Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron: 796
Rozmiar 13,7 MB
Data premiery: 2014-11-07
Tytuł: Londyn. Biografia
Tytuł oryginalny: London. Biography
Autor: Ackroyd Peter
Tłumacz: Bieroń Tomasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 796
Data premiery: 2014-11-07
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16092013

Opis

"ta książka jest czymś znacznie więcej niż tylko historią miasta: to gobelin utkany z inspiracji i miłości."observer "jeśli londyn naprawdę ma duszę i miał jakikolwiek wpływ na Londyn. Biografia Pobierz wybór swojego biografa, to niewątpliwie musiał nim zostać peter ackroyd. Autor daje nam możliwość przeżycia niepowtarzalnej przygody nie wychodząc z domu. Cockney i włóczęgów. Myślę, że wielu z was zgodzi się ze mną jeśli powiem, że londyn to bardzo piękne miasto z niesamowitą historią. Imigrantów i punków. Głównie z tego powodu tak bardzo ucieszyłam się, że będę mogła przeczytać i zrecenzować dzieło petera ackroyda. Londyn o każdej porze dnia i nocy, w każdą pogodę. Dzięki tej książce możemy poznać każdy zakamarek tego interesującego miasta i dowiedzieć się w jaki sposób się ono rozwijało.

oto dwa tysiące lat historii londynu. Jestem pewna, że dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji znajdować się w tym mieście będzie to świetne przeżycie, które zachęci ich w przyszłości do odwiedzenia tego miejsca.londyn od zawsze wydawał mi się bardzo pięknym i interesującym miastem, ale dopiero gdy miałam okazję zobaczyć je osobiście tak naprawdę je pokochałam. Wielkie zarazy, pożary i naloty podczas ii wojny światowej. Właśnie wtedy dotarło do mnie jak bardzo to miasto jest wyjątkowe. Peter ackroyd dokonał rzeczy prawie niemożliwej - dzięki wirtuozerii jego pióra niemal namacalnie obcujemy z "duszą" Londyn. Biografia Pobierz tego miasta, na kartach tej książki londyn zwyczajnie ożywa. Język autora jest dosyć prosty co pozwali każdemu zrozumieć czytany tekst. Do tego wspaniale dobrane anegdoty, cytaty z literatury, celne komentarze mieszkańców i odwiedzających miasto na przestrzeni epok.. Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że ta pozycja jest naprawdę przepięknie wydana i z pewnością zachwyci dosłownie każdego.

Folklor i egzekucje władców, kronika słynnych przestępców i opis życia zwykłych obywateli. Piękna okładka od razu zachęca do czytania, a treść tylko utwierdza w przekonaniu, że sięgnięcie po tę książkę to doskonała decyzja.jeśli tak jak ja fascynujecie się tym pięknym miastem to jestem pewna, że pokochacie biografię londynu. Blackfriars i charing cross, paddington i bedlam, westminster abbey i st martin - znajdziemy w tej książce każdy zaułek i każdą wspaniałość tego niezwykłego miasta. Od razu widać, że londyn jest dla niego ważnym miejscem. Genialna książka!"vanity fair . Mam nadzieję, że Londyn. Biografia Pobierz zdecydujecie się na spotkanie z twórczością tego autora i przeżyjecie niesamowite chwile dogłębnie poznając zakamarki londynu.. Pomimo sporej objętości tej książki, czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie.wydawnictwo bardzo postarało się, żeby książka petera ackroyda zrobiła na czytelniku ogromne wrażenie.

Postanowiłam jak najszybciej się za nie zabrać i poznać losy ludzi mieszkających w londynie.autor musiał naprawdę włożyć w tę książkę wiele pracy i serca. Nie mogłam przestać patrzeć na budynki, które mnie otaczały. Warto zatem bliżej zapoznać się z procesem jego powstawania. . Jest to doskonałe źródło wiedzy, które sprawi, że z przyjemnością będziecie mogli wybrać się na zwiedzanie miasta bez przewodnika. Sposób w jaki opowiada o tym mieście sprawia, że czytelnik może przenieść się na ulice tej wyjątkowej lokacji.

Sekrety dawnych zbrodni
Polis. Wprowadzenie do dziejów greckiego miasta - państwa w starożytności
Krótka historia Anglii
Bohdan Pniewski - warszawski architekt XX wieku
Śmierć Hitlera. W tajnych aktach KGB
Czas zabijania
Lądek-Zdrój
Krym. Znikający półwysep
Niech się pan nie wyteatrza! Auschwitz w twórczości Mariana Pankowskiego
Zdeptana róża
Słowianie połabscy. Dzieje zagłady
Żołnierz Imperialny. Tom 2. Część 1