Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Liczba stron: 790
Rozmiar 3,9 MB
Data premiery: 2014-04-02
Tytuł: Einstein. Jego życie, jego wszechświat
Tytuł oryginalny: Einstein: His Life and Universe
Autor: Isaacson Walter
Tłumacz: Skowroński Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 790
Data premiery: 2014-04-02
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14697869

Opis

. Polecam. I nie tylko na tym, że weryfikuje obiegowe opinie, jak choćby tę o einsteinie niemiłosiernie ponoć rzępolącym na skrzypcach.. Książkę polecam wszystkim miłośnikom pióra waltera isaacsona, który jak dla mnie bardziej zagłębia się w esencję postaci o Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz których życiu pisze. Bynajmniej nie było mu to przeznaczone. Świetna biografia tego naukowego autorytetu. Książka waltera isaacsona jest wyjątkowa, ponieważ jasno pokazuje, w jaki sposób albert einstein został wielkim einsteinem. Polecam gorąco!.

cała prawda o genialnym fizyku! wiemy, kim był albert einstein. .   niezwykłość biografii isaacsona polega nie tylko na tym, że dzięki niej uświadamiamy sobie, jak mało w Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz gruncie rzeczy wiemy. Przede wszytskim ja nie miałem wrażenia jakbym czytał biografię tylko doskonałą powięść napisaną na faktach. W trudnych i zniechęcających początkach kariery mógł równie dobrze obrać inną drogę; zostać dyrektorem urzędu patentowego w bernie lub znakomitym konstruktorem nowatorskich urządzeń elektrycznych. Einsteina każdy zna jako autorytet naukowy, nierzadko jest uważany za najwybitniejszy umysł w historii współczesnej, synonim geniusza. Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy o nagrodzie nobla, a także bez trudu przywołujemy z pamięci wizerunek uśmiechniętego mężczyzny z bujną, niesforną czupryną. Pełna ciekawostek i szczegółów, a przy tym w prosty i zrozumiały sposób dla laika tłumaczy wielkie odkrycia einsteina i ich źródła..

Jak dla mnie książka jest warta przeczytania. Autorowi udało się nie tylko przedstawić geniusza jako człowieka, ale też pomóc mi w dogłębniejszym zrozumieniu teorii Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz względności. . . . . .

W książce tej mamy więc głównie do czynienia z etymologią teorii względności i innych odkryć einsteina choć dowiemy się z niej także jakim był człowiekiem. Napisana tym samym wartkim stylem co późniejsza biografia stev'a jobsa. Wciągająca historia człowieka, który inspiruje swoim życiem bardziej niż swymi teoriami fizycznymi. Ciekawa książka o życiu tego wybitnego naukowca..bardziej polecam osobą, które interesują się życiem einsteina niż laikom. . Pewnie dla pisarza nie było to łatwe, chociaż autor popełnił wiele biografii ludzi o ścisłych umysłach i trzeba przyznać, że zrobił to świetnie jak chociażby Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz słynną biografię steva jobsa.. Jakie odniósł sukcesy, a jakie poniósł porażki (bo nie był nieomylny, nawet jako naukowiec).

Dla mnie najciekawsze było jego zaangażowanie w ruchy społeczne i to jak ewoluowały jego poglądy.. Zmieniła moje spojrzenie na telefony i komputery i na microsoft, na jego samego. Einstein. Jego życie, jego wszechświat Pobierz . Jak to się stało, że jednocześnie stał się ikoną kultury masowej. Ale warto poznać w jaki sposób doszedł on na szczyt naukowych osiągnięć. W książce poznajemy wynalazcę bardzo prywatnie i to szczególnie mi się podobało. Ale ta biografia to przede wszystkim osobista historia einsteina, ukazująca jakim był człowiekiem, mężem, ojcem, przyjacielem.

. Obok marii skłodowskiej- curie to mój ulubiony noblista. Bardzo merytoryczna - w szczegółowy i ciekawy sposób opisuje życie, osobowość i relacje międzyludzkie twórcy teorii względności.

Tesla. Władca piorunów
Spod zamarzniętych powiek
O życiu
Rottenberg. Już trudno
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Maria Czubaszek. Ostatni dymek

Podobne ebooki

Gorzka pomarańcza
Ludzie czy bogowie. 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Człowiek, który wkradł się do Auschwitz
Pamięć absolutna. Nieprawdopodobnie prawdziwa historia mojego życia
Warto żyć
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia