Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 224
Rozmiar 0,9 MB
Data premiery: 2016-03-30
Tytuł: Szklane dzieci
Autor: Ohlsson Kristina
Tłumacz: Topczewska Anna
Wydawnictwo: Media Rodzina
Język wydania: polski
Język oryginału: szwedzki
Liczba stron: 224
Data premiery: 2016-03-30
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19368597

Opis

nastoletnia billie nie wierzy w duchy.. Przeplatają się one, budząc przede wszystkim pytania o zjawiska nadprzyrodzone – czy faktycznie mają one miejsce, czy są wytworami wyobraźni, czy też czyjegoś celowego działania?niesamowite jest stopniowo narastające napięcie. . Zmienia się to, gdy odkrywa, że w domu zaczynają dziać się tajemnicze i niepokojące rzeczy – wszystko wskazuje na to, że miejsce jest nawiedzone i zamieszkane przez duchy. Ale z jej domem naprawdę jest coś nie tak! czasem słychać dziwne odgłosy, stukanie w okno, a lampa w salonie buja się tam i z powrotem bez żadnego powodu… billie, szukając wraz z przyjaciółmi poprzednich lokatorów domu, wpada na trop niewiarygodnych wydarzeń sprzed lat. Od początku powieść trzyma w napięciu, a im dalej, tym ciekawiej (i Szklane dzieci Pobierz straszniej!).główną bohaterką jest nastoletnia billie, która po śmierci taty przeprowadza się wraz z mamą do małej miejscowości. „szklane dzieci” to pierwszy tom serii o tajemniczych i niesamowitych przygodach trójki nastolatków ze szwedzkiego miasteczka. Ten pierwszy wydaje się pozbawiony spontaniczności, opiera się tylko na tym, co widzialne, sprawdzalne, dotykalne, rozważne i poważne… drugi świat pełen jest fantazji, nieskrępowanej ciekawości, ekspresji…jednocześnie jednak świat dorosłych naznaczony jest dramatycznymi przeżyciami, bywa okrutny i bezwzględny.

Odkrycie tego przez dziecięcych bohaterów budzi w nich bunt, ale sprawia również, że dojrzewają oni i rozwijają się psychicznie.z tego względu „szklane dzieci” to nie tylko powieść-rozrywka. Autorka świetnie połączyła dwa światy – realistyczny i magiczny. Stary, zaniedbany dom, nieznane środowisko, brak atrakcji oraz tęsknota i zagubienie sprawiają, że wrażliwa dziewczynka nie może odnaleźć się w nowym miejscu. Beata igielska. I nie tylko adresowana do najmłodszych. To wielka gratka dla tych, którzy lubią się bać, ale również dla czytelników ceniących tajemnicze intrygi, śledztwa i przygody.ten aspekt „szklanych dzieci” na pewno pobudza wyobraźnię, uczy młodych odbiorców myślenia, analizowania pogmatwanych sytuacji i kreatywności.na osobny plus zasługuje zderzenie świata dorosłych i dzieci. Ten lęk udziela Szklane dzieci Pobierz się czytelnikowi, podobnie jak ciekawość.zakończenie zaskakuje i przynosi wielki apetyt na kolejne tomy cyklu.powieść kristiny ohlsson czyta się jednym tchem.

Budzi ono i utrzymuje klimat grozy aż do ostatnich stron. Gdy billie zaczyna badać historię domostwa, coraz częściej włosy jeżą się jej na głowie. . „szklane dzieci” to pierwszy tom interesującego cyklu dla młodych czytelników.

Chałturnik
Charlotte. Tom 4. Charlotte i pierwsza miłość
Szkoła przetrwania
Alive. Żywi
Klejnot
Daj mi odpowiedź
Przekroczyć granice
Dimily. Tom 3. Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?
Pamiętnik nastolatki 12. Julia V
The Call. Wezwanie
20 000 mil podmorskiej żeglugi
Czerwień raz jeszcze daje czerwień