Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Psychoskok
Liczba stron: 36
Rozmiar 3,2 MB
Data premiery: 2014-04-22
Tytuł: Wierszyki babci Henryki. Majsterklepka
Autor: Hensz Henryka
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 36
Data premiery: 2014-04-22
Rok wydania: 2014
Format: PDF
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14821899

Opis

Sam też trochę rymował, ale raczej na użytek domowy, tworząc na przykład okazjonalne życzenia”. Autorka tworzyła także wierszowane życzenia na różne uroczystości rodzinne. „kładł – podkreśla henryka – ogromny nacisk na czytanie książek. Miłością do wierszowanych opowieści zaraził ją tata, który zawodowo dużo i dobrze pisał. To właśnie wnuk dominik stał się pretekstem do powstania zbioru „wierszyków babci henryki” pisanych od serca i dla najbliższych. Do tego dochodziły wymyślane przez nią historyjki, opowiadane dzieciom przed zaśnięciem albo przy stole, by zachęcić maluchy do kolejnej łyżeczki kaszki. Poezja Wierszyki babci Henryki. Majsterklepka Pobierz towarzyszyła autorce nie tylko w dzieciństwie.

autorka „wierszyków babci henryki” henryka hensz wychowała się, jak większość dzieci, na rymowanych utworach brzechwy czy tuwima. „czytałam nie dziesiątki, ale setki razy i większość znałam na pamięć”. . Nie obce były jej też bajki la fontaine’a. I dopiero pojawienie się wnuka sprawiło, że przygoda z układaniem własnych wierszy zaczęła się na nowo. Kiedy przychodziły na Wierszyki babci Henryki. Majsterklepka Pobierz świat jej dzieci, ponownie sięgała po wierszyki. Henryka hensz chce podzielić się z czytelnikami swoją wieloletnią pasją podszytą ogromną miłością do dzieci i wnuków.

W wierszykach odnajdziemy dominika i jego kuzyna franka, którzy dostarczają babci – cioci niepowtarzalnych inspiracji twórczych. „wprost je uwielbiałam” – zdradza autorka.. Zeszyt z zapiskami z tamtego okresu przeleżał wiele lat gdzieś w kartonie. Właśnie wtedy powstały pierwsze wiersze.

Czosnyczka na zmarznięte stópki i inne smakołyki
Kim oni są, ci muzułmanie?
Czytam sobie. Tytus w cyrku. Poziom 2
Elfy. Łamigłówki
Akademia Canterwood. Tom 20. Wyjątkowe spotkanie
Basia i urodziny w muzeum
O wartościach. Czyli rady nie od parady. Część 3
Victor Junior nr 12 (362) 14 czerwca 2018
Pan Twardowski
Niezwykłe opowieści Podziomka Karolka
Basia i przyjaciele. Titi
Oskar i reszta