Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 504
Rozmiar 4,3 MB
Data premiery: 2015-04-24
Tytuł: Marie Jalowicz Simon. Żyłam w ukryciu
Tytuł oryginalny: Untergetaucht: Eine Junge Frau Uberlebt in Berlin 1940
Autor: Jalowicz Simon Marie, Stratenwerth Irene, Simon Hermann
Tłumacz: Twardoch Ewelina
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 504
Data premiery: 2015-04-24
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17168007

Opis

Ponad 50 lat później marie jalowicz simon po raz pierwszy opowiedziała swoją historię. Opowieść nagrano na 77 taśmach, które stanowią podstawę dla tego niezwykłego świadectwa minionego czasu. historia niemieckiej żydówki ocalałej z holocaustu. „berliner zeitung” . W międzyczasie znalazła schronienie w środowisku artystów i żyła w jednym pokoju z Marie Jalowicz Simon. Żyłam w ukryciu Pobierz pracownikiem fizycznym pochodzącym z holandii. Teraz dopiero nadszedł właściwy czas, żeby jej niewiarygodna historia została opowiedziana". Za każdym razem ratowały ją z opresji jej ogromna odwaga i błyskotliwość.

Ona sama, żeby przeżyć, potrzebowała fałszywych dokumentów, bezpiecznych kryjówek oraz ludzi, którzy byli w stanie jej pomóc.. Berlin 1942: aresztowanie przez gestapo wydawało się nieuchronne. "niezwykła, porywająca, mądra i warta lektury książka". Na próżno próbowała wyemigrować z niemiec poprzez pozorowane małżeństwo z pewnym chińczykiem czy przez bułgarię uciec do palestyny. „zdf” "absolutna rewelacja". Soeren stache "tej zapierającej dech relacji marie jalowicz simon po prostu nie można przegapić!" „frankfurter Marie Jalowicz Simon. Żyłam w ukryciu Pobierz allgemeine zeitung” "rewelacyjna książka!" „die zeit” "szczera, przełamująca tabu opowieść o przetrwaniu". Młodziutkej marie jałowicz jednak udało się przeżyć – w ukryciu.

Książka to szczera relacja niezwykłej młodej kobiety, której nieprawdopodobnie silnej woli życia nic nie było w stanie złamać. W sposób otwarty i bezpośredni, dzień po dniu, marie jalowicz opisuje wszystko, co składało się na rzeczywistość nazistowskiego berlina. „jüdische allgemeine” "relacja młodej kobiety, która przeszywa aż do szpiku kości (…).

Misia Sert. Kobieta, która odkryła Coco Chanel
Kazimierz II Sprawiedliwy
Póki śmierć nas nie rozłączy...
Konopnicka, jakiej nie znamy
Karolina. Czy jest coś, za co oddałbyś życie?
Niepokorny. Rozmowy z Generałem Adamem Rapackim
Kurt Vonnegut. Listy
Gorzka czekolada
Sukces w 10 słowach
Rokossowski
Zwierciadło Bergmana
Odbicie