Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 88
Rozmiar 0,8 MB
Data premiery: 2014-11-18
Tytuł: Kamienista droga
Autor: Szczęsny Franciszek
Wydawnictwo: Novae Res
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 88
Data premiery: 2014-11-18
Rok wydania: 2011
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16123403

Opis

Czas wojny, którego nie pamiętają, wywarł wyraźne piętno na losach ich rodzin. Zapomniała przy tym o grożącym Kamienista droga Pobierz jej niebezpieczeństwie ze strony matki. Nie razy i szykany matki były w tym najgorsze, ale strach przed utratą ukochanego. Córka zmusza rodzicielkę do zaaprobowania jej decyzji poprzez zajście w ciążę. "kamienista droga" to opowieść o miłości i śmierci, osadzona w realiach kaszubskiej wsi. Do wesela jednak nie dochodzi, a dalsze życie bohaterów zamienia się w nieprzewidziany dramat. Nie warto tego przytaczać.

W jej to ręce wpadł kolejny od andrzeja list i rozpętała się burza z piorunami, jakiej ich zagroda od czasu przymusowej kolektywizacji wsi nie widziała i nie słyszała. Jej bohaterami są młodzi ludzie Kamienista droga Pobierz urodzeni tuż przed końcem okupacji. Ostatecznie mariola otrzymała kategoryczny zakaz myślenia o andrzeju i oficjalny areszt domowy o nieokreślonym czasie trwania. Matka dziewczyny nie akceptuje wyboru córki, ponieważ upatrzyła sobie na zięcia kogoś miejscowego. . Mariola, młoda wiejska dziewczyna, zakochuje się w przesiedleńcu ze wschodu.. "z napięciem oczekiwała odpowiedzi na swój pierwszy w życiu list napisany z takim wysiłkiem.

Wówczas pomoc niespodziewanie pojawiła się ze strony mało spodziewanej: od ojczyma"fragment powieści. Była to dla niej klęska tak wielka, że prawie odechciało jej się żyć. Do tego jest osobą apodyktyczną i okrutną, nieznoszącą żadnego sprzeciwu.

Punkt wyjścia
Nie byłem zomowcem PRL-u. Wspomnienia z mentowni
Panna z Monidła
Czas wojny
Ironia losu
Kokainetki życia
Opętany przez cienie
Siedem kręgów
Blask szminki
Porcelanowe portrety
Nic straconego
Test ciążowy