Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 464
Rozmiar 3,6 MB
Data premiery: 2016-09-27
Tytuł: Na drugim brzegu Bosforu
Tytuł oryginalny: Lautre Rive du Bosphore
Autor: Revay Theresa
Tłumacz: Kamińska-Maurugeon Magdalena
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 464
Data premiery: 2016-09-27
Rok wydania: 2015
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16843905

Opis

Major louis grenelle ulega pokusom kosmopolitycznego miasta, do Na drugim brzegu Bosforu Pobierz którego, uciekając przed rewolucją, napływa rosyjska arystokracja. Mieszkańcy obu brzegów bosforu, żyjący między zachodem a orientem, są zmuszeni dokonywać bolesnych wyborów. Turcy, którzy nie zgadzają się na rozpad swojego państwa, zaczynają stawiać opór. Stambuł znajduje się pod okupacją aliantów, zwycięzców wielkiej wojny (i wojny światowej). "na drugim brzegu bosforu" to opowieść o młodej kobiecie, poznającej gorzki smak niezależności i swobody w zbuntowanej turcji, która, odradzając się z popiołów imperium osmańskiego, stoi u wrót nowoczesnego świata. Leyla hanim to młoda małżonka selima, sekretarza sułtana mehmeta vi. Anatolia staje się sceną zakazanej miłości.

.. powieść historyczna Na drugim brzegu Bosforu Pobierz bestsellerowej autorki "białej wilczycy". Listopad 1918. Jednak wkrótce odwieczny porządek legnie w gruzach. Rezydencja leyli i selima zostaje zarekwirowana przez francuskiego oficera z rodziną. Przełomowym momentem w jej życiu okaże się spotkanie z hansem kästnerem, berlińskim archeologiem i lojalnym zwolennikiem mustafy kemala atatürka. Leyla, zachęcona przez brata, angażuje się w walkę, pomimo strachu przed nieznanym i na przekór pozycji własnego męża.

Jej teściowa, czerkieska niewolnica uwolniona z sułtańskiego seraju, wymaga od niej, by żyła w poszanowaniu pradawnych tradycji.

Strażniczka miodu i pszczół
Pępowina
W imię dziecka
Zatracenie
Dziewczyna z perłą
Historia pszczół
Beatlesi
Stambuł
Biesy
Kiedy była porządną dziewczyną
Na szczycie. Tom 3. Nieczysta gra
Grace i Grace