Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 208
Rozmiar 0,8 MB
Data premiery: 2015-12-10
Tytuł: NieObcy
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 208
Data premiery: 2015-12-10
Rok wydania: 2015
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 18714142

Opis

Kim jesteśmy i jacy chcemy być, co w nas jest istotą, a co przypadłością bez większego znaczenia” paweł NieObcy Pobierz goźliński, „książki. Jako i dzieci. „obcych potrzebujemy nie mniej niż oni nas, nawet jeśli chwilowo wydaje się, że jest odwrotnie. Może upili się tam, a może przestraszyli się tak dziwnej postaci. Do tej pory nie wiem, dlaczego nie strzelano do niej z garnizonu. Kupując i czytając tę książkę, przyczyniacie się do niesienia pomocy humanitarnej ofiarom kryzysu zbrojnego w syrii, gdzie polska akcja humanitarna od 2013 roku dostarcza potrzebującym cywilom m.in. .

Wodę, żywność, środki medyczne i higieniczne.. Magazyn do czytania”; jerzy wójcik, „gazeta wyborcza”„szła z kry na krę i o mały włos nie utonęła przy brzegu w lodowatej wodzie. Sine z zimna i głodu, przestraszone stadko. Ci z garnizonu po czasie, widząc, co się stało, że jest u NieObcy Pobierz nas ktoś obcy, natychmiast przyszli tutaj, żeby ich im wydać i pozbawić życia – takie jest przecież prawo rubieży: nikt z tamtego brzegu nie może się tutaj dostać” olga tokarczuk, fragment opowiadania „rubież”„masz w ręku szczególną książkę napisaną przez i dla tych, którym nieobca jest postawa otwartości na innego i gotowość niesienia pomocy ludziom, którzy stracili swoje miejsce na ziemi. Bo tylko konfrontując się z nimi, możemy tak naprawdę, do końca, bez złudzeń odkryć siebie samych. Serdecznie dziękujemy!”  polska akcja humanitarnaautorzy tomu: joanna bator, jan bajtlik, katarzyna bonda, halina bortnowska, sylwia chutnik, joanna fabicka, paweł huelle, piotr ibrahim kalwas, ignacy karpowicz, hanna krall, jarosław mikołajewski, łukasz orbitowski, magdalena parys, małgorzata rejmer, paweł smoleński, olga stanisławska, andrzej stasiuk, dionisios sturis, ziemowit szczerek, małgorzata szejnert, katarzyna szyngiera, olga tokarczuk, mirosław wlekły. Kiedy do nas dotarła, była wycieńczona i brudna.

Wierzymy, że obdarowując nią, możemy obdarowywać się także dobrem, otwartością i siłą. Dzięki tobie możemy kontynuować i rozwijać te działania.

W blasku pełni księżyca
W cieniu pełni księżyca
Księżna Łowicka. Powieść historyczna z XIX wieku
Karelski kwas. Włóczęga do granic dobrego smaku
Nadzieja
Kaśka Kariatyda
Boża miłość jak rzeka
Jezioro zmierzchu
Chłopcy z ulicy Gorzałki
Wszystkie smaki życia. Tom 1. Szczęście na wagę
O poprawie Rzeczypospolitej
Cokolwiek to znaczy