Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Seria: Kwiat paproci
Liczba stron: 342
Rozmiar 6,1 MB
Data premiery: 2016-02-04
Tytuł: Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha
Seria: Kwiat paproci
Autor: Miszczuk Katarzyna Berenika
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 342
Data premiery: 2016-02-04
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19016481

Opis

porywająca, świetnie napisana powieść, w której xxi-wieczną polską nadal rządzą piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. . Czy jednak mieszko, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego do tej pory widziała, naprawdę jest Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz tym, za kogo go uważa? i co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła? słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans, a przede wszystkim – solidna dawka humoru! . Trochę magii, trochę miłości. A wszystko przez to, że mieszko i zdecydował się nie przyjąć chrztu… gosława brzózka, zwana gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi bieliny na obowiązkową praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki. No proszę! i nagle okazuje się, że mamy jakąś mitologię, nie musimy się jej wstydzić i co w tym wypadku najważniejsze w bardzo ciekawy sposób możemy się z nią zapoznać. Bogowie nie istnieją, koniec, kropka! pobyt w bielinach wywróci jednak do góry nogami jej dotychczasowe życie. Goraco polecam!.

Na gosię czeka bowiem miłość. Pozycja dla kobiet, które oczekują odskoczni od dnia codziennego. Problem polega na tym, że gosia – kobieta nowoczesna, Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz przyzwyczajona do życia w wielkim mieście – nie cierpi wsi, przyrody i panicznie boi się kleszczy.. Szukałam książki lekkiej i zabawnej, ale w inteligentny sposób. W dodatku nie wierzy w te wszystkie słowiańskie zabobony. Bardzo mnie rozczarowała taka sobie , czyta się w miarę łatwo ale bez entuzjazmu. Właściwie nie można się od niej oderwać zanim się ją nie skończy czytać.

Trzyma w napięciu i wciąga w świat wierzeń .. Książka na jeden wieczór, przewidywalna akcja, rozkoszna bohaterka. Rozczarowanie, książka raczej dla młodych czytelniczek, romansidło - choć przyznaję że zamysł był ciekawy:). Czekam na "noc kupały".. . Mnostwo szczegolow i ciekawostek zwiazanych z legendami i wierzeniami. . Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz

Polecam szczególnie młodym ludziom, by poznali nasze korzenie, tradycje, które w zawoalowany sposób przetrwały do dzisiaj nawet w naszym katolickim społeczeństwie. Ciekawie pokazuje tradycje słowian zamieszkujących obecne tereny polski. Polecam dla tych Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz co z historią byli na bakier (takich jak ja!) mam nadzieję,że solidne przygotowania autorki i opsane tradycje to prawda.....bo uwierzyłam :) i tak będę dalej opowiadać.brawo! już biorę się za następne (poprzednie) wydania pani miszczuk :). Ciekawie ukazała połączenie współczesnych czasów z zamierzchłą historią słowian. . Zabawna, nawiązuje do dawnych tradycji a jednocześnie przypomina o słowiańskich korzeniach. Bardzo lekka..

. Szkoda czasu. Przeplatanie bogów polan z ówczesnymi czasami był świetnym Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz pomysłem. . . Książka jest naprawdę dobra. Pani miszczuk jak zwykle niezawodna.

Lekkie pióro, solidny research, dobrze naszkicowani bohaterowie. Jestem oczarowana i z radością biorę się za następnie części.. Książkę czyta się niemal jednym tchem. A do tego w końcu coś w oparciu o naszą rodzimą mitologię :). . . Bardzo Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz sympatyczna ksiazka, jak podroz do innej, magicznej krainy.

Wyjątkowa seria. Książka bardzo ciekawa, zawiera dużą dawkę humoru, a Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha Pobierz przy okazji można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o bóstwach słowiańskich.. Książkę jeszcze raz polecam.. . . Widać, że autorka dobrze przygotowała się do napisania tej książki pod względem merytorycznym. Bardzo mało jest...trafiłam na takie powieści.

. Sposób napisania jak i same perypetie bohaterki są bardzo niezwykłe. Moim zdaniem pomysł był ciekawy, ale wyszło harlekinowo.

Pięć lat kacetu
Ogród Zuzanny. Tom 2. Odważ się kochać
Opowiadania bizarne
Kwiat paproci. Tom 3. Żerca
Prawiek i inne czasy
Odrodzone Królestwo. Tom 1. Korona Śniegu i Krwi
Odrodzone Królestwo. Tom 3. Płomienna korona
Księgi Jakubowe
Pokraj
Woda na sicie
Solaris
Komornik, czyli śmieszna opowieść o emigracji