Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Galeria Książki
Seria: Apollo i boskie próby
Liczba stron: 307
Rozmiar 3,7 MB
Data premiery: 2016-06-01
Tytuł: Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia
Tytuł oryginalny: The Hidden Oracle
Seria: Apollo i boskie próby
Autor: Riordan Rick
Tłumacz: Fulińska Agnieszka
Wydawnictwo: Galeria Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 307
Data premiery: 2016-06-01
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19734835

Opis

.. Mistrzowskie haiku apollina, które Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia Pobierz rozpoczyna każdy rozdział, potrafi roześmiać do łez. Potrzebuje pomocy, a do głowy przychodzi mu tylko jedno miejsce, w którym może jej szukać – enklawa współczesnych półbogów znana jako obóz herosów. Byłego boga spotykamy w śmietniku, jako narcyza, zapatrzona w siebie z najwyższym ego, który każdego traktuje jako gorszego od siebie, lecz z każdym rozdziałem jego tok rozumowania i to jak traktuje innych zmienia się. jak ukarać nieśmiertelnego? czyniąc go śmiertelnikiem. Uważa meg za swoją przyjaciółkę, dochodzi do wniosku, że nie do końca jego zachowanie w wielu kwestiach, gdy był bogiem było dobre i sprawiedliwe względem innych, a by to dostrzec musiał stać się śmiertelnikiem. Apollo rozgniewał swojego ojca zeusa i za karę został strącony z olimpu. Percy jest tutaj postacią epizodyczną, dlatego, że każdy w końcu musi się wziąć za naukę, bo przecież egzaminy niedługo a nie można się ciągle uganiać za potworami.

Niestety apollo ma wielu wrogów: bogów, potwory i ludzi, którzy chcieliby jego ostatecznej zagłady. To co kocham w lekturach tego typu, czyli dużo humoru i przygód. Słaby i zdezorientowany ląduje w nowym jorku jako zwykły nastolatek. . Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we współczesnym świecie, dopóki nie zdoła jakoś odzyskać przychylności zeusa. Ku zaskoczeniu towarzyszką ex'apolla w tej powieści jest dwunastoletnia dziewczyna o imieniu Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia Pobierz meg, z którą główny bohater zostaje niejako związany. Dotyczy to również apolla..

Książka od samego początku, od tej pierwszej strony totalnie wciąga i ciągle chce się więcej. Pojawiają się tutaj zarówno postacie które znamy, jak i również te który poznać dopiero musimy. Podsumowując, książka chwyta za serce i zachęca każdą kolejną stroną do dalszego czytania, można powiedzieć że uzależnia, ale to akurat jest bardzo pozytywne zmartwienie ;p znane wszystkim przysłowie "ludzie się zmieniają" ma tutaj miejsce.

Silence. Tom 1
Wodospady cienia. Tom 3. Zabrana o zmierzchu
The Kissing Booth
Olimpijscy herosi. Tom 5. Krew Olimpu
Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 4. Bitwa w labiryncie
Uniesienie
Wojownicy. Tom 4. Cisza przed burzą
Dary anioła. Tom 4. Miasto upadłych aniołów
Dla nas zawsze będzie lato
Głębia. Tom 3. Napór
Akademia wampirów. Tom 1 (wydanie filmowe)
Olimpijscy herosi. Tom 4. Dom Hadesa