Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: E-bookowo
Liczba stron: 209
Rozmiar 1,6 MB
Data premiery: 2015-07-23
Tytuł: Szalone wakacje
Autor: Krusch Czopowik Halina
Wydawnictwo: E-bookowo
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 209
Data premiery: 2015-07-23
Rok wydania: 2014
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17895590

Opis

Obok pochwały życia blisko natury, równorzędnym aspektem poruszanym w powieści jest pochwała przyjaźni w ogóle, jak i wielopokoleniowych więzów przyjaźni. Udaje jej się odciągnąć zuzę od komputera i zainteresować ją m.in. To właśnie dzięki niej, mira osiąga swój cel. Sportem, przyrodą, wędrówkami. Opisywane w niej sytuacje z życia codziennego mogą skłonić dorosłych do refleksji oraz nasunąć wiele pozytywnych rozwiązań w relacjach z młodzieżą i w postępowaniu z nią. Powieść jest doskonałym antidotum na pełen agresji i brutalnych scen świat serwowany przez współczesną literaturę, media, gry komputerowe. Babcia michalina, emerytowana Szalone wakacje Pobierz nauczycielka, to bardzo charyzmatyczna postać.

Dla młodego zaś czytelnika powieść ta może być wesołą lekturą, pełną przygód i niesamowitych historii. . Zuza zaś, dzięki mirze i babci michalinie oraz Szalone wakacje Pobierz gladiatorowi (koniowi uratowanemu przez babcię przed rzeźnią), pozbywa się zakorzenionego od dzieciństwa lęku przed końmi. Opowieści babci michaliny o jej wspaniałych i szalonych wakacjach fascynują mirę i zuzę tak bardzo, że zaczynają marzyć, aby przeżyć podobne. Z pomocą niespodziewanie przychodzi pan aleksander wielki. Akcja powieści toczy się we współczesności. Poprzez swoje pozytywne nastawienie do życia oraz wewnętrzne ciepło potrafi zjednywać sobie ludzi.

Opisy przyrody i zjawisk w niej zachodzących zwrócą uwagę czytelnika na piękno natury, wzbudzą w nim chęć do życia w jej bliskości. Chociaż dziewczynki mają serdecznie i bardzo wesołe z nimi relacje, nie jest im łatwo przekonać ich do swoich marzeń. Czy skuteczną? czy mirze i zuzi Szalone wakacje Pobierz uda się spełnić marzenie? aby się o tym dowiedzieć warto wraz z nimi przeżyć ich niezwykłe przygody. Przekonuje się także do przyjaźni ze starszymi. W trzech miejscach przeplata się jednak z wydarzeniami z lat 60-tych xx wieku, kiedy to babcia michalina opowiada swojej wnuczce mirze i jej przyjaciółce zuzi o swoich szalonych wakacjach na wsi. Powieść utrzymana jest w ciepłym i wesołym klimacie, przez to łatwiej może ukierunkować myśli młodego człowieka i spowodować rozbudzenie w nim chęci do odrzucenia (przynajmniej w pewnym stopniu) wszechobecnej i typowej naszym czasom konsumpcji. przygodowa powieść dla młodzieży i dorosłych..

Na przeszkodzie stają im jednak rodzice.

Kurdesz nad kurdeszami
Wiedźmin. Tom 3. Krew elfów
Pierwsze starcie
Dziedzictwo posłańca
Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia
Outsider
Wiedźmin. Tom 7. Pani Jeziora
Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki
Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, czarownica i stara szafa
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża koronna
Kroniki Riyrii. Tom 2. Róża i cierń
Draconis Memoria. Tom 3. Cesarstwo popiołów