Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Agora
Rozmiar 16,3 MB
Data premiery: 2016-08-31
Tytuł: Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście
Autor: Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2016-08-31
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20119829

Opis

„logicznie rzecz biorąc, nie powinienem z tobą jechać, bo wszyscy ludzie koło ciebie giną – powiedział jerzemu kukuczce w oczy jeden z kolegów alpinistów. Smutna, poruszająca i pokazująca kukuczkę z nieznanej mi dotąd strony. Miał dwadzieścia trzy lata, gdy po raz pierwszy stracił w górach swego przyjaciela, Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz rówieśnika. Tak mi się podobała, że kupiłam kilku osobom na prezent. (…) ta biografia jest napisana z szacunkiem i ze zrozumieniem, z humorem i empatią. . Ginie mój partner, a ja nie mogę się rozkleić. .

I czterdzieści, odpadając w 1989 roku od południowej ściany lhotse stanowiącej bodaj najtrudniejszą próbę dla alpinisty.. Biografia jest napisana w bardzo ciekawy sposób, nie można się od książki oderwać. Muszę iść dalej, bo inaczej i ja zginę.” jerzy kukuczka . Szczerze polecam nie tylko miłośnikom gór.. Autorzy starali się pokazać złożoność Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz człowieka. Polecam.. Nie wystarczyła im ta znana wszystkim, spreparowana dla potrzeb mediów legenda. .

Podobnie jak w przypadku samego bohatera jest to mistrzowskie dzieło, wykonane w najlepszym stylu” fragment wstępu bernadette mcdonald„śmierć przeżywa się wszędzie jednakowo mocno, tylko reakcja na nią w górach jest nietypowa, bo takie są warunki. . Tego ostatniego dnia zapisał w pamiętniku dwa zagadkowe słowa: paradise – raj… ciała nie odnaleziono, grób jest… pusty!mam uznanie dla autorów – dariusza kortko i marcina pietraszewskiego – za odwagę w odkrywaniu pełni osobowości Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz kukuczki. Polecam wszystkim.. Nikt przecież po mnie nie przyjdzie, nie pomoże mi. Świetnie napisana książka o wyjątkowym człowieku. Nie mogę usiąść i rozmyślać. Przeczytałam ją jednym tchem.

Upiorne fatum czy faktycznie był odpowiedzialny za śmierć, która niemal zawsze podczas jego Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz wypraw zbierała żniwo? czy skoro już komuś nie możesz pomóc, bo odpadł od ściany lub umarł na obrzęk płuc, nie powinieneś już wchodzić na szczyt, po wielu miesiącach przygotowań będący w zasięgu ręki, spełniając swe marzenia?jak to się stało, że niewysoki, małomówny chłopak ze śląska, elektromonter po szkole zawodowej, stał się «wielki»? autorzy, dysponując ogromnym materiałem – pamiętnikarskimi zapiskami kukuczki i jego książkami, rozmowami z żoną cecylią, wywiadami z członkami wypraw, w jakich kukuczka uczestniczył itd. Bardzo fajnie napisana książka, bez wyolbrzmień i koloryzowania. – stworzyli fascynujący portret człowieka uparcie dążącego do celu, pełnego sprzeczności i zdającego sobie sprawę, że wszystkiego i wszystkich nie da się w życiu pogodzić, od młodości naznaczonego czyhającą w pobliżu śmiercią. Polecam.. . Ciekawa pozycja dotycząca postaci jk, najciekawsza w tej książce była dla mnie opowieść o jego wyprawach organizowanych w czasach schyłku lat 80 i szarej rzeczywistości prl, zdobywanie aprowizacji i pasji, uzależnienia od gór, którego nie rozumiem za bardzo i po lekturze następnie książki martyny wojciechowskiej o zdobyciu mount everestu i reportaży o polskim himalaizmie z lat 80 tych jest to dla mnie rzeczywiście ,,droga cierpienia". Szybko się czyta.

Niezależnie od tego sam jkukuczka zasługuje na pamięć.. Czekałam na tę książkę bardzo długo. Świetnie napisana książka - czytałam w wersji e-booka ale chętnie kupię wersję papierową ze względu na dużą ilość ciekawych zdjęć.. . . Znakomicie przedstawione realia siermiężnych lat prl-u (dużo ciekawych zdjęć), kiedy kilkudziesięciu szalonych ludzi budowało potęgę polskiego himalaizmu. Świetna książka, bardzo Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście Pobierz dobre zdjęcia, bez patosu, bez mistycznej filozofii ale o zmaganiu, o trudnościach zdobywania gór i charakterach ludzi którzy nie koniecznie się lubili.

Berlińska depresja. Dziennik
Bez strachu. Jak umiera człowiek
Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike
Dior i ja. Autobiografia
Kochaj wystarczająco dobrze
Steve Jobs
Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej
Szkice piórkiem
Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Ania. Biografia Anny Przybylskiej
Diana. Moja historia
Nienachalna z urody