Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Psychoskok
Liczba stron: 482
Rozmiar 2,7 MB
Data premiery: 2015-10-15
Tytuł: Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk
Autor: Mrówczyńska Anka
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 482
Data premiery: 2015-10-15
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 18399936

Opis

Poznaj dylematy, z jakimi zmaga się ktoś, Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz kto czuje silny przymus niszczenia siebie, choć tak bardzo kocha życie. Wiem... Rozpoczyna terapię na oddziale dziennym leczenia nerwic. Bez hamulców." psychologia-spoleczna.pl: "ciężko jest czytać opowieść niesamowitego człowieka, który tak usilnie stara się zniszczyć siebie, którego pragnienie śmierci i bezużyteczności bierze górę, nad pragnieniem życia. Stamtąd zostaje przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Dialogi z lekarzami, ukryta w didaskaliach miażdżąca ocena różnych obiegowych sformułowań (np. Dzięki licznym analizom, spoglądamy na świat jej oczami. Zdolności...

To, co udaje się jej dostać, nie wystarcza. . To intymna i wstrząsająca opowieść o dwudziestosiedmiolatce z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz Podziw. W szpitalu przez większość czasu zajmuje się spisywaniem swojego życia wewnętrznego. Psychiatria.pl: „młody bóg …” może być pomocą dla początkujących psychiatrów, psychoterapeutów, którzy nie spotkali się wcześniej z tak zdiagnozowaną osobą lub dla tych, którzy chcą zgłębić co dzieje się z pacjentem o podobnych objawach. . Dzięki książce anki, można poznać myśli, emocje, zachowanie osoby chorej." neuroskoki.pl: "autorkę cechuje duża świadomość samej siebie i swojego zaburzenia.

W dziewczynie walczą ze sobą chęć życia Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz oraz pragnienie śmierci. Szybko "zespoliłam" się z książką. Czytając tę książkę przenosimy się do świata wewnętrznego narratorki. Odpowiedź znajdziesz w środku, dlatego gorąco, każdemu, niezależnie od wieku i wykształcenia... Swoją osobowość postrzega jako podzieloną na pięć części, gdzie każda z nich ciągnie na swoją stronę.. Najlepsza książka jaką czytałam. To historia w formie dziennika pisanego w szpitalu psychiatrycznym. Całokształt jest straszny.

Przedstawia losy pogrążonej w depresji, nadużywającej alkoholu i okaleczającej się dziewczyny, mającej dość pracy na stanowisku robotnika. książka jest mocna, bez żadnej "cenzury". Książka polecana, w szczególności studentom psychiatrii, psychologii i psychoterapii oraz początkującym klinicystom i lekarzom, przez magazyny "charaktery", "kwartalnik psychiatra", "psychiatria i psychoterapia". To książka bez znieczulenia. Ta lektura obudzi w czytelniku emocje, jakie kłębią się w osobie desperacko walczącej o swoje życie – ze sobą samym. To na prawdę dobrze wydane pieniądze na książkę. Psychiatryk” rozpoczyna Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz cykl autobiograficznych książek o borderline anki mrówczyńskiej. "być albo nie być - oto jest pytanie"...

„młody bóg z pętlą na szyi. Jeśli nie umiesz lub nie masz już sił i chęci walczyć sam - szukasz pomocy... Nasilające się myśli samobójcze i kolejne dwie próby skłaniają ją do poszukania profesjonalnej pomocy. . Poznajemy jej myśli, obawy, rozterki. "zapis mrówczyńskiej jest tak rozdzierająco dosłowny i szczery, że widać w nim potrzebę wystawienia się na ocenę, niechronienie siebie. kiedy dostałam wybór, Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz jaką książkę chciałabym przeczytać i zrecenzować z wydawnictwa psychoskok, była to właśnie ta oto książka.

Ostatecznie zakończyć... Daje do myślenia i pozwala wejrzeć Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz w umysł osoby borykającej się z takimi zaburzeniami. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2017/07/mody-bog-z-petla-na-szyi-psychiatryk.html. Uważam, że nie można jej postrzegać kategoriami fajna-niefajna. Z jednej strony uskrzydlających, z drugiej - tak bardzo destrukcyjnych. Na pewno może pomóc w rozumieniu osób z zaburzeniami „borderline” i może być również pewnego rodzaju korektywnym doświadczeniem."katarzyna szaulińska – paprykarz szczeciński dla wegetarian – słowo o książce anki mrówczyńskiej „młody bóg z pętlą na szyi”. (...)dzięki książkom mrówczyńskiej psychiatra mający mało doświadczenia w kontakcie z pacjentami borderline dostaje prezent.

Sięgnęłam po nią z ciekawości po samym tytule, który od razu przykuł mój wzrok oraz opisie książki. polecam wam tę książkę. Wam też tę książkę polecam... To co przeżywa anka... Terapia u doktorka". Mała tylko prośba z akapitu powyżej: miejcie, na boga, nieco refleksji Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz w tym co i jak piszecie - i o samej książce i o osobach, do których jest ona skierowana. Powiem szczerze, książka mnie wciągnęła, wolałam przerzucić kolejną stronę niż pójść zrobić coś w domu chcąc zobaczyć co będzie dalej i czy bohaterka wytrzyma.

Wtedy możesz zrobić dwie rzeczy: poddać się, Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz lub walczyć. Miota się od bandy do bandy... Tyle emocji w jednym człowieku... "młody bóg z pętlą na szyi" anki mrówczyńskiej to opowieść o 27-latce z zaburzeniami osobowości borderline. Kiedy cierpisz, cierpi w tobie wszystko... Było też kilka innych aspektów, które tylko przechyliły szale aby wybrać tę książkę ale nie będę o nich tutaj mówić. A kiedy cierpisz tak bardzo, że nic nie ma już sensu...

To historia w formie dziennika pisanego w szpitalu psychiatrycznym. . Zrozumienie jest możliwe. Taka jest codzienność Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz bohaterki, będącej jednocześnie autorką tej pięknej, smutnej, pełnej emocji książki... Można to wszystko zrozumieć... Borderline... (…) to również lektura obowiązkowa dla terapeutów, dla studentów – jak jedno błahe słowo czy gest potrafią zniweczyć godziny terapii, jak ważny jest dobór słów i pytań, jak trudną i odpowiedzialną sztuką jest prowadzenie terapii – gdy galopują myśli kłębiące się w głowie ich rozmówcy a burknięcie zza zasłoniętej kapturem głowy musi lekarzowi wystarczyć jako ich zewnętrzna ekspresja.".

A kiedy już przychodzi - książka wali jak obuchem w głowę. Czytając... Przedstawia losy pogrążonej w depresji, nadużywającej alkoholu i okaleczającej się dziewczyny, mającej dość pracy na stanowisku robotnika. . Książka mimo tych niektórych złych ładunków emocjonalnych, gdzie miało się ochotę tylko ryczeć i mówić "nie" umie zmotywować do zrobienia czegoś aby być lepszym. Książka pokazuje też jak ważny w procesie leczenia jest dobry psycholog i psychiatra." psycholog-pisze.pl: "nie potrafię Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz powiedzieć, czy książka wam się spodoba. Tygiel emocji, sprzeczne odczucia, gonitwa myśli, stany euforii, manii, przeplatające się z fazami depresji i impulsywnymi epizodami samobójczymi...

Przedstawiam wszystkim "młody bóg z pętlą na szyi. Dzisiaj pragnę wam przedstawić trochę inną książkę niż Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz do tej pory recenzowałam. Książkę, tak jak i inne o tej tematyce, polecam w pierwszej kolejności wszystkim tym, których ten problem bezpośrednio dotyka. Świetny... Nasilające się myśli samobójcze i kolejne dwie próby skłaniają ją do poszukania profesjonalnej pomocy. Pomaga zrozumieć umysł osoby z borderline i depresją, i tłumaczy to, czego wielu pacjentów zapewne nie potrafi zwerbalizować. .

Potem zostaje przeniesiona na oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego. Każdego Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz dnia cierpi... W drugiej kolejności - ich bliskim. Nie do pojęcia, prawda? a jednak... To dziwne, ale... O tym jest właśnie ta książka: o rozpaczliwej walce o samego siebie, o codziennej walce przede wszystkim o to... „z czym pani przychodzi?”), reakcje na chłód, ocenianie, prześmiewanie – cała masa celnych uwag, których lekarz nie usłyszy, bo pacjent po prostu nie przyjdzie na kolejną wizytę.

Dlaczego w punkt? wyobraźcie sobie dziewczynę w kwiecie wieku, która nie skończyła jeszcze nawet 30-tki; jest inteligentna, ma w sobie mnóstwo pasji... "młody bóg z pętlą na szyi"... Kwartalnik psychiatra nr 2/2016 (13) lato, s: 106-107.cały artykuł dostępny pod adresem: http://blog.anka-mrowczynska.com/2016/06/24/231-recenzja-mlodego-boga-w-kwartalniku-psychiatra/. I życzyć sobie, żeby ta książka dotarła do Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz nich wszystkich. Psychiatryk" anki mrówczyńskiej. Ta autorka budzi mój coraz większy szacunek (pozdrawiam panią w tym miejscu, może czyta pani tę recenzję). Chcieć przenosić góry, a jednocześnie wszystko tu i teraz skończyć...

Jest warta przeczytania i poznania tej historii. Odwagę, która jest w stanie pomóc całemu mnóstwu innych ludzi żyjących na co dzień z tym samym problemem. Serdecznie dziękuję wydawnictwu psychoskok za egzemplarz recenzencki. Teraz jeszcze coś na "koniec-koniec" ;) ... Polecam zapoznanie się z tą jakże emocjonalną lekturą! "dwubiegunowa.net.pl: "polecamy tę książkę chorym, ale w szczególności polecamy Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz ją bliskim osób z chorobami psychicznymi – z chorobą dwubiegunową, z zaburzeniami typu borderline. Przeżywałam podobne stany czytając. Dzięki temu potrafi dobrze wyjaśnić jak funkcjonuje umysł osoby z zaburzeniem borderline i co kryje się za jej – często niezrozumiałym przez otoczenie – zachowaniem.(...)"młody bóg z pętlą na szyi.

Ale to nie tylko zapis myśli osoby z borderline. Tak bardzo sprzecznych... Potrafi wiele i jest świetna w tym, co robi, a jednocześnie... By się nie poddać. Gdy skończyłam doszłam jednak do wniosku, że to dobra książka z której można Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz czerpać otuchę i chęć do walki oraz do pracy nad sobą. Wsiądziecie w rollercoaster emocjonalny, w którym zepsuły się wszelkie zabezpieczenia, a anka wrzuci piąty bieg. Ja teraz już czekam na następną część książki "młody bóg z pętlą na szyi.

Aż chciałoby się w imieniu tych ludzi po prostu podziękować... W szpitalu zajmuje się spisywaniem swoich myśli na papier. Po prostu w punkt... Pewną bezczelnością jest być może upraszczanie sprawy, lecz - z myślą o laiku czytającym tę recenzję - do Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz tego właśnie, w bardzo ogólnym sensie (a przez uogólnienie w sensie bardzo nieuprawnionym, lecz na potrzeby tej recenzji koniecznym) sprowadza się problem, którego dotyczy ta lektura... Na ile się da, nie w całości oczywiście, ale... I często chce to wszystko zakończyć... To, co udaje się jej dostać, nie wystarcza i rozpoczyna terapię na oddziale dziennym leczenia nerwic.

Entuzjaści, studenci pewnych kierunków, osoby po prostu ciekawe tematu... Jedno jest pewne – nie pozostawi was obojętnymi. Z drugiej strony książka jest jasnym komunikatem: chcę być widziana, słyszana i akceptowana Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk Pobierz taka jaka jestem. I to się udaje, bo autorkę-pacjentkę naprawdę da się zrozumieć i polubić.jest w książce sporo smaczków, które doceni każdy, kto miał kiedykolwiek kontakt z psychiatryczną opieką zdrowotną.mrówczyńska uwydatnia różne irytujące cechy postaci i miejsc. Szacunek i... Jednak nie bez powodu nazwałam narratorkę tej książki "niesamowitym człowiekiem". Tytuł wymowny...

Psychiatryk” to lektura obowiązkowa dla wszystkich psychiatrów i psychoterapeutów. Podziw za odwagę. Książka nie zastąpi szkolenia z psychoterapii, ale może być w nim pomocna. Przede wszystkim, jak już miałem okazję napisać przy okazji recenzji "borderline: autoterapia..."... Ta książka jest kolejną obok "borderline: autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii" autobiograficzną książką anki mrówczyńskiej.

O współczuciu. Jak osiągnąć spokój wewnętrzny i zbudować lepszy świat
Dawna medycyna. Jej tajemnice i potęga. Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru
Mit urody
Psychologia nadmiernego jedzenia. Przyczyny - konsekwencje - sposoby zmiany
Perswazja podprogowa. Zakazane techniki wpływania na ludzi
Porządki miłości
Gdy słońce było bogiem
Trening interpersonalny
Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?
Saga o jarlu Broniszu. Tom 2
Krótka historia filozofii
Myśli nowoczesnego Polaka