Pobierz Ebooka Pobierz Audiobooka

Informacje szczegołowe

Wydawnictwo: RW2010
Liczba stron: 186
Rozmiar 0,7 MB
Data premiery: 2013-10-10
Tytuł: Mój prywatny demon
Autor: Żytowiecki Maciej
Wydawnictwo: RW2010
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 186
Data premiery: 2013-10-10
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13794972

Opis

Pod tą warstwą kryje się druga fabuła, tym razem już z elementami paranormalnymi” duże k „mój prywatny demon jest dosyć rozstrzelony gatunkowo. Wirtualna polska „akcja jest wartka i wciągająca, a zamiast nudnych opisów chicago lat trzydziestych są drobne rzeczy Mój prywatny demon Pobierz przypominające, że to wszystko nie dzieje się współcześnie: fordy t, wisząca w powietrzu groźba wojny, świeżo zniesiona prohibicja. A jednak w przypadku mojego prywatnego demona udało się spleść w jedną intrygującą opowieść dwa odmienne tematy. Drobiazgi, które tworzą atmosferę, nienachalnie, a skutecznie”. Kolejne elementy tylko wzbogacają historię, sprawiając, że pod koniec bardzo ciężko się od niej oderwać”. Z jednej strony to czysta historia kryminalna (zwłaszcza w pierwszej części powieści), z drugiej autor wprowadza do niej sporo elementów realistycznego horroru, nie stroni także od dodania pewnych motywów rodem z literatury urban fantasy. Miastem wstrząsa seria mordów.

Od brudnych zaułków chicago, po kraniec wszechświata… kryminał fantastyczny, jakiego jeszcze nie było. Tajemniczy zabójca zbiera krwawe żniwo wśród pracujących dziewcząt, pozostawiając charakterystycznie okaleczone ciała. Najpierw jednak musi zmierzyć się ze swoimi demonami – być może sam jest bardziej niebezpieczny niż wszyscy zbrodniarze świata. Paradoks   . „do tego, co znamy i lubimy u chandlera czy hammetta, żytowiecki dodaje od siebie tajemniczą sprawę klątwy rudego śniegu i ciekawie ukazaną walkę światła i ciemności. Za kanwę posłużyła intryga sensacyjna osadzona w Mój prywatny demon Pobierz realiach typowego noir. Wydawałoby się, że tak szeroki zakres gatunkowy może zaszkodzić płynności powieści.

Genialne w rozmowach bohatera z demonem” kawerna „dwa różne gatunki, których źródła wydają się zbyt odległe by możliwe było ich połączenie w spójną całość.. „kolejna rzecz, którą wprost pokochałam w tej książce, to wspaniałe poczucie humoru ezry: czarne, sarkastyczne, autoironiczne. Nic bardziej mylnego. Przywrócony do służby detektyw ezra ma mało czasu, żeby rozwiązać zagadkę. chicago, 1939 rok. Jest duszno, mrocznie i ciężko – tego nie czyta się łatwo, ale nie znaczy to także, że nie jest to przyjemna lektura”.

Biały ogień
Zabójczy spadek uczuć
Tylko chłód
Komisarz Malin Fors. Tom 1. Ofiara w środku zimy
Komisarz Malin Fors. Tom 3. Jesienna sonata
Katar
Proszę nikogo nie winić
Tom Stilton i Olivia Ronning. Tom 2. Trzeci głos
Inspektor Anders Knutas. Tom 1. Niewidzialny
Mózg Kennedy'ego
Molly Murphy. Tom 3. Do grobowej deski
Molly Murphy. Tom 1. Prawo panny Murphy