Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 192
Rozmiar 1 MB
Data premiery: 2016-05-18
Tytuł: Skóra
Autor: Morrison Toni
Tłumacz: Kozak Jolanta
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 192
Data premiery: 2016-05-18
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19671499

Opis

odważna, skłaniająca do refleksji nowa powieść amerykańskiej noblistki toni morrison. Toni morrison, jak zwykle genialna, wymowna, potrzebna.. Czy oboje uwolnią się od krzywdy wyrządzonej ich Skóra Pobierz niewinnym dziecięcym sercom i znajdą drogę do miłości i szczęścia? "mocna, ekspresyjna powieść; gwałtowna i poruszająca."michiko kakutani, "the new york times" "tragikomiczna opera jazzowa w czterech odsłonach… morrison przemienia zawody miłosne w sztukę.""the atlantic" . Bardzo polecam. Świadectwo krzywdy, jaką dorośli wyrządzają dzieciom, i obraz tego, jak ta krzywda powraca echem w następnych pokoleniach. Jest świetnie napisana, wciągająca czytaelnika w świat nam blizej nie znany.. Pragnie kochać swojego chłopaka, ale powraca do niej chwila z przeszłości; chwila zrodzona z rozpaczliwego pragnienia miłości matki. .

Booker, naznaczony wyzutą z uczuć przeszłością, nie umie zgłębić duszy bride.. . Sweetness chce kochać swoje dziecko, ale matczyna miłość przychodzi jej z trudem. Przeczytałam w kilka godzin. Córka sweetness, bride, teraz już efektowna dorosła czarna jak heban kobieta-pantera, robi zawrotną karierę w branży kosmetycznej. Pewne problemy były, są ...powinnam napisać będą, ale mam idealistyczną nadzieję, że znikną...ponadczasowe, zmuszają do chwili zastanowienia, refleksji.polecam. Przede wszystkim dała świadectwo krzywdy, jaką dorośli wyrządzają dzieciom, ukazała co dalej dzieje się z takim młodym człowiekiem, gdy dorasta i w jaki sposób owa krzywda powraca w kolejnych pokoleniach.skóra to także opowieść o rasiźmie, zjawisku, które podobno zanikało, a jednak jak pokazują obecne wydarzenia na świecie, ma się doskonale, wręcz zbyt dobrze.morrison porusza bardzo trudne tematy i równie ciężko jest o nich napisać, nakreślić jakąkolwiek Skóra Pobierz recenzję.genialna powieść, z wielką wymową, powieść o dorastaniu, krzywdzie wyrządzanej drugiemu człowiekowi, o trudnych wyborach, o tym czy zło tryumfuje czy wręcz przeciwnie.doskonała powieść na długość dwóch dużych kubków kawy bądź herbaty, powieść na którą trzeba znaleźć czas, a która łapie w swoje szpony (czytaj - okładkę) i na kilkadziesiąt minut porywa czytelnika do zupełnie innego świata.jednak czy ten świat, świat z innego kontynentu, jest naprawdę tak odległy od naszego, europejskiego? nie sądzę.

Główna bohaterka ma wszystko - pieniądze, niezwykłą urodę, męźczyznę, który zrobi dla niej wszystko, fantastyczną pracę, a mimo to nie jest szczęśliwa, nie potrafi się tym cieszyć. Cala radość, piękno, blask to fasada, za którą skrywa się dramat.historia tej kobiety opowiedziana jest przez nią samą, jej matkę - sprawczynię cierpień córki, chłopaka i kryminalistę.skóra to jedna z tych książek, których wymowa, wartość jest odwrotnie proporcjonalna do ilości stron.na 192 stronach amerykańska noblistka zawarła bardzo wiele.

Podróże z owocem granatu
Wyrok śmierci na życzenie
Muskając aksamit
Chcę wszystko
Nowele i opowiadania pozytywistyczne
Dusza świata
Cierpienia młodego Wertera
Dziewczyna z zespołu
Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi
Dziś jestem blondynką. Dziewczyna w dziewięciu perukach
Król Lear
Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek. Tom 2. Choroba