Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 790
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2014-04-02
Tytuł: Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tytuł oryginalny: Einstein: His Life and Universe
Autor: Isaacson Walter
Tłumacz: Skowroński Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 790
Data premiery: 2014-04-02
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14697869

Opis

I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz tę o einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach. . Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną. Polecam. . . cała prawda o genialnym fizyku! wiemy, kim był albert einstein. Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi.

  niezwykłość biografii isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w gruncie rzeczy wiemy. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o których życiu pisze. Książka waltera isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób albert einstein został wielkim einsteinem. Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii względności. Bynajmniej nie było mu to przeznaczone.. Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza.

W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. . Pewnie dla pisarza nie Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby słynną biografię steva jobsa.. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako naukowiec). Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. .

W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem. Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz interesują się życiem einsteina niż laikom. . . . Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła..

Świetna biografia tego naukowego Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz autorytetu. Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. . Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności. Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. .

Polecam gorąco!. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego.

Tesla. Władca piorunów
Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek

Podobne ebooki

Gorzka pomarańcza
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia