Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 790
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2014-04-02
Tytuł: Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tytuł oryginalny: Einstein: His Life and Universe
Autor: Isaacson Walter
Tłumacz: Skowroński Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 790
Data premiery: 2014-04-02
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14697869

Opis

W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych. W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. . Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach.   niezwykłość biografii isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy. Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach. Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła..

cała prawda o genialnym fizyku! wiemy, kim był albert einstein.. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Bynajmniej nie było mu to przeznaczone. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. Książka waltera isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób albert einstein Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz został wielkim einsteinem. Polecam. Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną. .

. . Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Świetna biografia tego naukowego autorytetu. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. .

. . Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza. Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz teorii względności. . Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej.

W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz był nieomylny, nawet jako naukowiec). Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. Polecam gorąco!.

Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. . .

Tesla. Władca piorunów
Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek

Podobne ebooki

Gorzka pomarańcza
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia