność w 1997 roku, a swoje pouczające wspomnienia spisała dziewięć lat później. . Zdecydowany bunt nadii w obronie własnej godności i podmiotowości zrodził w końcu brutalną przemoc i... Polecam. Ubiegłego wieku wyszła za libijczyka studiującego w polsce, a następnie wyjechała na stałe do jego Gorzka pomarańcza Pobierz kraju. Wzruszająca i pięknie napisana historia. Dramatyczne losy autorki – która tutaj ukrywa się pod pseudonimem, nadal obawiając się ingerencji w jej życie tamtej przeszłości – przeplatają się z ciekawymi obserwacjami.. .

. Poznaj zycie jakiego bys sie nie spodziewala .... Radykalnie odmienne obyczaje, prawo szariatu, jawna dyskryminacja kobiet podzieliły małżonków, zmieniając ich uczucie i codzienność w koszmar. Polecam !. Oprócz wątków niemal kryminalnych „gorzka pomarańcza” jest bogatym źródłem wiedzy o arabsko-muzułmańskiej mentalności oraz obyczajowości, Gorzka pomarańcza Pobierz a zwłaszcza o życiu rodzinnym – pokazywanym tu barwnie i różnorodnie. Polecam, pochłonęłam w ciągu kilku godzin.. Trafiają one w czas, kiedy zderzenie religii i cywilizacji staje się problemem europy, a nie tylko nieostrożnych polskich dziewczyn zakochujących się w śniadych studentach z afryki. Naprawdę wciągająca historia.

Muchtar okazał się kameleonem – w polsce delikatny i tolerancyjny, u siebie stał się panem i władcą, stawiającym za wzór żonie chrześcijance swoją jedynie słuszną religię oraz wyidealizowaną matkę muzułmankę. Bardzo lekko napisana książka opowiadająca ciężka historię... Plan ucieczki z „islamskiego raju”. Ksiazka nie wniosla nic nowego do literatury, aczkolwiek moge zrozumiec, ze autorka szuka w literaturze ukojenia dla swoich wyborow z przeszlosci.. Dzięki temu książka ta ma także walory dobrego reportażu Gorzka pomarańcza Pobierz uczestniczącego. . autorka książki jest polką z pomorza, która w latach 80. Książka naprawdę wciąga.

Można przeczytać ku przestrodze.. . Biografia o życiu w państwie muzułmańskim. Przeczytałam tę książkę w dwa dni. Łatwo i przyjemnie się czyta,.. Pięknie Gorzka pomarańcza Pobierz napisana wzruszająca historia. .

Czytelnik od poczatku wie, jak historia sie skonczy. Gorąco polecam. Bardzo dobra książka. Bardzo interesująca. . Polecam. Ksiazke czyta sie rzeczywiscie dosc szybko, jest "lekka" i "latwa", ale niestety oceniam ja nisko, gdyz jezyk, ktorym byla napisana, byl dla mnie nie do zniesienia, postacie jednowymiarowe, bez wprowadzania czytelnika w wewnetrzna Gorzka pomarańcza Pobierz przemiane bohaterow czy ich rozterki, wszystko to bylo raczej plaskie i tendencyjne.

Bardzo ciekawa książka opisująca prawdziwe wydarzenia. . . . Historia jak wiele podobnych, o ktorych Gorzka pomarańcza Pobierz slychac w radio czy telewizji. . .

Świetnie przedstawione rożnice kulturowe.. Super się czyta. . Jeśli ktoś lubi biografie napisane w formie opowiadania i dodatkowo z innych kultur. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.. Tyle, ze zdarzylo sie to 30 lat temu, kiedy Gorzka pomarańcza Pobierz zwiazki polek z arabami moze nie byly takie glosne jak obecnie. Mieszane uczucia....z jednej strony historia napisana przez zycie....a z drugiej powtarzajaca sie historia glupoty dziewczyn , szukajacych egzotyki i wiary ze da sie zmienic ludzi wychowanych w innej kulturze....

Jeśli ktoś lubi taki klimat to na pewno szybko przeczyta. . Polecam !.

Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tesla. Władca piorunów
Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Podobne ebooki

Maria Czubaszek. Ostatni dymek
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć