Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 279
Rozmiar 18,9 MB
Data premiery: 2014-10-05
Tytuł: Ucieczka na szczyt
Tytuł oryginalny: Freedom Climbers
Autor: McDonald Bernadette
Tłumacz: Fusek Wojciech
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 279
Data premiery: 2014-10-05
Rok wydania: 2012
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 15814395

Opis

Niewątpliwie „ucieczka na szczyt” to książka, którą powinien poznać każdy miłośnik gór i wspinaczki. . Do 90. Doskonale przedstawia historie naszego alpinizmu.. Xx w., i pokazuje wielki wkład polaków w historię światowej wspinaczki wysokogórskiej. Książkę swietnie Ucieczka na szczyt Pobierz sie czyta, wciąga i zaprasza do przeczytania następnego rozdziału. Licencję sprzedano do wielu krajów, a instytut adama mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji polski za granicą.

Zapoznała się też z wieloma publikacjami dotyczącymi polskich wspinaczy. Uzupełniają ją wspomnienia o tych, którzy nie wrócili z najwyższych gór świata: jerzym kukuczce, wandzie rutkiewicz, andrzeju heinrichu, gienku chrobaku i tadeuszu piotrowskim. Pisząc „ucieczkę na szczyt”, autorka Ucieczka na szczyt Pobierz rozmawiała m.in. śmiało można powiedzieć, że „ucieczka na szczyt” bernadette mcdonald, która na rynku anglojęzycznym ukazała się w 2011 r., to tytuł wybitny.. Publikacja została uznana za najlepszą książkę podczas kanadyjskiego banff mountain festival, otrzymała także prestiżową brytyjską nagrodę boardman tasker prize. . Efektem jej pracy jest bogato ilustrowana fotografiami z wypraw historia polskich zdobywców himalajów.

Z: krzysztofem wielickim, wojciechem kurtyką, januszem majerem, arturem hajzerem, kingą baranowską, michałem błaszkiewiczem, carlosem carsolią i grzegorzem chwołą. Kanadyjska pisarka opowiada o złotym okresie polskiego himalaizmu, trwającym od lat 70.

WIeloryby i ćmy
Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania
Johan Cruyff. Autobiografia
Żyć znaczy umrzeć
Imperator. Ojciec Tadeusz Rydzyk
Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię. Eseje i rozważania
Mimo wszystko
Meryl Streep. O sobie
Koronny nr 1. Pseudonim Masa
Czasem czuły, czasem barbarzyńca
Nienasycony - Robert Lewandowski
O fotografii