Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Liczba stron: 142
Rozmiar 3,6 MB
Data premiery: 2015-04-15
Tytuł: Bez strachu. Jak umiera człowiek
Autor: Ragiel Adam, Rigamonti Magdalena
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 142
Data premiery: 2015-04-15
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17031011

Opis

Na co dzień nie przyjaźnimy się ze śmiercią, nie chcemy oglądać wypadków, chorób, zmarłych... . Rozmawia o znakach, energii, zdarzeniach niewyjaśnionych i fizjologii człowieka, z którą mierzy się adam ragiel, przygotowując Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz go do ostatniej drogi. Warto wiedziec, co sie dzieje z cialem po smierci. Bliscy przychodzą do prosektorium pełni bólu, żalu, w rozpaczy i z poczuciem straty. Pan adam - kultura sama w sobie. Zapytać, czy mama chciałaby trzymać w rękach książeczkę do nabożeństwa, jakiego koloru ma być szminka, jakie rajstopy, jakie uczesanie. Ciezki temat,ale zaskakujaco lekko sie czyta.

Ma ich zrozumieć, opanować emocje, przyjąć na siebie pierwsze uderzenie. Moze warto sie z nia zaczac oswajac.. Nie boi się z nimi przebywać. Warto przeczytać.. tajemnica śmierci, zagadka odchodzenia, ciało i dusza... Jest fajnie opisany proces rozkładu i przygotowanie Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz zmarłych do ostatnich chwil z ciałem zmarłego i rodzina.. Czy do balsamisty przychodzą duchy? podobno nie, bo on robi wszystko tak, jak zmarli by sobie życzyli. Sposób, w jaki wypowiada się na temat śmierci, boga, zwłok pokazuje jak poważnie podchodzi do swojej pracy i, że jest ona dla niego pewno rodzaju misją.

Magdalena rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z jedynym polskim balsamistą, przed którym ludzkie ciało nie ma żadnych tajemnic. Bardzo dobra książka i pewnie wrócę do niej nie raz, a na pewno będę ją szczerze polecać.. To wszystko zmienia się w chwili, kiedy odchodzą najbliżsi. Ta ksiazke kazdy powinien przeczytac. Wtedy zaczynają się trudne rozmowy i decyzje.. . . Bardzo żałuję że balsamowanie nie jest Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz powszechne, mam nadzieję, że gdy ja będę umierać będzie to powszechny zabieg..

A balsamista?... Natomiast pan ragiel - Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz absolutnie klasa w swoich wypowiedziach i profesjonalizmie w pracy. Polecam każdemu. Jedna z wazniejszych ksiazek ostatniego roku dla mnie. . Świetna książka w postaci wywiadu. Uciekamy przed smiercia,a ona przeciez kiedys i tak nas dogoni.

Ciekawa do samego końca i bez wątpienia trzymająca w napięciu. Przeczytalam w jeden dzien, tak Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz mnie zaciekawila. Pierwszy raz miałam w rękach książkę o takiej tematyce. . Ksiazke polecam absolutnie kazdemu.. In. Jak wygląda praca przy przygotowaniu zmarłego do pochówku.

Bardzo wiele się Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz z niej dowiedziałam, m. . Inna, od tych do tej pory pojawiających się na rynku, bo ukazuje temat o którym niewielu ludzi nie chce bądź nie umie rozmawiać. A byc tak nie powinno, bo smierc czeka kazdego z nas. . . .

Polecam.. Bardzo ciekawa Bez strachu. Jak umiera człowiek Pobierz historia i zajrzenie za kulisy pracy w prosektorium, myślę że jednak i tak nie wiemy wszystkiego. Tak , gdy by tak podchodzili do zmarłych wszyscy ludzie z firm pogrzebowych , to myślę ze zmarli byli by częściej poddawani balsamizacji , ta książka powinna być jako podręcznik na kursach balsamowania zwłok . Moja pierwsza książka o takiej tematyce. Opisuje rzetelnie i dokladnie temat, o ktorym wiekszosc woli nie myslec. Nieco przeszkadzalo mi, ze autorka kreowala sie momentami jako osoba przewrazliwiona czy obrzydzona, ale moze taki byl zamysl ksiazki. Warto przeczytać.

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike
Dior i ja. Autobiografia
Kochaj wystarczająco dobrze
Steve Jobs
Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej
Szkice piórkiem
Rzeczy, których nie wyrzuciłem
Ania. Biografia Anny Przybylskiej
Diana. Moja historia
Nienachalna z urody
Skazany na góry
Phil Jackson. 11 pierścieni