Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Liczba stron: 222
Rozmiar 3,5 MB
Data premiery: 2014-11-05
Tytuł: Cicha 5
Autor: Socha Natasza, Bonda Katarzyna, Kalicińska Małgorzata, Michalak Katarzyna, Mirek Krystyna, Witkiewicz Magdalena, Warda Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 222
Data premiery: 2014-11-05
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16040809

Opis

W każdym mieście, na każdej uliczce mieszkają zwyczajni bohaterowie codziennego życia.. Lubię opowiadania, więc tym bardziej polecam, te są wyjątkowe.. Wszystkieopowieści spotykają się w wigilię, na ulicy cichej 5. Książka jest bardzo ładnie wydana, już okładka wprowadza nas w świąteczny nastrój. Siedem mieszkań, siedem opowieści...zdradzany senator karenin i jego piękna żona, ekscentryczna babcia, która od czarnych garsonek woli różowe sukienki, przystojny rzeźbiarz, Cicha 5 Pobierz który pragnie odzyskać swoje dzieci, mężczyzna, który dostał drugą szansę.w każdym mieszkaniu pięknej starej kamienicy kryje się jakaś historia. Mamy tutaj ognisty romans, zdradę, przytłaczające kłamstwa i przyzwyczajenia. . Zawirowania losu stawiają go przed trudną decyzją, kiedy do jego drzwi puka dawno niewidziany syn...

jest taka noc w roku, trochę cudowna, przynajmniej wyjątkowa. Wydarzenia przy cichej jawią się nam otulone piękną scenerią zimowego miasta. Świadectwa przemijających smutków, Cicha 5 Pobierz spełnionych marzeń, odnalezionych szczęść. Kolejne opowiadanie "serce" autorstwa małgorzaty wardy jest bardzo poruszające. Zapraszamy na ulicę cichą 5, możecie zajrzeć przez jej rozświetlone okna.stare mieszkania kryją piękne historie. Jedna z książek o świętach która nie tylko pozwala się zrelaksować lecz także daje nieco do myślenia, o czym przekonałam się zagłębiając się w te opowieści. Kolejna historia "powrót na cichą" katarzyny michalak przedstawia nam ojca trzech córek, który by odmienić ich los i dać dobre życie zamienia się w korporacyjnego trybika.

Pozytywna opowieść dająca nadzieję, że każda nawet najtrudniejsza ścieżka się prostuje i w końcu uda nam się odnaleźć siebie i otoczyć się miłością. Jednak opowiadania nie są tkliwe, nie wszystkie - znajdziemy w nich bowiem wiele trosk i problemów z jakimi borykają się bohaterowie; wiele wspomnień którymi są przytłoczeni ale również nadzieję na odmianę losu i jasny przekaz, że człowiek w ten wyjątkowy dzień jakim jest wigilia nigdy nie powinien być sam. Im bardziej będziemy odsuwali od siebie proces żalu, tym dłużej będzie on trwał." pierwszym opowiadaniem jest "gałązka jabłoni" katarzyny bondy, radosna opowieść, która rozbawiła mnie do łez. Czytając je popłakiwałam wiele razy. Czas zatrzymuje się, kiedy musi podjąć decyzję Cicha 5 Pobierz o oddaniu serca ukochanego mężczyzny dla kogoś innego, kogoś bardzo chorego... "każdy życiowy dramat wymaga czasu. Bo śmierć bliskich nie zawsze oznacza koniec naszej egzystencji...

Krótkie, lekkie opowiadania na wieczór przed zaśnięciem, kiedy jesteśmy zmęczone codziennymi zajęciami. Naciągane te historie. Bez problemu i szybko się pobiera.. Zanurzmy się w bólu i pozwólmy na cierpienie. Zabawne zwroty akcji Cicha 5 Pobierz sprawiają, że bohater ląduje w nieoczekiwanych okolicznościach i co jest pewne - nie zostanie sam w ten szczególny wieczór. Bardzo dobrze się czyta. .

. Staszek, główny bohater, stara się stanąć na nogi po rozwodzie z agnieszką. Czwarte opowiadanie "wigilijna rzeźba" krystyny mirek to Cicha 5 Pobierz ciepła opowieść o zagubieniu i odnalezieniu tego co najważniejsze. Czy serce zacznie bić w poli na nowo, i cze to serce ją odnajdzie? bardzo dobrze skonstruowane opowiadanie, które jest dla mnie na drugim miejscu w tej książce. Dajmy go sobie. Czytałam je owszem, ale nie gromadziłam takich pozycji w mojej biblioteczce, w sumie nie wiem dlaczego ale cieszę się, że to się zmieniło. .

Starszej pani wali się świat gdy dowiaduje się, że jest ciężko chora. Bardzo Cicha 5 Pobierz dobry pomysl wydawniczy .. Naciągane te historie. Plus- szybko i lekko się czyta. Jednak nawet choroba nie łamie jej ducha i wraz z wnukiem kolą pokazuje światu niebieski język. Łamie ona wszelkie stereotypy i z pewnością, każdy z nas (mimo wielkiej miłości do naszych babć) chciałby mieć taką osobę w rodzinie. Z reguły tak jest z krótkimi formami, że nie każda trafia w nasze gusta.

Poznajemy w nim polę, która w wypadku traci męża i rozpada się jej cały świat. Historię tę czyta się ciężko i nie mogłam w niej odnaleźć ducha świąt. Przez lata zmienia się, docenia zarówno to co ma jak i to co utracił. Do takiego stanu zmobilizowały mnie właśnie święta i zimowe opowieści. Piękna, wywołująca niejedną recenzja na moim blogu: https://mybooksandpoetry.blogspot.com/2018/02/zimowe-opowiesci-cicha-5.html#more. . W kamienicy przy cichej Cicha 5 Pobierz mieszkają różni ludzie, są typowi, jakich można spotkać w każdej kamienicy, ale też tajemniczy i wyjątkowi.

Jak potoczą Cicha 5 Pobierz się ich losy w ten wigilijny wieczór? nie powiem wam tego ale musicie wiedzieć, że opowiadanie jest ciepłe i pełne nadziei. Było mi przyjemnie znaleźć się wśród bohaterów tych opowiadań, chłonąć atmosferę przedstawionych miejsc, w ogóle poczuć klimat i magię świąt bożego narodzenia.. Zamyka się na wszystkich łącznie ze swoją córką, nie liczy dni, nie wchodzi do pokoju męża, nie myśli o nadchodzących świętach... Bardzo mało się przenikają (chyba tylko w dwóch miejscach) mimo, że dzieją się w tym samym budynku. Ksiazka w pelni zaslugujaca na 5 gwiazdek . Piąta opowieść, "niebieski język" nataszy sochy, jest moją ulubioną. .

Bardzo mało się przenikają (chyba tylko w dwóch miejscach) mimo, że dzieją się w Cicha 5 Pobierz tym samym budynku. Praca przesłania wszystko przez co kontakt z dziećmi ulega pogorszeniu... Szybko nadrobiłam zaległości i zaopatrzyłam się w kilka książek z opowiadaniami. Jakub, ceniony rzeźbiarz przez swoje artystyczne i egoistyczne pobudki traci rodzinę. Wydawnictwo filia czaruje nas zimowymi historiami, które ogrzewają serce nie tylko w okolicy świąt ale przez całą zimę. Szczególnie dla tych, którzy boją się naprawiać popełnionych przez siebie błędów. Na niezwykły czas niezwykła książka.

Ta książka nadaje się do tego Cicha 5 Pobierz doskonale, jest urocza i ciekawa. Zbiory opowiadań wielu różnych autorów tworzą spójną całość by cieszyć czytelnika. Przeczytajcie sami! drugie opowiadanie autorstwa małgorzaty kalicińskiej nosi tytuł "przypadki senatorowej k." w mojej opinii to najsłabsze i najmniej pozytywne w przekazie opowiadanie. To najpiękniejsza historia w całej książce, uczy nas by nigdy się nie zmieniać (na gorsze), by zawsze wierzyć w cuda, by nie przejmować się tym co pomyślą o nas inni... Poznajemy siedem opowieści z siedmiu mieszkań tego urokliwego zakątka. Poznajemy ekscentryczną babcię agnieszkę, która zdecydowanie czuje się na mniej lat niż posiada. Na cały zbiór składają się opowiadania napisane lepiej i gorzej.

. Czy jednak odnajdzie miłość... W wigilię postanawia wyjechać ale los nie zawsze planuje dla nas to czego byśmy chcieli. Ostatnia historia stworzona przez magdalenę witkiewicz nosi tytuł "list do mikołaja". Każda z tych historii podarowała mi jakieś odczucia, wrażenia, opisane tu ludzie i zdarzenia zagościły na Cicha 5 Pobierz dłużej w mojej wyobraźni. . Zawsze broniłam się przed opowiadaniami.

Mijają lata po których widzimy przemianę rajmunda, kiedy zaczyna walczyć o to co utracone. Nie wszystkie panie autorki są równie ciekawe.. Plus- szybko i lekko się czyta.. Tak też jest w przypadku książki cicha 5.

Awaria małżeńska
Houston, mamy problem
Gracz
Dearest Clementine
Szkoła żon
Narzeczona z temperamentem
Saga braci Steelów. Tom 2. Obsesja
Zamek z piasku
Mgły Toskanii
Złodziej cieni
Dotyk ciemności
Odważna i zakochana